Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielki_B, warka 49

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Wielki_B, warka 49

    przezroczysta butelka kształtu zwierzynieckiego granatu. etykiety brak, warka nr 49. parametry nieznane.

    piana zgrabna, średnio bąblasta, stosunkowo trwała. kolor bursztynowo-czerwonawy. klarowne (zlane znad osadu). Dobrze nasycone drobnymi bąbelkami CO2. zapach - silnie aromatyczno-trawiasto-chmielowy. Fajna, zadziorna goryczka, choć może przysłaniająca inne walory smakowe, pełne w smaku. po przełknięciu chyba taki smaczek od naświetlenia się wkradł, ale nie za mocny.

    bardzo dobre piwo!

    dzięki Wielki_B!
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    po przełknięciu chyba taki smaczek od naświetlenia się wkradł, ale nie za mocny.
    Dzięki za dość kurtuazyjne potraktowanie tego piwa. O ile jednak pamiętam, to nie słonko, lecz bakteria, którą w pszowskim gronie nazywamy "skarpetową", wkradała sie w owym czasie do moich piw. To było piwo typu czerwony lager.
    Nie do wiary, ale naprawdę bakteria ta dokuczyła mi w ponad 20 warkach! W jednych dawała sie bardziej, w drugich mniej we znaki.
    Jej skrytobójczość polegała na tym, że podczas butelkowania piwo wydawało się świetne. A potem powstawał smaczek, który właśnie wyczułeś.
    Dopiero przy warce nr 69 wyeliminowałem to dziadostwo!

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      heh , w tej skarpetce coś jest
      też moje dczucie szło w tym kierunku.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • coder
        Senior
        • 10-2006
        • 1347

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie do wiary, ale naprawdę bakteria ta dokuczyła mi w ponad 20 warkach! W jednych dawała sie bardziej, w drugich mniej we znaki.
        Jej skrytobójczość polegała na tym, że podczas butelkowania piwo wydawało się świetne. A potem powstawał smaczek, który właśnie wyczułeś.
        Dopiero przy warce nr 69 wyeliminowałem to dziadostwo!
        Napisz proszę, gdzie się ta bakteria przechowywała i jakimi procedurami sterylizacyjnymi ją w końcu usunąłeś?

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Bakteria zagnieździła się w drożdżach. Nie wiem co to za typ, ale zdaje się, że gdzieś kiedys pisał o niej Czes.
          A "procedury" usuwania, jak widzisz w powyższym poście, długo nie potrafiłem się dopracować. W końcu zastosowałem rozwiązanie radykalne: w środku sezonu lagerowego wywaliłem wszelkie drożdże, jakie tylko używałem, i przeprowadziłem totalną dezynfekcję wszystkiego, co tylko się dało, środkiem ChemiPro Caustic. Było tego trochę, bo w tym okresie jadę na 5-9 fermentorów. Zakupiłem nowe dwa szczepy i nastawiłem na nich dwie warki; po ich fermentacji nastawiłem już 4 warki, a potem 8. Hulało jak trzeba
          Była z tym kupa roboty, ale teraz są jakies tam zapasy dobrego piwa i wypoczynek do jesieni.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎