Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Punk IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #46
    Dokładnie... na etykiecie warzenie i butelkowanie Szkocja.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #47
      Ciekawe jak niegdysiejsze ikony undergroundu stają się niemalże globalną masówką. Tylko za trochę większe pieniądze I chyba w tych ostatnich tkwi sedno. Dlatego zawsze będę kibicował tym co akurat awansują z trzeciej do drugiej ligi. Bo potem już jakoś tak średnio warto
      Last edited by wpadzio; 11-08-2020, 00:00.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6134

        #48
        Post modern classic dziś o zawartości alko 5,4%

        Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
        Lacing - sporo.
        Gaz - średni.
        Barwa - złoto.
        Aromat - lekko cytrusy i mini zioła.
        Smak - słodkawe, mikro cytrusowe, gorzkawa ziołowość, mała goryczka.

        Wpadzio ma rację... piwo jest cienkie, mało treściwe smakowo. Jednym słowem... obleci. Niestety nic więcej

        Attached Files

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #49
          Buteleczka szpileczka, 9zł w Lidl'u, może dla Lidl'a może oficjalne, w każdym razie, hasło z piosenki Sham 69, z tyłu, że store cold, drink fresh, chmiele nie podane. Dość jasna barwa jak na IPA. W zapachu ajpa-srajpa jak to się zwykło mawiać, melon, sosna, nuta dolna więcej żywicy, modrzewia itd. Pachnie typowo, ale nie bucha. W smaku rozwodnione, posłodzone nawet, nic z tego aromatu, goryczka śladowa, szczątkowa, z czasem lekko narasta, ale potem się całkiem rozmywa; właściwie to takie session apa. Ogólnie raczej słabo. Big Cyc: "Śruba nosił irokeza, bo był królem Jarocina, Śruba miał trzy gwoździe w nosie, walił na raz 4 wina"-Punk IPA wersja pierwsza, "Śruba zgolił irokeza, jest murarzem przy kościele, zawsze chodzi w ortalionie, jada rosół co niedzielę"-Punk IPA wersja obecna, ani punk, ani ipa, przy dobrej pogodzie z lagerem można pomylić.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #50
            Obecnie 5,4% alk. Puszka 500 ml w kolorze niebieskim jak u Javoxa. Nabyte w Kaufie za 11.99 PLN. Podoba mnie się tekst na puszce "post modern classic", bo sam się na takim piwie wychowałem, gdy Omerta (KRK) uruchomiła zagraniczną część to Brewdog był zawsze i zwykle to właśnie Punk IPA. Inaczej się wtedy "jawiła" IPA - ta klasyczna - a inaczej chciałoby się ją widzieć dziś. Nie wiem czy to kwestia zmian w recepturze czy mój subiektywny osąd, ale szału nie było. Tylko cena skłania do ryzyka. U nas krafty w "krafciaku" w tej cenie nie bywają. A na pewno nie IPA.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎