Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterej z Portierni i Pils - piwo jasne mocne (warka 67b)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    Czterej z Portierni i Pils - piwo jasne mocne (warka 67b)

    Piwo otrzymane od Marusi na giełdzie w Żywcu, na okoliczność wygrania konkursu na logo browaru

    Kolor - w sumie ładny, choć nieco za jasny jak na mocne piwo. Coś między herbatą, a bursztynem (jasnym). Lekko mętne - co absolutnie mi nie przeszkadza.

    Piana - potężna. Miałem wrażenie, że to piwo składa się wyłącznie z piany. Dobrze schłodzone zacząłem nalewać do kufelka i uzyskałem... pełny kufelek piany bez śladu piwa na dnie. A piana zaczęła wydostawać się na wolność również przez szyjkę butelki... Piana równa, drobnoziarnista i baaaardzo trwała. Nalewanie trwa długo...

    Zapach - dość intensywny, słodowy z nutkami owocowymi. Bez śladu alkoholu. Bardzo miły.

    Nagazowanie - dobre i obecne do końca konsumpcji, ale nie zmuszające do wydawania dziwnych dźwięków paszczowych. W sumie byłem zdziwiony. Myślałem, że piwo o taaaaaakiej pianie będzie przegazowane. Nic takiego. Bąbelki miło pieszczą podniebienie przydając piwu rześkich nutek smakowych.

    Smak - bardzo dobre piwo. Sympatyczne smaczki słodowo owocowe są zdecydowanie na pierwszym planie. Mieszają się z łagodną goryczką, która ujawnia się po przełknięciu łyka piwa. Nie ma posmaku spirytusu. W całości sprawia wrażenie rześkiego i owocowego. Smak bardzo lekki.


    Dobre i bardzo lekkie w smaku mocne piwo. W sumie jego piana i nagazowanie przypominają mi piwo "Station Porter" otrzymane kiedyś od Lzkamila. Ten sam rodzaj walki o nalanie pełnego kufla. Chociaż piwa Marusi nie trzeba otwierać w wannie...
    Last edited by dziku; 21-07-2007, 15:57.
    Dziku


Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎