Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belhaven, Twisted Thistle IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KDWG
    Senior
    • 03-2014
    • 143

    #31
    Kolor: Złocisty, jaśniutki.

    Piana: Biała, obfita, niweluje się do kilkumilimetrowego kożuszka. Nie znika do cna, a i zostawia z jakieś dwie smugi na szkle.

    Zapach: Po otwarciu butelki intensywny, ze szklanki już słabszy. Słodowy, lekko chlebowy, lekko ziołowy (ale coś przesuszone te ziółka, podwędzone może ?)

    Smak: IPA na etykiecie może zmylić tych, których podniebienia zostały już przepalone chmielem, żywicą i iglakami znanymi m.in. z naszej rodzimej, piwnej rewolucji . Słodkie toto, lekkie, bardziej lagerowe niźli ajpowe. Słodowe, może i trochę ziemiste. Chyba coś nie tak z moim podniebieniem, bo albo wyczuwam słodki, wędzony posmaczek (delikatny) albo to te zioła i ziemistość. A może to oset z etykiety? Cholera wie. Goryczka niewielka, co przy niezbyt dużym gazie dodatkowo wpływa na odbiór piwa.

    Buteleczka fajnie wyprofilowana, poręczna, etykieta raczej prosta.


    Cóż, fajerwerków to tutaj nie ma, oczekujący nie wiadomo czego mogą się srogo zawieść. W przeciwnym razie, nikt nie powinien być za bardzo rozczarowany.
    So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #32
      Noo, to piwo w przeciwieństwie do większości pozostałych z Lidla ma przynajmniej jakiś konkretniejszy aromat. Kwiatowo-ziołowy, z górnofermentacyjnymi owocami i lekką słodowością. I smak potwierdza: według mnie to najsmaczniejsze, obok Bishops Finger, ze wszystkich brytyjskich piw z naszego Lidla. W końcu czuć w piwie goryczkę, w końcu czuć słodowość, a i estry owocowe oraz biszkopty się przypałętały. I dam sobie głowę uciąć, że i nutka cystrusowa w tym piwie jest obecna... Pewnie, nie jest tak złożone, jak co druga polska craftowa AIPA, jak niejedna inna brytyjska IPA, jednak jako piwo „popularne”, dla zwykłych ludzi, a nie piwnych odmieńców, jest jak najbardziej satysfakcjonujące.

      Comment

      • Swiezy
        Member
        • 09-2013
        • 50

        #33
        Kolor: herbaciany jasny, kolor słabej herbaty.
        Piana: słaba i szybko opada
        Zapach: Głównie słodowy, trochę przebijają się owoce z chmielu.
        Smak: W smaku na początku lekka słodowość i chyba delikatny karmel, fajna kontra chmielowa, delikatna, owocowa, trawiasta. Bardzo przyjemna i orzeźwiająca. Goryczka raczej niska. Czuć tutaj ten syrop jednak
        Wysycenie: całkiem ok, mogłoby być odrobinę wyższe.

        Ogólnie szału nie ma, ale źle też nie jest. Goryczka jest niska ale fajnie smakuje, troszkę brakuje ciała.

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Lepiej nie pisz, po 15. piwie twoje spostrzeżenia i tak nic nie wniosą a mogą
          być jeszcze bardziej żenujące.
          W mojej obecnej diecie jest 1 piwo dziennie.
          Sugerujesz, że obecne stwierdzenie jest już żenujące? Dlaczego?

          Comment

          • kurgan
            Gość
            • 04-2004
            • 315

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
            W mojej obecnej diecie jest 1 piwo dziennie.
            Sugerujesz, że obecne stwierdzenie jest już żenujące? Dlaczego?
            Ją nie chwaląc się mam 20 a w garażu Ferrari i dupy też mi nie urwało.

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
              Ją nie chwaląc się mam 20 a w garażu Ferrari i dupy też mi nie urwało.
              W jakiej skali masz te Ferrari?
              Nie miałem zamiaru się chwalić, ludzie nie spinajcie się o takie pierdoły.
              Piwo jest dobre ale właśnie za te 3 zł, jak widzę jaka jest regularna cena tego piwa to przegięcie po całości.

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                W jakiej skali masz te Ferrari?
                Nie miałem zamiaru się chwalić, ludzie nie spinajcie się o takie pierdoły.
                Piwo jest dobre ale właśnie za te 3 zł, jak widzę jaka jest regularna cena tego piwa to przegięcie po całości.
                Skala 1:1
                Ochleje z browarbiz nie dyktują cen.Pić póki tanie i nie wybrzydzać. Na wyspach mają większe doświadczenia w warzeniu piwa, trochę szacunku.

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                  Skala 1:1
                  Ochleje z browarbiz nie dyktują cen.Pić póki tanie i nie wybrzydzać. Na wyspach mają większe doświadczenia w warzeniu piwa, trochę szacunku.
                  Jeżeli to ma być przykład wyspiarskiego doświadczenia w warzeniu to wolę zostać przy polskich wyrobach.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #39
                    Szkockie piwo nabyte w promocji w Lidl-u, notabene z samymi bzdurami w opisie w ulotce. Kolor jasny, złocisty a nie jasno-brązowy i wcale nie długo utrzymującą się pianą, która ma kolor jasny i powstała z drobnych pęcherzyków. Aromat z butelki dość intensywny, ulotnił się po przelaniu piwa do szkła. A zapach to głównie skody, goryczka i odrobina nut owocowych oraz ziołowych. W smaku dominuje słód w połączeniu z niezbyt intensywną goryczką, odrobiną ziół i cytrusów. Piwo jest lekkie, niebyt mocno wysycone co sprawia, ze picie jego daje efekt orzeźwienia.
                    Nie jest źle, ale jak na IPA myślałem, że będzie lepiej.

                    Comment

                    • Hapek
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 100

                      #40
                      Jeśli nie byłoby etykiety i ktoś powiedziałby mi, że to IPA to bym nie uwierzył. Niedawno dostępny w Żabkach Fuller's bije to piwo na głowę. Średnio mi smakowało z racji dominujących słodów, a piany to w ogóle nie było. Spróbowałem raz i starczy, nawet jak za 3 zł.
                      Last edited by Hapek; 28-06-2014, 00:57.

                      Comment

                      • Warchlando
                        Member
                        • 06-2012
                        • 94

                        #41
                        Kolor - złoty, klarowny
                        Piana - biała, niezbyt obfita, bardzo szybko opadająca, pozostawia niewielką obręcz wokół szkła
                        Zapach - słodowy z owocami, słodyczą oraz na początku lekko stęchłym aromatem (który na szczęście szybko ulatuje)
                        Smak - słodowość, owocowość , słodycz oraz lekkie biszkopty. Goryczka przeciętna, żeby nie powiedzieć niska.
                        Wysycenie - średnio-niskie
                        Opakowanie - lekko kiczowata etykieta, niezbyt ładna, podana jedynie zaw. alk., szczątkowy skład oraz krótki opis piwa.
                        Uwagi - przeciętne piwo, które bardziej mi przypomina zwykłego lagera niż IPĘ. Jednakże za tą cenę (lidlowską) można spokojnie spróbować.
                        Warka do 04.2014
                        Last edited by Warchlando; 02-07-2014, 21:49.

                        Comment

                        • kenny
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 712

                          #42
                          Kolor: Złoty
                          Piana: Jak w coli, znika bardzo szybko.
                          Zapach: Słaby, ziołowy, po ogrzaniu słodowy.
                          Smak: Słodowy, ciastkowy, korzenno-ziołowa chmielowość, po ogrzaniu bardziej ziołowa. Lekko kwaskowe, pełne. Goryczka raczej niska, choć dość długa.
                          Wysycenie: Niskie.
                          Opakowanie: Przezroczysta butelka 0,355 l. Nic specjalnego.
                          Uwagi: Ciekawe, dobrze zbalansowana chmielowość i słodowość, ale goryczka zbyt niska jak na IPA. Całkiem pijalne, do AIPA nie ma co porównywać, jest o wiele mniej wyraziste, ale nie jest to piwo degustacyjne, tylko sesyjne i orzeźwiające do bezrefleksyjnego popijania. W cenie z Lidla warte spróbowania.

                          Comment

                          • Puszek_72
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 269

                            #43
                            Kolor: złoty.
                            Piana: szybko opada
                            Zapach: Słaby słody i lekii owoc.
                            Smak: Bardzo pijalne, słodycz z lekkim karmelem, goryczka bardzo schowana, pod koniec pojawia się lekka kwasowość
                            Wysycenie: OK.

                            Lidlowy zakup, bardzo przeciętny, takie małe piwko do wypicia w ciepły dzień wiele po nim w pamięci nie zostanie

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #44
                              Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                              Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio treściwe. Opada do obrączki.
                              Zapach: Na pierwszym planie chmiel. Aromat kwiatowy, lekko cytrusowy. Lekka podbudowa słodowa z nutką miodową i wyraźny koci aromat. Piwo utlenione.
                              Smak: Średnio treściwe. Dużo mocniejsza podbudowa słodowa niż to zapowiadał zapach wraz z wyraźną nutą karmelową i lekko miodową. Zaraz za tym kwiatowe nuty chmielowe. Goryczka średnio niska do średniej.
                              Wysycenie: Średnio niskie.
                              Ogółem: Piwo wyraźnie utlenione, gdyby nie to byłoby całkiem przyzwoite.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              • cejot
                                Member
                                • 11-2014
                                • 64

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hapek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jeśli nie byłoby etykiety i ktoś powiedziałby mi, że to IPA to bym nie uwierzył. Niedawno dostępny w Żabkach Fuller's bije to piwo na głowę. Średnio mi smakowało z racji dominujących słodów, a piany to w ogóle nie było. Spróbowałem raz i starczy, nawet jak za 3 zł.
                                Mam takie same odczucia. Kupiłem 23.05.2015 w Carrefourze, bylo za niecałe 7 zeta. Wiecej chyba nie kupie, szkoda kasy. To juz mozna 0,5 l krajanowego pale ale kupic i bedzie praktycznie to samo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎