Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pszeniczne by mapajak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarzyciel
    www.browarzyciel.pl
    • 08-2005
    • 357

    Pszeniczne by mapajak

    Przede wszystkim dziękuję za butelczynę.

    Kolor jasny, ale nie żółty czy słomkowy z odcieniem szarości osiąganej zwykle dzięki charakterystycznej mętności. Piwo o szlachetnym odcieniu herbacianym ładnie kontrastuje z białą pianą. Podczas otwierania głośno zasygnalizowało mocne nasycenie CO2, co w przypadku Hefe-Weizen jest pożądane. Pomimo delikatnego wlewania do szklanicy utworzyła się pokaźna czapa drobno-pęcherzykowej piany. W ciągu 5 min ubyło jej co prawda 2/3 ale pozostałe 1/3 pozostawała do końca, cyklicznie odbudowywana przez uwalniające się bąbelki gazu po każdym przechyleniu szklanki.

    Zapach nie pozostawia wątpliwości, co pijemy. Typowe nuty goździkowe i pszeniczne. Ogólnie rześki i przyjemny.

    Smak prawdziwego bawarskiego szampana. Charakterystyczne, ale nienarzucające się nuty drożdżowe. Czasem Weizen’y są dość ciężkie tak w zapachu jak i smaku. W tym przypadku opisałbym jako lekko wytrawny, przyjemnie kwaskowy i rześki. Dobre nasycenie gazem uzupełnia smak lekko szczypiąc podniebienie i język. Goryczka prawie niewyczuwalna podczas picia, dopiero delikatnie pojawia się chwilę po przełknięciu, czyli tak jak być powinno.

    Nie jest to piwo, które narzuca się konsumentowi ciężkim smakiem. Orzeźwiające i doskonale gaszące pragnienie. Dzięki 11% zaw. ekstraktu idealne na letnie upały. Jestem zadeklarowanym fanem hefe weizen, więc kilka w życiu wypiłem. Życzyłbym sobie robić podobne, więc mam cel. Zresztą drożdże 3068 są już w lodówce

    Dziękuję i gratuluję
    BROWARZYCIEL
    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
    eventy dla firm
  • mapajak
    Senior
    • 12-2002
    • 1187

    #2
    Cieszę się, że piwo smakowało i dziękuję za ciepłe słowa.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎