Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapap, Prodigy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Zapap, Prodigy

    O browarze Zapap pisałem już w wątku knajpki firmowej, więc skupię się na samym piwie. Dodam tylko, że z kranu go nie było, a jedynie z puszeczki 0.33 litra. Tę wypiłem w hostelowej kuchni, akurat dorwawszy jedyne szkło nadające się do jego wypicia (stąd plastikowe kubki na innych zdjęciach).

    5,8% alk., styl india pale lager (IPL; btw zawsze wydawało mi się, że to 'I' w skrótowcu jest od imperial ) Koszt 5€ w w/w knajpce.

    Piana biała, obfita, stosunkowo trwała. Nasycenie umiarkowane, drobnoziarniste bąbelki gazu. U mnie było dość mgliste, ale widziałem na Untappd, że może być bardziej przejrzyste, niemniej opalizujące. W bukiecie czuć to czym ten styl się wyróżnia (o ile uznawane jest to za styl) - cytrusowość (w tym wypadku najbardziej przerysowanego chmielu Citry) oraz mniejsza estrowość. W tym fajerwerku chmielowości jednak ciężko to wyczuć. Trzeba by porównać z ichniejszym Chick Boy Session IPA o podobnym blg, który co prawda piłem ale nie symultanicznie.
    Piwo na pewno smaczne, a cena nie jakaś odbiegająca od standartów w Bolonii. Warto!
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎