Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielkobronowicki Browar - Pszeniczne 12 blg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarzyciel
    www.browarzyciel.pl
    • 08-2005
    • 357

    Wielkobronowicki Browar - Pszeniczne 12 blg

    Piwo butelkowane 8 czerwca, więc jak na pszeniczniaka, powinno było być ok. Solidna butla po miodzie pitnym zawierała 750 ml napitku. Piwo, przykro mi mówić, ale nie smakowało mi. Mógłbym w zasadzie odstąpić od oceny, ale chyba wolałbym usłyszeć, co jest nie halo, tak bym mógł poprawić to w przyszłości. Obiecuję, więc, że nie będę się pastwił, ale postaram się rzeczowo opisać otrzymane piwo.

    Piwo średnio nagazowane o nietrwałej pianie, jak na pszeniczniaka. Tworzy się obficie, ale równie szybko znika. Kolor piwa wzorcowy, jasny, wpadający w lekki i szlachetny pomarańcz. Zapach bardziej drożdżowy, a niżeli bananowy, czy goździkowy. Niestety dość mocno wyczuwalny siarkowodór, który przypomniał mi konsumowane kiedyś piwo w BrowArmii. Smak „płaski” tj. bez wyraźnych smaczków pszenicznych oraz typowych bananowych. Lekko wyczuwalne goździki. Dość kwaskowe wydaje się mocno odfermentowane, co ma generalny, wydaje się, wpływ na pienistość piwa. Goryczka na właściwym poziomie.

    Ogólnie piwo da się wypić, ale nie jest to niestety szczyt pszenicznego uniesienia. Na pewno zachęca do dalszej pracy i ulepszania tego zacnego trunku. Potwierdza również, że nie jest to łatwe piwo, za to dość kapryśne i wrażliwe na błędy na każdym etapie jego produkcji. Zaczynam również podejrzewać, że może to być kwestia dojrzewania (u mnie) lub/i przewożenia z Żywca. Najprawdopodobniej jednak to kwestia zacierania i/lub szczepu użytych drożdży.

    Dziękuję i pozdrawiam
    Raf
    BROWARZYCIEL
    Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
    eventy dla firm
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    A czytałeś mój podpis czerwonymi literami

    Proszę wszystkich, którzy dostali ode mnie pszeniczniaka #15 by poczekali do końca sierpnia na jego konsumpcję, zgodnie z postem Wielkiego_B.


    A tak na prawdę to piwo faktycznie nie wyszło e-prezes twierdzi, że to albo przez moją wodę, o której już była dyskusja w wątku o innym moim piwie albo przez beczki, w których fermentuję. Tak czy owak, będę w następnym tygodniu eksperymentował z piwem dla pozbycia się jego wad (w końcu uwarzyłem 16 warek i nawet połowa nie była dobra - dupa jestem a nie piwowar ).

    Dodam, jeszcze, że piwo robione w taki sposób.
    Last edited by Shlangbaum; 14-07-2006, 20:04.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Browarzyciel
      www.browarzyciel.pl
      • 08-2005
      • 357

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Tak czy owak, będę w następnym tygodniu eksperymentował z piwem dla pozbycia się jego wad (w końcu uwarzyłem 16 warek i nawet połowa nie była dobra - dupa jestem a nie piwowar ).
      No nie dramatyzowałbym! Pszeniczne jest jednak dość trudnym piwem i częściej się nie udaje niż udaje (gdzieś o tym Marusia pisała). Też mam na koncie kilka warek weizena, które wylądowały w Wiśle. Pozatym, ostatnio też się nie popisałem i piwko dla Wielkiego_B okazało się niewypijalne (choć nie był to weizen).

      Co do Twojego zacierania. Zasyp jest ok, może zrezygnowałbym jedynie z ekstraktu na korzyść zwiększenia udziału słodu pszenicznego. Trudno powiedzieć coś na temat samego zacierania. Osobiście wsypuję wszystko na raz i po przerwie ferulikowej wszystko podgrzewam do przerwy białkowej a następnie zaczynam odbierać dekokty (2 razy). W sumie zacieranie wychodzi chyba bardziej na słodko i jest tak ustawione, żeby przy pomocy dwóch naczyń, można było korzystać tylko z jednego palnika. Na stronie browamatora prezentowałem wykresy temp/czas (w przybliżeniu).

      W razie co to służę pomocą, oczywiście w ramach mojego skromnego doświadczenia.
      Liczę na butelkę udoskonalonego pszeniczniaka

      Pozdrawiam

      Raf
      BROWARZYCIEL
      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
      eventy dla firm

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        no comments: berliner weisse

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          Shlangi i po co to s ? FCJA
          Last edited by Maidenowiec; 08-08-2006, 20:41.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            #6
            może miał coś więcej na myśli, ale ugryzł się w język
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Wypite dzień przed zlotem. Dostałem 2 butelki 0,33l. Obydwa piwa miały piękną pomarańczową barwę (jak w Lwowskim bez filtracji) i bardzo fajny pszeniczno drożdżowy zapach. Piany właściwie nie posiadały a nagazowanie było słabe. Smak. No cóż, jak już wcześniej jest napisane, piwo się nie za bardzo udało, ale w 50% dało się wypić. Jedna butelka całkowicie nie pijalna, skwaszona (jak moje). Druga wręcz przeciwnie. Leciutka kwaskowość tylko przy samym końcu. Smak można by określić jako woda z drożdżami pszenicznymi. Nadpsucie też już zaczynało się pojawiać. Już się ciężko piło. Chyba jednak trzeba było go szybciej wypić. Pewnie szybko wypite było nienajgorsze. Jako pszeniczny debiut to chyba dość udana próba. Nie skwaszone (pojedyncze butelki to nie warka skwaszona), pijalne.
              Życzę dalszych postępów i dzięki za pierwsze (dla mnie) domowe pszeniczne.
              Attached Files
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                Jako pszeniczny debiut to chyba dość udana próba.
                Tu się nie zgodzę
                Last edited by Shlangbaum; 25-09-2006, 12:14.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎