Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Peroni, Peroni Nastro Azzurro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thonka Wyświetlenie odpowiedzi
    jak dla mnie najlepsze wloskie piwo i ogolnie najbardziej smakujace mi z wielu zagranicznych.
    bardzo orzezwiajacy smak. niestety jak dla mnie lekko za mocno gazowane.
    Rozlewane we Wloszech, tam jak i u nas na 5,1%. niestety zarowno tam jak i w Polsce brak innych informacji na etykiecie.
    Nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze jest to piwo typowych Wlochow. Tam mimo wszystko tam pije sie tansze piwa.

    Chcialbym tez zauwazyc, ze wloskie Birra Peroni (czerwono biala etykieta, we Wloszech dostepne na kazdym rogu, 4,7% alk. bardziej smakuje jak typowey lager) to nie to samo co Nastro Azzurro (drozsze, celujace troche wyzej niz Birra Peroni, bardziej orzezwiajace w smaku) a widze, ze kilka osob zaprezentowalo tu etykiety wlasnie z Birra Peroni (Bombadil13, Gambrinus).
    w zalaczniku butelki wloskie z 2007 - od lewej Peroncino, Birra Peroni, Nastro Azzurro.
    W pełni się zgadzam, nie dość że omawiane w tym wątku Peroni Nestro Azzura to chyba najlepsze piwo zagraniczne dostępne w powszechnej dystrybucji i w większości sklepów to jeszcze zadziwiająco dobre jak na włoski koncerniak.
    Nie chcę zbaczać z tematu ale piłem pokazane na obrazku piwa, będąc niedawno w Lombardii i "nasze" Nestro Azzuro jest dużo smaczniejsze niż inne spod marki Peroni dostępne we Włoszech.

    Comment

    • Zbieracz
      Junior
      • 01-2008
      • 27

      #62
      Jest może na forum ktoś z Włoch? Bo zastanawia mnie co te Pierony miały na myśli drukując tyle różnych etykiet z wynikami reprezentacji.. Mam ich kilka w kolekcji i myślałem, że to są wyniki Italii z MŚ ale doszły mnie słuchy, ze został już zakupiony kolejny z wynikiem z 68' a jak wiadomo nie było wtedy MŚ tylko ME.. Na stronie nie bardzo mogę znaleźć a strasznie mnie to nurtuje Mój wysłannik z Włoch nie bardzo gada bo ichniemu
      Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

      Comment

      • szu29
        Member
        • 04-2011
        • 98

        #63
        Dobre orzeźwiające piwko Chciałbym żeby nasze koncerniaki tak smakowały. 3,7/5 Nowy Sącz RAFA 4,99zł Cena niestety za wysoka jak na takie piwo. Ale jeszcze sięgne kiedyś po nie
        http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

        Comment

        • Radical
          Senior
          • 03-2008
          • 145

          #64
          Ja to piwo kupowałem za 2.50 i miało 7 dni do końca terminu. Zapadło mi w pamięci, bo trafia bardzo w moje letnie potrzeby Jak dla mnie to 7/10
          Last edited by Radical; 13-05-2011, 01:34.
          Radical.

          Comment

          • robert2
            Member
            • 08-2011
            • 87

            #65
            skusiłem się na butelkę Peroni w Tesco w cenie 4,80...jako piwko na lato całkiem całkiem bardzo orzeźwiające, jasne, lekko goryczkowe ale delikatnie,mała pianka po nalaniu- ogólnie bym polecił w skali 5 daje 3+

            Comment

            • Avrukk
              Junior
              • 05-2012
              • 23

              #66
              Dorzucę coś od siebie.
              Kupiłem całkiem niedawno to piwko, wypiłem wczoraj. Było po prostu okropne. Kolor słomkowy, ale bardziej podchodził pod mocz. Po minucie zupełny brak piany. W połowie kufla było już całkowicie bez gazu. Do tego dochodzi chlebowy zapach i smak. Nie chowa się nigdzie, zalejcie kromkę chleba piwem, zjedzcie ją i już będziecie wiedzieli jak smakuje to piwo Wszystko w cenie ok. 5zł, gdzie wybór piwa jest dosyć szeroki.
              Osobiście odradzam kupowanie tego czegoś.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #67
                Piana - tylko startowa, potem cienka obwódka.
                Lacing - na szkle prawie nic.
                Barwa - żółto słomkowa.
                Gaz - dość duży.
                Aromat - jakby lekko ziołowy chmiel na słodzie.
                Smak - słodkawe, gorzkawość ziołowa tworząca małą goryczkę.

                Wypić się da... ale wiadomo co to za sort

                Alko 5,1%.
                Attached Files

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 573

                  #68
                  Piwo ma fajny zapach... taki chmielowy, nic poza tym. Smak lekko gorzki, zapach wróży bardziej intensywne doznania. Butelka, barwa jw. Piana minimalna, szybko znikła. Jak widać, Włosi nie są mistrzami piwowarstwa. Ocena 2,5/6.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #69
                    No chyba że kraftowcy
                    To piwo masowe dla tamtego klimatu... po wycieczce w lecie inaczej się je odbiera

                    Comment

                    • Viktor
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 617

                      #70
                      Peroni, Peroni Nastro Azzurro

                      Typowe piwo koncernowe. W upalne dni powyżej 25 st. C , mocno schłodzone daje się pić- "Dobre , bo zimne". Włochy to jednak kraj WINA.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎