Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Charles Wells, Cobra Premium Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #16
    Cobra Premium Beer

    Delikatny pils, 5 % ( cena mniej delikatna 0,33l - 5,8 zł ).
    Miało być piwo indyjskie a jest brytyjskie. Mała goryczka i słaba piana. Ma jednak ciekawy smak - może to ryż lub kukurydza ?.
    Produkowane w UK dla Cobra Beer Ltd.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Re: Cobra, Cobra Premium Beer

      rafko napisał(a)
      ... Cena lekko chora (10 PLN), nawet jeśli wziąć pod uwagę pojemność butelki - 660 ml...
      U mnie kosztuje 12zł (sklep NON-STOP)
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #18
        Według mnie smakuje jak oranżada, szczególnie przy napisie Premium Lager Beer lekko się rozczarowałem. Dla mnie 3.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          And69 napisał(a)
          Dyskusja o tym piwie znajduje się też w Piwo - konkretnie , Wielka Brytania .
          Czyli dokładnie w temacie Cobra, Cobra Premium Beer
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #20
            Ostatnio lekko kwaskowate było to piwo (wersja w butelce 0,66). Ale nie przeszkadzało to w istotny sposób w wypiciu, choć ocenę muszę lekko skorygować w dół.
            Last edited by adam16; 24-12-2002, 22:37.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Krzych15
              Senior
              • 10-2002
              • 596

              #21
              Piwo Cobra z Indii przywiozłem sobie z Niemiec w butelce 0,33 kosztowało 0.92 centy smak nieco lepszy niż piwa które dotychczas piłem z Japoni i okolic.
              krzych
              Dzień bez piwa to stracony dzień.

              Comment

              • marcin_l
                Senior
                • 10-2001
                • 145

                #22
                Właśnie wypiłem buteleczke 0,33 Cobry w wersji made in UK.
                Hmm...byłem zdziwiony pozytywnie. Ogólnie nie jest jakieś super ale jak na tak egzotyczne piwo (receptura indyjska, ważone z kukurydzy i ryżu).
                Lekko kwaskowate (nie lubię kwaskowatego piwa ale tu jakoś mi to zbytnio nie przeszkadzało), raczej słodkawe.
                Piana na początku spora mimo lania po ściance ale bardzo szybko opada. Zawartość gazu znikoma.
                Zapach bardzo ciekawy. Tutaj duży plus.
                Pozostawia lekko wyczuwalny posmak podobny do tego jaki zostawia piwo pszeniczne. Tutaj również duży plus.

                Sumując oceniam to piwo (o ile moja skromna osoba może oceniać ;-)) na 4 z plusem.

                Nie wiem czy ktoś już wrzucił na formum zdjęcie tego piwa. Jakby ktoś był chętny to mogę zapodać.

                Pozdrawiam
                Marcin
                www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                Comment

                • sklep-piwowar
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 559

                  #23
                  Cobra 0,33
                  Attached Files

                  Comment

                  • Krotoszyniak
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 516

                    #24
                    Bardzo slodki ten lager . Nie ma sie czego dziwic temu jednowymiarowcu . Odpowiedz prosta , producent probowal sobie zaoszczedzic i dal kukurydzy = efek jak widac - slabutko , slabiutko ... O ile wiem piwo to robi w UK "Charles Wells" a ten browar nigly nie slynal z dobrej jakosci . Slaba 4ka/20 ...
                    Admin z Ratebeera
                    Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                    Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                    Comment

                    • belze
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 301

                      #25
                      Kupione gdzieś w Warszawie (dostałem od kolegi). Zapach dosyć kwaskowaty. Piana po paru sekundach stała się jedynie wspomnieniem, jedynie pozostawiając lekki pierścień. Smak dosyć egotyczny, choć goryczke czuć nieźle, co jest plusem. Może tylko ja mam to odczucie, ale z każdym łykiem czuje jak to piwo przeżera mi usta Ogólnie nie najgorsze, szczególnie że piwo było prezentem

                      edycja: piwko w butelce 0.33, produkowane w UK
                      Last edited by belze; 14-04-2004, 21:53.

                      Comment

                      • rozbor
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 186

                        #26
                        Witam!

                        A taką Cobrę produkuje browar Belgia w Kielcach.
                        Z tego co wiem, cała produkcja idzie na eksport.

                        Dostałem od kolegi, który ma wejścia w browarze.

                        Smakowało...
                        Attached Files
                        N 50°58'47,9"
                        E 20°50'34,7"

                        Comment

                        • dziku
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1992

                          #27
                          Prezent od przyjaciela, który na święta przybył z wyspy w rodzinne strony.

                          Opakowanie: Butelka z brązowego szkła, bardzo estetyczna z wytłoczonymi motywami "indyjskimi" Informacje na etykiecie bardzo ubogie. Oczywiście obecnych jest kilka sloganów reklamowych, ale już na przykład miejsca uwarzenia piwa nie sposób odgadnąć, napisano tylko że w "Unii Europejskiej"
                          Kolor: Nic specjalnego. Jasno słomkowy (pewnie przez ten ryż) klarowne.
                          Piana: Początkowo wysoka, średnio i gruboziarnista. Opada szybko i niemal bezśladowo. Jak na typowym koncerniaku.
                          Zapach: Orzeźwiający, ale bardzo słaby. Nuty słodkawo chmielowe.
                          Smak: Bez rewelacji, ale całkiem przyjemny. W trakcie picia cały czas obecna całkiem miła goryczka. Balansowana jest ona nutkami słodkimi, ale piwo jako całość na szczęście daje wrażenie raczej orzeźwiającej goryczki niż owej dość prostej słodyczy. Na próżno szukać w nim nut prawdziwie słodowych czy posmaku chleba. Ot - taki prosty w smaku koncerniak na szczęście bardziej goryczkowy niż słodki.
                          Nagazowanie: Bez zarzutu.

                          Ogólnie - piwo raczej średnie, choć da się wypić bez odrazy. Sam - z uwagi na wysoką i nieadekwatną do jakości cenę - raczej bym nie kupił. Otrzymane w prezencie - skosztowałem z ciekawością. Ot - taka piwna psychoterapia brytyjska na okoliczność przeszłości imperialno - kolonialnej. Takie czasy. Jak kiedyś poprosiłem kolegę, który podróżował po Indiach o przywiezienie jakiegoś lokalnego tytoniu do fajki to w prezencie otrzymałem... tytoń Capt. Black w wersji robionej na rynek amerykański. Tytoń mooooocno średni w smaku i popularny w całej Europie.
                          Dziku


                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #28
                            Foto:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #29
                              Teraz produkuje to Molson Coors /wg Ratebeer od 2009/.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎