Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moretti, Birra Moretti

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika forra6 Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo przywiezione z wycieczki do Rzymu, butelka 0,33l.
    Nie chcę się powtarzać, ale podobnie jak większość i ja odbieram to piwo jako napój na upalne dni, bez żadnej głębi smakowej i korzystnych wrażeń. O pianie i zapachu nie ma co nawet wspominać Takie wodniste piwko do wypicia i zapomnienia.
    W pełni się zgadzam jak dla mnie 3-, bo jestem tolerancyjny.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #32
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #33
        Birra Moretti

        Kolor: Bardzo jasnozłoty.
        Piana: Drobnopęcherzykowa, wysoka. Opada powoli do cienkiej warstwy, oblepiając szkło. Do końca zostaje tylko cienki pierścień.
        Zapach: Koncernowy. Niezbyt przyjemny.
        Smak: Początkowo lekka kwaskowość z delikatną, słodową podbudową. Później lekka goryczka. Posmak trochę zbożowy. Słabo, ale w Italii pewnie spełnia orzeźwiającą rolę.
        Wysycenie: Średniowysokie.
        Opakowanie: Butelka 0,66 ml. Etykieta wygląda identycznie jak na fotce dryxa.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #34
          Kolor tak blady, że aż mi się głupio zrobiło (za piwowara ). Piana dno. W aromacie jest chmiel, delikatny. Smak nieco słodowy, nieco goryczkowy, niestety mocne nagazowanie odbiera satysfakcję z picia.
          Piwo do szybkiej konsumpcji na upał ale w niewielkich ilościach. Świetne opakowanie choć bez ekstraktu.

          Comment

          • barthez
            Senior
            • 07-2005
            • 367

            #35
            Zgadzam się z powyższymi opiniami, takie właśnie lekkie piwo na upały, bez jakichś dominujących smaków - delikatna goryczka, delikatnie słodowe, delikatne wysycenie i delikatny jasnożółty kolor. Rzeczywiście dosyć neutralne. Butelka 0,66 l, ładna etykieta, na kontrze jakiś opis po włosku i informacja o alkoholu (4,6%), dedykowany kapsel.
            Last edited by barthez; 05-09-2012, 20:13.

            Comment

            • robert2
              Member
              • 08-2011
              • 87

              #36
              Piwo lekkie ale nie wodniste,kolor słomkowy,średnio nagazowane, piana po nalaniu dość obfita-pęcherzykowa-szybko znikła pozostawiając pierścień,zapach lekko chmielowy,w smaku delikatne z lekką goryczką...podsumowując nic szczególnego w tym piwie nie ma- po wysiłku na upały i by mogło być ale ze względu na cenę chyba nie powtórzę zakupu

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #37
                Butelka jak u sibarh
                Skład: woda, słód jęczmienny, kukurydza? (pisze corn, i wszystko zależy od miejsca i narzecza, bo wtedy są różne znaczenia)chmiel
                Ciekawe na "polskiej naklejce", kukurydzę przemilczano :]

                kolor: żółty lub jaśniutkie złoto
                Piana obfita (przez sposób nalewania) szybko znikła, bardzo delikatnie oblepiła szkło
                Aromat:leciutki chmiel, leciutki słód

                SMAK: eurolager, z tych w miarę dobrze wykonanych, nie odrzuca, nie zachwyca.Na początku lekka słodowość, później nic i na końcu leciutka goryczka. W ustach pozostaje posmak przypominający mi te piwa węgierskie, też na kukurydzy.

                Wysycenie: dość wysokie

                UWAGI: pojemność 0,66l to pomyłka,.0,33l byłoby w sam raz na ugaszenia pragnienia i nie dopuszczenie do ogrzania się

                Cena w PL to pomyłka, butelka i ety dość znośne.

                Powtórzę dopiero jak kiedyś dotrę do upalnych miejsc we Włoszech :]
                Wypić i zapomnieć
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Brat_Piwny
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 685

                  #38
                  Aktualna fotka. Elementy piłkarskie na etykiecie. Mundial za pasem...
                  Piwo otrzymane od znajomego, który gościł niedawno w Italii.
                  Attached Files

                  Comment

                  • heatbeat
                    Junior
                    • 08-2009
                    • 26

                    #39
                    Piwo zakupiłem na spóbunek w sieci Netto - cena za 0.33 wynosi około 3zł. Piłem zimne podczas upału(ponad 30 st) - smakowało dobrze i pragnienie gasiło. I tyle o tym piwie tylko mogę napisać - gdyż jest bardzo lekkie, wręcz bez wyrazu i w pamięć mi się nie wryje. Ale chłodzi i pragnienie gasi. W sumie dzisiaj mi to wystarczyło żeby cieszyć...

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #40
                      BARWA: Jasnozłocista,przejrzysta z drobinkami. [3]
                      PIANA: O żółtawym zabarwieniu,drobnoziarnista,bardzo szybko znika,ale nie całkowicie,pozostaje dywanik. Na końcu zostaje obrączka ze sporymi prześwitami w centrum i kilka plamek na ściankach szklanki. [2.5]
                      ZAPACH: Słodowy,lekko owocowy i ciut chmielowy. [3]
                      SMAK: Słód z niewielką goryczką i lekkim posmakiem kartonowym + nieznaczna zbożowość. [3.25]
                      GAZ: Wysycenie ponadprzeciętne i utrzymało się do końca. [3.25]
                      OPAKOWANIE: Brązowa butelczyna (330ml) z tłoczeniami,kapsel firmowy,etykiety estetyczne z zamieszczonym składem,ale bez podanego ekstraktu. [3.5]

                      UWAGI: Trwałość do listopada 2015,wypite 16.07'14. Kolejne piwo zaliczone,tym razem z Włoch. Uczciwie mogę powiedzieć,że złe nie było,jeśli trafi się w rozsądnej cenie,to chętnie kupię ponownie i porównam z opisanym powyżej. Pisząc o rozsądnej cenie miałem na myśli poniżej 4,00.- za 330ml,w przeciwnym wypadku lepiej zaopatrzyć się w jakieś inne piwo.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #41
                        Kolor: Złoty, klarowny.
                        Piana: Biała, obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                        Zapach: Typowo eurolagerowy.
                        Smak: Treściwość średnio niska. Pusta, nieprzyjemna słodowość i nic więcej. Goryczka niska.
                        Wysycenie: Średnie.
                        Ogółem: Słabe. Typowy eurolager.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #42
                          W biedronce razem z innymi włoskimi artykułami jest również to piwo, kosztuje chyba 2.89zł.
                          Lekki lager z goryczką trochę wyższą niż polskie koncerniaki za złoty pięćdziesiąt, jest taki dość "czysty" w smaku. Złoty kapsel z czerwonymi napisami.

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #43
                            Jednak 3.49zł

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              #44
                              Teraz coś staniało, pewnie słabo idzie.
                              Kupiłem jedno, przez ten upał.
                              Fajne na taką spiekotę, butelka 0,33L

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #45
                                L'autentica...

                                Piana - średnia a potem pełna, cienka warstewka. Niewiele lacingu.
                                Barwa - złota słomka.
                                Gaz - średni.
                                Aromat - słód słodkawy, mokre ziarno, lekka ziołowa chmielowość.
                                Smak - jakby żołędziowy, który przechodzi w lekko ściągającą ziołowość na kwaskowym.

                                Euro lagero pilsik ale twarzy nie wykręca

                                Nie jest tanie w Anglii... nawet w markecie kosztuje 4,5 funta za 4 x 330 ml.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎