Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arte Birraia (Birra Napoleon), Paolina Bionda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Arte Birraia (Birra Napoleon), Paolina Bionda

    Początki browaru Arte Birraia, położonego nieopodal Wenecji sięgają roku 1996. Wtedy to Marco Cecchet i Nicola Gabrielli zaczęli swoją przygodę z warzeniem piwa. Obecnie ten rzemieślniczy projekt produkuje kilkanaście rodzajów piw, głównie dolnej fermentacji w europejskich stylach. Swoich mocy użycza również mikrusowi z Poftoferraio, dla którego to warzy serię piw z Napoleonem w nazwie. Co ciekawe Arte Birraia równolegle zajmuje się produkcją win.
    Paolina Bionda to blond ale o zawartości alkoholu 4,8%. Piwo zostało nabyte na wyspie Elba, na której cesarz Francuzów przebywał przez niemal rok na zesłaniu.

    Barwa żółto-pomarańczowa. Mocno mglista.
    Biała, mięsista piana o drobnej teksturze. Wyjątkowo trwała.
    Niezbyt wyraźny bukiet, aromat jest mocno wycofany. Wątła słodowość z delikatnymi nutami cytrusów, trawy i miodu.
    W smaku obok umiarkowanej ziarnistej słodowości pojawiają się odcienie cytrynowe i przyprawowe oraz bardzo wyraźne drożdże. Gdzieś tam na dalszym planie nieznaczna goryczka. Piwo ma stosunkowo niską treściwość.
    Nagazowanie za to wyraźne, wysokie, podszczypujące w język, choć ma tendencję do szybkiego spadku w osi czasu.
    Elegancka butelka z etykietą, na której Napoleon w cesarskiej odsłonie. Kapsel pod czarną owijką cały czerwony.

    Rześkie piwo do konsumpcji w warunkach towarzyszących przyrodzie. Tak bym to ujął. Sam trunek jest dość płaski, o płytkim profilu zapachowym i smaku zdominowanym przez drożdże. Jeśli tym pojono cesarza na Elbie to trudno się dziwić, że uciekł i jeszcze 100 dni trząsł Europą
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Pomimo niezbyt przychylnej recenzji NB we śnie skarcił mnie, że dyskryminuję piwo z jego podobizną, nie dając mu oceny jak innym. Początkowo nie wiedziałem o co mu chodzi i po przebudzeniu nakryłem się drugą poduszką. Ale potem pomyślałem, sprawdziłem i... no miał rację.
    Zatem uzupełniam. Paolina Bionda otrzymuje, proszę cesarza, 7 w skali 1-10
    Last edited by wpadzio; 04-08-2016, 22:13.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎