Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Risto Mikrobrowar, piwo z wysłodzin warki nr 8

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Risto Mikrobrowar, piwo z wysłodzin warki nr 8

    Piwo jasne podobno 14°Blg, na wysłodzinach "jansego mocarza".
    Kolor bardzo ciemnego pilsa, bardzo klarowne, piana niewielka, gazu w sam raz.
    W smaku dominuje gęsta słodowość oraz lekka przyjamna kwaskowatość, po przełknięciu pojawia się i nasila chmielowa goryczka, wręcz cierpkość. Pyszna złożona kompozycja!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #2
    Cóż o za jasna "mocarna" warka, z wysłodzin której udało się uzyskać 14 Blg . Napisz coś więcej o tym piwie (albo jakiś link).
    Z pewnością podstawowa warka pochodzi z niewysładzanej brzeczki uzyskanej z pierwszej filtracji.
    Ot, ciekawość...

    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      #3
      ehhh to może ja sie pochwale.Piwko to powstało z wysłodzin po prawdziwej warce nr8 która mierzyła sobie 24 blg.A tak wogóle mocarz to warka nr7 (mocniejsza część 21 blg).Słabsza poszła w kibel bo skwaśniała.Wszystko opisane jest w temacie Browar Christofer warzy .
      chickkiller :)

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #4
        Browar Christofer warka 8

        Dzięki uprzejmości Chrisa mam właśnie niebywałą przyjemność rozkoszować się jednym z jego piw.

        Kolor: Głęboki bursztyn, nie jest specjalnie klarowne co bardzo mi odpowiada
        Piana: Drobnoziarnista, bardzo trwała
        Zapach: Podczas nalewania poczułem nutkę whisky, ale już za chwilę była ona tylko wspomnieniem i zapach przypominał orzechy, żeby zaraz zmienić sie w aromat czekoladek, gdybym miał zasłonięte oczy myślałbym, że ktoż otworzył bombonierkę.
        Smak: Główna nuta smakowa nie różni się od zapachowej i na pierwszy plan wybija się smak czekoladek(ale tylko z delikatną słodyczą), najbardziej kojażący się z Malagą, za nim gdzieś schowana kryje się delikatna goryczka, po przełknięciu długo czuć czekoladkową nutę, a długo po niej przychodzi coś delikatnie słodowego. Po wypiciu połówy smak na wstępie kojażył mi się z nalewką orzechową, a dopiero potem przechodził w malagową słodycz.
        Nasycenie: Spore, gazu nie brakuje nawet przy bardzo długim spożyciu

        Piwo jest pyszne, bardzo nietypowe i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem go skosztować.

        Comment

        • Chris
          Senior
          • 05-2004
          • 812

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
          Dzięki uprzejmości Chrisa mam właśnie niebywałą przyjemność rozkoszować się jednym z jego piw.
          No no tylko ,że temat tego piwa był już poruszany
          chickkiller :)

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #6
            Przepraszam, szukałem go, widocznie za słabo.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎