Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielki_B - Pszenica konkursowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mapajak
    Senior
    • 12-2002
    • 1187

    Wielki_B - Pszenica konkursowa

    Miałem to szczęście, że mogłem spróbować piwo - zwycięzcę konkursu piwowarskiego we Wrocławiu, otrzymane od Wielkiego_B. Piwo bardzo dobrze zrobione, w smaku owocowo-słodowe z wyraźnie zaznaczonymi goździkami i dopełniającą całości delikatną goryczką. Zapach również świetny - mocny owocowo-goździkowy. Jedyne do czego można się przyczepić to piana. Co prawda początkowo była bardzo obfita, ale potem szybko się podziurawiła i opadła do postaci cienkiego kożuszka.
    Ogólnie piwo jest wspaniałe. Wielki_B - gratulacje i sedrecznie dziękuję.
    Jeszcze się pochwalę, że w mojej piwnicy leżakują porter, koźlak i ciemna pszenica, które Wielki_B wystawił do konkursu Żywieckiego oraz pils i czerwone. Przy takim poziomie produkcji browaru Wielkiego_B za dwa tygodnie pewnie znowu będę degustował piwo - leureata konkursu.
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #2
    Piwo to w zasadzie rozdałem; zostawiłem sobie tylko kilka butelek. Własnie otworzyłem jedną. Piana faktycznie jest fatalna, nie przystoi klasycznemu pszenicznemu. Od początku, już w trakcie nalewania widać, że nic z niej nie będzie. Duża, ale w całości średnioziarnista.
    Winy upatruję w 10 min. przerwie białkowej. Wniosek: jak przerwa ferulikowa, to bez kolejnej - białkowej.
    Mankamentu tego nie ma kolejne piwo (warka #88) robione dokładnie tak samo, ale bez p. białkowej. Dominuje też w nim aromat bananowy; podniosłem temp. fermentacji.

    Przy tej okazji podzielę się spostrzeżeniem, że piwa pszeniczne bardzo szybko zmieniają smak i aromat. Konkursowe miesiąc temu było goździkowo-bananowe - teraz banan jest znacznie słabszy. Nie wiem, czy moje spostrzeżenie jest trafne, bo pszeniczny sezon jest dla mnie zbyt ulotny (trwa od końcówki sezonu lagerowego do końca kwietnia).

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mapajak Wyświetlenie odpowiedzi
      Jedyne do czego można się przyczepić to piana.
      Ja bym do tego dodał jeszcze zbyt słabe jak na pszenicę nasycenie CO2. Poza tym faktycznie bardzo smaczne.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎