Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ZPD brodarek, warka 21

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    ZPD brodarek, warka 21

    kolejny ciemniaczek od Darka. tak samo ciemny jak zythumowe, choć bardziej stoutowy (prawie czarny, nieprzejrzysty).
    tutaj bez tego aromatu kawowego, ale za to wyraźniejszy palony jęczmień. nasycenie początkowo duże, potem słabnie, ale na języku czuć wyraźnie do końca. piana słaba - zostaje delikatny okrajec na szklance, ale za to do końca.
    ocena ogólna: mniam, mniam
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Warka 21 - "Suka ciemna"

    Kolor - ciemny, wręcz czarny; zupełnie nie przejrzysty.
    Piana - bardzo drobna, w kolorze mocnej kawy; pięknie się prezentowała ponad krawędzią kufla, całkiem długo utrzymała się wysoką wrstwą na powierzchni. Rzekł bym o niej w jednym słowie (gdybym musiał) - "guinnessowata".
    Zapach - jak dla mnie łagodny, nieco jakby mleczny, trochę gryczany.
    Nagazowanie - w normie, ale nie obraziłbym się na Darka, jakby było nico większe .
    Smak - to co mi się nasunęło po 1-wszym łyku to wytrawna gorycz, która ładnie rozlewała się po moich kubkach smakowych i wrażenie to tylko się pogłębiało w miarę spożycia. Przyjemnie drażniło moje wnętrzności i bardzo ładnie wydobywał mi się po nim odgłos paszczowo-brzuchowy .

    Uwagi - dzięki uprzejmości Darka miałem dwukrotnie okazję próbować to piwo i za każdy razem smakowało mi bardziej. Najlepsze jest pite bezpośrednio w browarze

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎