Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Nafciarski Budvar, warka #14, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Browar Nafciarski Budvar, warka #14, Porter

    Warka # 14, Porter, Blg 18, zaw. alk. 7,8%
    Zawsze chciałem posmakować młodego portera i korzystając z okazji, że Bobired obdarował mnie 2 butelkami swego wyrobu postanowiłem jedną poświęcić, mimo, że piwo ma dopiero miesiąc. Wrażenia są takie:
    Kolor - ciemny, brązowo-smolisty
    Piana - wysoka, drobnobąbelkowa, w kolorze jasno brązowym,
    Zapach - ładny karmelowo-kawowy
    Smak - piwo nie zdążyło nabrać mocy, posmaczek palono-słodowy obecny, ale wszystko dość jednostronne. W smaku najbardziej przypomina chyba Karmi
    nagazowanie - niewyczuwalne, prawie zerowe
    Z następną butelką poczekam chyba do 2008 roku.
    Last edited by Pinio74; 21-05-2007, 10:04.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Ta druga butelka, o której mowa powyżej gdzieś zniknęła, na szczęście Bobired coś jeszcze znalazł i mogłem ponownie zasiąść do portera. Po otwarciu część piwa wyszła na spacer, na szczęście niewielka. Reszta po przelaniu do kufla utworzyła czarno-smolisto-nieprzejrzystą kompozycję z bardzo burzliwą pianą. Piwo było bardzo gęste, prawie jak zupa. Zapach bardzo palono-kawowy, z nutami orzechów. Smak bardzo specyficzny: najpierw palona goryczka, potem cierpkość wiśni i bardzo delikatna słodycz. W ogóle piwo sprawiało wrażenie raczej wytrawnego, z dominującymi smaczkami górnofermentacyjnymi. Smakując go, przyszła mi na myśl mieszanka stouta z lambikiem. Alkohol raczej nie wyczuwalny, ale swój "woltaż" miało na pewno
    W sumie bardzo ciekawe doświadczenie. Mam jeszcze jedną butelkę, z którą poczekam chyba do zimy 2008/2009.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎