Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Joelka, warka nr 13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • strzelczyk76
    Senior
    • 11-2003
    • 823

    Joelka, warka nr 13

    Piwo przywiezione z pielgrzymki wrocławskiej, odleżakowane w piwicy.
    Z kapsla oprócz nr warki oraz daty - 17.02.2005 - nic więcej nie można się dowiedzić, ale z opisu warzenia dowiedziałęm się, że Blg 15, ok 6,2% alk. i belgijskie drożdże

    Piwo dobrze nagazowane, przy nalewaniu tworzy się piękna, drobnoziarnista piana, utrzymuje się długo ładny jej kożuszek, kolor piwa - ciemna herbata.

    Zapach - pierwszy wdech i lekki szok - SZAMPAN, ewentualnie wino musujące i to nie z tych bleee... słodkich

    W smaku lekka goryczka, pewna wytrawność, nie jest słodkie ani zbyt słodowe, czuć moc tego piwa.

    Piwo zrobiło wrażenia, ciekawy smak, zostaje w pamięci, polecam
    Attached Files
    NORMALNOŚĆ



    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.
  • joelka
    Senior
    • 03-2005
    • 817

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76

    Zapach - pierwszy wdech i lekki szok - SZAMPAN, ewentualnie wino musujące i to nie z tych bleee... słodkich
    Przesadziłam z kolendrą podczas gotowania i może stąd zaskoczenie przy pierwszym wdechu

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Moje pierwsze węchowe wrażenie, zaraz po przelaniu do szklanki, nie miało nic wspólnego z szampanem. Ładny, lekki zapach pszeniczniaka poczułem - ot co
      W smaku podoba mi się równowaga między słodkością, a goryczką. Gdzieś w tle pojawia się leciutki posmak ziołowy (może to wspomniana wyzej kolendra).
      Piana wzorcowa. Zresztą powstaje już w butelca, zaraz po otwarciu. Ładna biała i drobnoziarnista. A do tego trwała. Brawo!
      Bąbelki pracują bardzo intensywnie.
      Piwo otrzymałem w czasie spotkania w Bytoniu - wydaje się że to już wieki temu.
      13-ta warka zdecydowanie szczęśliwą jest
      Last edited by adam16; 19-06-2006, 20:55.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Dzisiaj przejrzałem piwniczkę i w poszukiwaniu piw Adamowych znalazłem te oto piwo.A,że w butelce pływały farfocle więc poszło do skonsumowania.
        Po otwarciu okazało się,że jest to piwo w stylu "w butelce mi za ciasno".
        Muszę przyznać,że po mimo tych farfocli i tego,że troszkę mi uciekało z butelki to jednak jest to świetne piwo.Jak to adam napisał 13 warka jest jednak szczęśliwa.
        Piana okazała sie bardzo trwała i doczekała do końca w postaci kożuszka.
        Zapach ładny troszkę cytrusowy natomisat smak-poezja.Lekko słodowy z posmakami cytrusów.
        Mój egzemplarz był troszkę mętny ale to zrozumiałe.
        Ogólnie świetne piwko,szkoda tylko,że buteleczka była 0.33.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎