Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czerwony Jak Cegła, Lambik #3

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Czerwony Jak Cegła, Lambik #3

    Piwo otrzymane od khama na zlocie w Zwierzyńcu. Butelka 0,5l. Ekstrakt 12. Kolor był rewelacyjny! Głęboki ciemno herbaciany, lekko jakby rdzawo czerwonawy. Z podobnymi kolorami spotkałem się w niemieckich Altach. Właśnie coś takiego już od dłuższego czasu jest moim ulubionym kolorem piwa. Udało mi się tak nalać żeby nie zmącić, i piwo było właściwi tak klarowne jak przemysłowe. Piwna tylko w formie cieniutkiego kożuszka i po chwili resztek. Piwo cały czas „pracowało”, szumiało, i resztki przez pewien czas nawet narastały miast niknąć. Zapach łagodny, całkiem mocny, owocowo drożdżowy, ładny. W smaku na pierwszym planie suszone owoce, coś jakby z karmelu, później mocna drożdżowa nuta i na koniec niewielka chmielowość, troszkę jakby goryczki. Posmak raczej drożdżowy. Całość wydaje się cięższa niż 12 i jest nawet lekko oleista. Piwo mało słodkie. Wysycenie jak dla mnie bardzo dobrze dobrane, początkowo umiarkowane, później lekkie. Ani przez moment nie było czuć jego braku. Opakowanie… robocze, sprzed pasteryzatora zabrane . Podsumowując ocenię to piwo jako dobre, z przepiękną barwą, bardzo ładnym zapachem, fajnym wysyceniem. Nie piłem nigdy Lamika i nie wiem na ile wyszło to co miało. Z tego co ja znam to najbliżej mu do Alta.
    Dzięki khamie za piwo
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎