Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar "Piwniczka" w Trzebini - XXI Warka Koźlak 17

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Browar "Piwniczka" w Trzebini - XXI Warka Koźlak 17

    Otrzymałem to piwo od Warka na X Żywieckiej.
    Coś pięknego. Piwo niemalże czarne. Gruba gęsta i sztywna piana. Do samego końca utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Nagazowanie jak potrzeba. Widoczne w szklance, orzeźwiające w ustach i podkreślające smak. Smak jak na Koźlaka przystało: alkoholowy ze smakiem ciemnego słodu i wywarzona goryczką. Do tego dochodzi piękny alkoholowo-słodowo-owocowy zapach.
    Jak na razie jest to najlepszy Koźlak jakiego piłem.
    Last edited by Shlangbaum; 21-06-2005, 10:17. Powód: FCJP

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Browar Warka - warka XXI - Koźlak

    KOŹLAK 17 BLG - warka XXI - uwarzona 27. II. 2005 roku

    I kolejna warka od Warka, tym razem wersja oszczędniejsza, bo w buteleczce 0,33 litra - koźlaczek. Ciemny, bardzo ciemny o pięknej gęstej, kremowej pianie długo utrzymującej się na powierzchni piwa (w zasadzie do końca degustacji) i niezłym nagazowaniu.
    Zapach wyraźnie słodowy, palony, z lekka "porterkowaty", bardzo przyjemny
    Smak super, choć nieco odbiegający od stylu, oczywiście w kierunku porterkowym. Wyraźnie palone i słodowe z nutami goryczkowymi w tle, o bardzo długim posmaku. Wydaje się być bardziej ekstraktywne niż jest w rzeczywistości. Rozgrzewające, choć bez alkoholowych nut. Zbilansowane...

    Reasumując: bardzo, ale to bardzo udana warka, choć z lekka odbiegająca od typowego koźlaka. To taki "Rogaty porterek" . Jedyną jego wadą jest (oczywiście ) zbyt mała buteleczka... I znowu... chcielibyśmy jeszcze...
    Last edited by Małażonka; 22-06-2005, 21:09.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Pragne zauważyć, że ten temat założyłem już wczoraj: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=51337 może moderator to jakoś połączy.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        A zaraz po Koźlaku Warka przypominaliśmy sobie smak witnickiego Portera. Nie pogorszył się, ale mając świeżo w pamięci smak piwa Warka (myślę, że można je porównać - Balling różni się wszak o jeden stopień) musimy (i robimy to z niekłamaną przyjemnością) stwierdzić, że ...and the winner is ... Warek
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          #5
          no i ja na zakończenie skrzyneczki piw przywiezionej z Żywca zapodałem sobie tego koźlaka.
          cóż nie był on dla mnie koźlakiem, a raczej lightowym porterkiem, ale i tak smakował przednio.
          jak już wyżej wspomniano - barwa ciemna, prawie czarna, nieprzejrzysta;
          zapach delikatnie słodowy, z palonymi akcentami;
          smak iście porterowy, skojarzył mi się z lanym porterkiem staropolskim; dość wyraźne palone nuty i bardziej gorzki niż myślałem, że powinien być; brak (jak dla mnie) alkoholowych akcentów;
          nasycenie i piana - wzorowe, bez zarzutu z przyjemną ciemno-kremową czapą i szczypaniem na języku;
          naprawdę osobliwy i pyszny porterowy koźlak!

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Nic dodać, nic ująć, pyszny porterek z tego koźlaczka Goryczka bardzo mocna, jak dla mnie nawet lekko za mocna. Ale to moze dlatego, że miałam akurat ochote na coś słodkiego
            Pycha, tylko ta butelka 0,3....

            Warku, dziękuję
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎