Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dori, # 12, pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Dori, # 12, pszeniczne

    Przekopałem chłodziarkę w celu odszukania Twoich piw, znacznie przerzedzonych za sprawą znajomych, jakieś 3 tygodnie temu.
    Ten hefe-weizen ma już pół roku (warzony w listopadzie ub.r.) i jest diabelnie krystaliczny. Ma jednak w sobie jeszcze mnóstwo wspaniałości pszennego piwa! Świetny aromat, goździkowo-owocowy. Po przełknięciu, wyraźnie czuje się banany.
    Nie szarpałem butelką w celu wzniecenia drożdży, bo przy tak starym piwie byłoby to przysługą niedźwiedzią. Wyczekałem więc, aż bąbelki gazu same wzniosą najświeższy pył. Teraz jest koloru wzorcowego, a smak jeszcze lepszy - głównie nuty słodowe-pszeniczne i bananowe.
    Piana średnia, do lichawej.
    Żałuję, że nie skosztowałem tego piwa wcześniej.

    PS. Dori, po fachu, jest wykwalifikowaną degustatorką piwną. Uwarzone pszeniczne podkreśla jej kunszt degustatorki-piwowarki.
  • dori
    Senior
    • 10-2004
    • 320

    #2
    Dzięki Wielki_B za tak przychylną ocenę tym bardziej, że to pierwsza recenzja mojego piwa.
    Co do tej pszenicy to miała pewne mankamenty, na które zresztą zwróciłeś uwagę. Przede wszystkim słabiutką pianę i jakoś dziwnie jak na pszenicę się wyklarowała. Ale w sumie mnie smakowała i dlatego już dawno nie zostało po niej śladu .

    PS
    Słodzisz mi, ale to miłe

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎