Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cztery gwiazdki. Browar domowy. Art, Maggyk & przyjaciele., Ciemne Ale #8

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Cztery gwiazdki. Browar domowy. Art, Maggyk & przyjaciele., Ciemne Ale #8

    Kolor ciemny, prawie czarny. Pod mocne światło wiśniowy. Piwo klarowne. Piany prawie brak. Tylko minimalny pierścionek przy samych ściankach kufla. Zapach ciężki do określenia. Na pewno mocna nuta „domowa” a do tego chyba suszone owoce. Generalnie zapach mocny i przyjemny. Smak dość złożony. Na pierwszym planie palono gorzki. Jakby gorzka czekolada z palonymi nutami. Na koniec mocna chmielowa goryczka. Piwo wytrawne zdecydowanie. Z tego co pijałem to najbardziej przypominało niemieckie Schwarzbiery, może momentami Stouta. Wysycenie słabe i trochę go brakuje, ale niewiele, bo w tym piwie mocny gaz popsułby cały efekt. Opakowanie robocze, ja bym tylko zamienił te 0,33l na 0,5l. Podsumowując, piwo ciekawe o mocnym smaku, bezkompromisowe, nie dla każdego. Ja takie piwa lubię, mnie bardzo smakowało.
    Piwo wymienione z ARTem na zlocie w Zwierzyńcu, dzięki .
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    A to nie jest czasem wakacyjny porter, który jeszcze musi poleżeć z pół roku ?

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      A jednak to nie porter http://browar.biz/forum/showpost.php...&postcount=152

      Piwo to smakuje, jak stout'cik albo jak jakieś palone ale. Jest prawie czarne, nieprzejrzyste. Beżowa piana u mnie trzymała się długo. Zapach jakby karmelowy ale mało intensywny więc trudno wyczuć W smaku dominuje paloność uzupełniona o nutkę czekoladową - faktycznie daje to mocny efekt, jak pisał MarcinKa. Chwilami czuć coś w stronę orzecha.


      Piwo otrzymane od Maggyk na podjeździe do mojego garażu Dzięki

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎