Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Domowy browar Białoprądnicki "Henryk XVI", Red Lobster Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Domowy browar Białoprądnicki "Henryk XVI", Red Lobster Ale

    Zachęcony poprzednimi, wyśmienitymi piwami z mikrobrowaru warzącego po sąsiedzku sięgnąłem po piwo, które według producenta mimo odstępstwa od stylu jest wyborne.
    Cóż pozostaje mi się zgodzić, gdyż rzeczywiście takie jest! Po kolei...

    kolor: naprawdę zgodny z nazwą, czerwony, intensywny, wpadający w wiśnię mniej klarowne niż dwa poprzednio oceniane piwa z tego browaru. [5]
    zapach: już przy otwieraniu dobiegł lekki zapach chmielowy, delikatny acz z czasem ustępujący; [4.5]
    piana: po prostu boska! średniogruba, na wierzchu drobniejsza, przy powierzchni płynu grubsza, jasnokremowa, niezwykle trwała. [5]
    nasycenie: mimo, że minął miesiąc od zabutelkowania nad wyraz jurne, po pewnym czasie już tylko osłabiona, ale wystarczająca do podtrzymania piany; na języku akuratna, zauważalna. [4.5]
    smak: goryczka wybija się na plan pierwszy, ale nie tak surowa jak w pierwszej warce Smoczej Głowy; ładnie tonowana przez słodowo-karmelową pełnię i lekko owocowe posmaki; [5]
    opakowanie: nie tak wystylizowane jak dwie poprzednie produkcje tego browaru, ale komplet informacji znajdziemy na etykiecie. [4]

    ogólnie: pycha! fotka jutro, bo zapomniałem kabelka z pracy. Moim zdaniem to piwo to bardzo dobry przykład jak przy pomocy ekstraktów niechmielonych (WES-a) można zrobić niebanalne piwo.
    Last edited by e-prezes; 04-06-2006, 12:54.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    w ramach uzupełnienia zdjęcie przepysznego piwa od Titusa. dzięki wielkie za wszystkie cztery.
    Attached Files

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Żeby dostać to piwo musiałem jechać z Piotrkiem aż na giełdę do Żywca

      Kolor rubinowy. Piana średniopęcherzykowa, bardzo trwała. Przepiękny chmielowy zapach. W smaku pełne, bardzo goryczkowe. Z tła wydobywa się karmelowa słodowość. Nagazowanie w szklance leniwe a w ustach dobrze wyostrzające smak. Etykieta 'z jajem' - mnie się podoba

      Piwo na 5 !! Smaczniejsze ale niż Smocza Głowa i Piwo Instalatora

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        ...
        Smaczniejsze ale niż Smocza Głowa i Piwo Instalatora
        w pełni się zgadzam!
        Last edited by e-prezes; 19-06-2006, 15:40.

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Pierwszy raz mam możliwość spróbowania piwa od Titusa i od razu bomba.

          Piwo o ogromnej pianie, po powolnym nalaniu szklanicy miałem 1 cm piwa.
          Zapach bardzo przyjemny słodowy z nutą chmielu i owocowości.
          Smak: przy pierwszym łyku dość duża goryczka ale każdy następny łyk bogatszy o smaki słodowe i lekko owocowe jak na ale przystało.
          Kolor piwa jak dla mnie brązowy ale to nie ważne przy TAKIM smaku.
          Nagazowanie dość ciekawe bo piana ogromna acz opanowana i nie uciekająca, w butli spokój a na podniebieniu ideał po prostu w sam raz czyli dużo.
          Bardzo dobre piwo, z fajną etykietką zawierająca oprócz fajnego obrazka pełną gamę informacji.

          Wielkie dzięki Titus, że dałeś piwo eprezesowi a jemu, że dał mnie
          Attached Files

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
            ...
            Wielkie dzięki Titus, że dałeś piwo eprezesowi a jemu, że dał mnie
            ...bo było warto spróbować ! ale kompletnie tego nie pamiętam bym osobiście je dawał

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              ...bo było warto spróbować ! ale kompletnie tego nie pamiętam bym osobiście je dawał
              Była wymiana dałem Bielgian Ale, które już opisałeś.

              Comment

              • Pijak
                Senior
                • 10-2002
                • 170

                #8
                Z przyjemnością odświerzę ten temat. Dziś akurat nadszedł czas by spróbować tego ale nabytego na giełdzie w Żywcu drogą wymiany. Czas leżakowania nie wpłynął ujemnie na ilość tworzącej się piany podczas nalewania, a szkoda bo jak dla mnie to na ale bylo jej zdecydowanie za dużo. I to jedyna rzecz do której można się przyczepić. Zawartość butelki smakowita. Harmonijny smak, delikatny z akcentami owocowymi. Goryczka byłą obecna, łagodna, nadająca charakter, uzupełniając gamę przyjemnych wrażen oralnych.
                Polecam się na przyszłość

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  już nie mogę...

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pijak
                  Z przyjemnością odświerzę ten temat. Dziś akurat nadszedł czas by spróbować tego ale nabytego na giełdzie w Żywcu drogą wymiany. Czas leżakowania nie wpłynął ujemnie na ilość tworzącej się piany podczas nalewania, a szkoda bo jak dla mnie to na ale bylo jej zdecydowanie za dużo. I to jedyna rzecz do której można się przyczepić. Zawartość butelki smakowita. Harmonijny smak, delikatny z akcentami owocowymi. Goryczka byłą obecna, łagodna, nadająca charakter, uzupełniając gamę przyjemnych wrażen oralnych.
                  Polecam się na przyszłość
                  ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ! ODŚWIEŻAĆ!
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Pijak
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 170

                    #10
                    taaaaaaaaaaaaaaak wstydzę sie bardzo jednokowóż chodziło mi o jego odświerzbienie ot taka mała literówka

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎