Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrobrowar Wielkobronowicki - Jasne Pełne #13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Mikrobrowar Wielkobronowicki - Jasne Pełne #13

    no nareszcie piwko bez większych zastrzeżeń i pyszne.
    piana: z początku obfita, średniogruba, ale co ważne trwała, choć w słabszej formie;
    nasycenie: duże, a potem brak, ale na języku czuć wystarczający poziom;
    kolor: soku pomarańczowego, no... taki ładny, mętny, bo się drożdże poderwały gwałtownie;
    zapach: chmielowy, z delikatną obcą nutką w tle (czyżby znowu twoja woda?);
    smak: pełne, sycące, z odpowiednio dobraną goryczką. w tla kwaskowe nutki, ale nie natarczywe i do zaakceptowania;
    oby takich więcej! mniemam, że to piwo brew-kitowe, ale co ważne udane.
    potwierdza to teorię bartosza i innych, że dużo łątwiej spie... zacierane.
  • Kalot
    Junior
    • 04-2005
    • 29

    #2
    Piana- na początku piękna, wręcz dla mnie wzorcowa.Dość szybko opada ale do końca zachowała przyzwoity poziom.
    Nasycenie - zacne, ale tylko na początku.
    kolor- waniliowy,mętne.
    smak - czułem dość wyraźnie miód i nie tylko ja. bardzo dobre chmielenie goryczką.
    zapach- słodki zapach... taki jak scukrzony miód

    Comment

    • Browarzyciel
      www.browarzyciel.pl
      • 08-2005
      • 357

      #3
      Mikrobrowar Wielkobronowicki - Jasne Pełne #13

      Witam,

      Jezu! Kto wymyślił ta nazwę browaru - język sobie można połamać Do rzeczy. Nie znalazłem oceny tego piwa, więc zaczynam od początku. Jasne pełne, 10' Blg butelkowane 15 maja 2006 czyli przwie 5 miesięcy temu.

      Idealne nagazowanie, ani za małe, ani za duże. Nie ma problemów z nalaniem do szklanki. Wystarczające by zbudować dość trwałą, ładną białą pianę. Piwo idealnie klarowne, jasne w kolorze słabej herbaty. Bardzo ładnie prezentuje się w szkalanicy! Jeżeli chodzi o zapach, to trudny do sprecyzowania. Nie jest zbyt chmielowy, więc to co czujemy, to chyba efekt zastosowanych drożdży.

      Smak lekko słodowy i idealnie trafiony w poziom goryczki. Moim zdaniem pasowałoby jeszcze troszkę podkreślić chmielowy smak i aromat w ostatnich minutach chmielenia (albo na zimno). Poza tym, lekko słodowe z leciutko kwaskowym posmakiem. Genernie zarówno w smaku i jak i zapachu (ze wskazaniem na to pierwsze) było coś co niekoniecznie wpływało pozytywnie na bukiet, ale było to naprawdę w ilościach śladowych.

      Ogólnie bardzo dobre piwo!!! Najlepsze jakie mi przyszło kosztować z tego browaru. Gratulacje! Szczególnie, że była to 10tka. Życzę innym piwowarom takich rezultatów.

      Pozdrawiam
      Raf
      BROWARZYCIEL
      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
      eventy dla firm

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎