Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

μBrowar Masonius - #XXIII Porter Angielski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    μBrowar Masonius - #XXIII Porter Angielski

    μBrowar Masonius - #XXIII Porter Angielski.
    Uwarzono: ?. Rozlano: 24.06.2012.
    Ekstrakt: 12%, Alkohol: b/d.
    Kolor: czarny, nawet pod świtało brak prześwitów, nie wiem czy takie był zamierzenie Marcina.
    Piana: beżowa, w miarę szybko opadła.
    Zapach: intensywny zapach palonego słodu, lekka czekolada i kawa.
    Smak: jak na taki ekstrakt piwo bardzo treściwe. Mocno palona goryczka przechodząca w słodkawe smaki. Bardzo dobry jak na 12%.
    Opakowanie: butelka 500ml, bez etykiety, numer warki na kapslu.
    Uwagi: piwo otrzymane na Zlocie od piwowara właściciela browaru. Dzięki
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Sado-Masoński browar domowy, Champion of Docklands #XXIII

    Piwo otrzymane od Masona. Butelka 0,5l. Alkohol 4,5%, ekstrakt 12. Kolor czarny, piwo mętne. Właściwie nic światła sie przez niego nie przebija. Piana ogromna, kawowo rdzawa, średnio gruba, bardzo trwała. Zapach mocny. Dominują ciemne palone słody. Palone ziarno. Później zaczyna się wyczuwać kwaskowość od słodów. Przyjemny zapach. Smak treściwy, na początku ostry, palony, stoutowy. Później jak kubki smakowe się przyzwyczaiły do intensywnej paloności, pojawiły się nuty kwaskowe, zbożowe. Co ciekawe i mnie zaskoczyło, przy tak intensywnym smaku, posmak był krótki. Piwo treściwe, coś jakby między Stoutem a Foreign Stoutem. Pod koniec jak w "rasowym” stoucie pojawiła się taka pustka, po intensywnym palonym smaku. Wysycenie niskie. Stylowe. Opakowanie robocze, jedynie z numerem warki na kapslu. Piwo bardzo udane, intensywne w smaku, esencjonalne, z rewelacyjną pianą. Mnie bardziej pod stouta podchodziło niż portera angielskiego. Wiem, że to nie „chmielowy” styl, ale szczypty chmielu brakowało mi w nim.
    Dzięki Mason.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎