Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moretti, Birra Moretti

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    #16
    albeertos napisal/a
    FCJP po dwakroć!!!
    alkoholu! skojarzeń!
    Co te włoskie piwa robią z ludźmi...
    Na szczęście mam papiery o dysleksji i na maturze nie będą obcinać mi punktów za ortografie
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #17
      Re: Re: Birra Moretti

      Originally posted by yendras

      Ja właśnie piłem z butelki
      Piwo takie sobie, typowy włoski sikacz, sprawdza się w gorące letnie wieczory, ale tylko gdzieś w Basilicacie.
      apel do wszystkich:

      darujcie sobie dopiski urynopodobne przy jakimkolwiek piwie
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #18
        Cos mi się chyba poprzestawiało po tym piwku, bo szukałem w wyszukiwarce czy przypadkiem nie ma już tego tematu i nie znalazłem
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #19
          Nabyte w Piwoszu.
          Art nie pozwala, ale porównanie urynopodobne aż się ciśnie na usta.
          Nic ciekawego, a napewno nie za 10 zł. Kolor bladziutki, piana króciutka. Lekkie w smaku, aż za lekkie.
          Zapach delikatnie chmielowy. Słaba 3.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • piwowar2
            Senior
            • 11-2001
            • 588

            #20
            Bylem teraz pojezdzic na rowerze w Dolomitach i pilem wlasnie to piwo z tym panem w kapeluszu na etykiecie. No i moja ocena odnosnie wloskich piw sie nie zmienia. Sa cienkie. Nawet po jezdzie 4 godzinnej(4 X powyzej 2000 m wysokosci) nie pilem do konca ze smakiem. Mam jeszcze kilka innych wloskich piw, zobacze, moze beda lepsze

            Comment

            • RAFIFAFI
              Senior
              • 11-2002
              • 188

              #21
              Piłem ostatnio, zakupione w Auchan Sosnowiec za bodajże 4,50zł za butelkę 0,66l i uważam że warto było nie tylko ze względu na cenę bo jest to naprawdę dobre lekkie piwo i wcale nie musi być na lato. Daję 3,5. Na potwierdzenie moich doznań kupiłem znajomemu i żona mu całe prawie wypiła i prosi o jeszcze.
              Tylko z butli!

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #22
                Następe piwo przywiezione z Włoszech, czy Włoch jak kto woli.
                (gramatyka i ortografia nie jest moją nalepszą stroną więc skończcie się czepiać)

                Piwo jak na dzisiejszy dzień bardzo dobre i orzeźwiające. Wipiłem wprost z puszki (0,33l) by nie wyczuć ponownie goryczki
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #23
                  mwa napisał(a)
                  Następe piwo przywiezione z Włoszech, czy Włoch jak kto woli.
                  (gramatyka i ortografia nie jest moją nalepszą stroną więc skończcie się czepiać)

                  Mam dla ciebie lekarstwo które pomoże tobie przełamać twoją niewiedzę. Pisz po prostu "z Italii".

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #24
                    Birra Moretti, 4,6 % alc, z etykiet wynika że wyprudokowano w browarze w Comun Nuvo. Przywiezione z Włoch przez brata a kupione w Carrfurze pod Wenecja ena to 7 euro centy za butelke 0,66.
                    Miły chmielowy zapach po otwarciu.
                    Jasna barwa, piana niezła drobna,zasakujące że pozostaje do końca.
                    Smak przyjemny, lekka chmielowa goryczka,smak moze nie jest ciekawy i wyróżnijacy ale piwo jest naprawde dobre no i przynajmniej czuc goryczka.
                    To piwo zapewnie o wiele lepiej smakuje we Włoszech, i jest produktem stosunkowo tanim i wartym picia no i ta duża butelka.
                    ocena to 4

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Piana: dość obfita, ale krótka. Mimo to ładnie oblepia szkło.
                      Kolor: jasno słomkowy, za jasny.
                      Wysycenie: średnio wysokie.
                      Zapach: delikatny chmielowy, ale jakby sterylny.
                      Smak: lekka goryczka, jeszcze lżejsza kwaskowość i orzeźwiająca... wodnistość. 0,33l do jedzenia jest ok i ogólnie w upał może się sprawdzić, ale jak na takie doznania, to chyba wolę Lecha Free. Solidniej chmielony, a i samochód można po nim prowadzić.
                      Opakowanie: ładna, zdobiona butelka 0,33l. Na etykiecie gość w kapeluszu pije piwo - jakiś dysonans to u mnie wywołuje. tak jak się nie je w kapeluszu, tak samo się nie pije piwa w kapeluszu. No, ale pewnie w 40stopniowym ukropie w słonecznej Italii inaczej bym śpiewał.

                      W upały pewnie jest ok, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #26
                        Piwo przywiezione przez mamę z pielgrzymki do Asyżu. Butelka 0,66l. Moc 4,6%, ekstrakt? Kolor jasny, żółto słomkowy. Piwo klarowne. Piana nieduża, nie za bardzo jednorodna. Szybko opada do cienkiego kożucha i tak pozostaje na dłużej. Pozostawia ślady na ściankach kufla. Zapach chmielowy, średnio mocny. Jest bardzo łagodny, czasami jakby słodkawy. Smak również łagodny, chmielowy z taką niezbyt dobrą nutą. Na koniec wyraźna goryczka. Posmak goryczkowo gorzki, przyjemny. Piwo bardzo lekkie, blisko wodnistości. Wysycenie w miarę dobre, takie między średnim a mocnym. Pod koniec troszkę słabnie. Opakowanie charakterystyczne i rozpoznawalne. Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie wizerunku postaci z etykiety na kapslu. Całość przyjemnie się prezentuje na półce w sklepie. Tylko brak zawartości ekstraktu. Globalnie piwo jest przeciętne, niczym się nie wyróżnia. Lekkie, więc nadaje się do picia „byle jakiego”. Do degustacji raczej niezbyt. Dla wielbicieli treściwych piw będzie wodniste. Oceniam na +3 (1 – 6).
                        Dzięki mamo.
                        Attached Files
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • dryx
                          † 1966-2017 Piwosz w Raju
                          • 04-2002
                          • 1735

                          #27
                          Puszka 0,33 l, alkoholu 4,6 %, ekstraktu nie podano. W zasypie słód jęczmienny i kukurudza. Mój egzemparz wyprodukowany w Pollein ( Aosta) .
                          Kolor słomkowy, piana gruboziarnista, szybko znika, nie zostawia żadnych śladów na szkle. Kwaskowaty smak, wysycenia słabe, brak jakiś dominujących smaków. Kolejne takie sobie , wodniste włoskie piwo. Zapewne dobre na włoskie upały , ale tu w kraju smakuje nijako.
                          Attached Files

                          Comment

                          • forra6
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 413

                            #28
                            Piwo przywiezione z wycieczki do Rzymu, butelka 0,33l.
                            Nie chcę się powtarzać, ale podobnie jak większość i ja odbieram to piwo jako napój na upalne dni, bez żadnej głębi smakowej i korzystnych wrażeń. O pianie i zapachu nie ma co nawet wspominać Takie wodniste piwko do wypicia i zapomnienia.
                            Last edited by forra6; 08-04-2010, 13:20.
                            Don't trust nobody, It will cost you much too much
                            Beware of the dagger, It caress you at first touch
                            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika forra6 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwo przywiezione z wycieczki do Rzymu.
                              Mogleś przywieśc jakieś inne. To jest w sklepach w polsce
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              • forra6
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 413

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mogleś przywieśc jakieś inne. To jest w sklepach w polsce
                                Źle się wyraziłem - przywiezione przez Szwagierkę z Rzymu dla mnie, chciała dobrze :-)
                                Don't trust nobody, It will cost you much too much
                                Beware of the dagger, It caress you at first touch
                                O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎