Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Na stole: Piwo Piwowara I

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Piwowar
    replied
    A miodowy zapach to chyba czysty przypadek. Nie staram sie z reguly utrafic w jakis konkretny smak czy aromat. W koncu gdyby piwo mialo smakowac za kazdym razem tak samo, to moglbym je kupowac w sklepie. U mnie kazda beczka smakuje troche inaczej,o czym pewnie ART poinformuje po otwarciu drugiej butelki. Staram sie tez warzyc na przemian raz ciemne piwo, raz jasne, a jezeli nie wszystko miesci sie do beczek zdarza mi sie sciac ciemne z jasnym, czego efekt okreslil ART jako "polotmave"

    Leave a comment:


  • Piwowar
    replied
    Dziekuje za pozytywna ocene. Co do sponsorowania konkursu, to nie mam nic przeciwko. Trzeba jednak wziasc pod uwage ze nie jest to piwo puszkowe, ktorego przydatnosc do spozycia wynosi 2 lata. Obawiam sie ze mogloby sie zepsuc podczas zbyt dlugiego transportu, szczegolnie podczas cieplych miesiecy. Chyba ze ktos poda jakis dobry pomysl na szybki transport.

    Leave a comment:


  • Radegast
    replied
    Popieram adama16

    Leave a comment:


  • Marusia
    replied
    Miodowy zapach? Brzmi kusząco

    Leave a comment:


  • adam16
    replied
    No to pracy cześć, bo i ja właśnie dyżuruję.

    Leave a comment:


  • Gambrinus
    replied
    Nie moge czytac takich rzeczy w pracy...

    Leave a comment:


  • adam16
    replied
    No to skoro jest to tak dobre to my też chcemy spróbować. Np. niech domowy browar Piwowara będzie sponsorem jakiegoś konkursu. W ten sposób jego piwo mogłoby być nagrodą.

    ------------------

    Leave a comment:


  • ART
    started a topic Na stole: Piwo Piwowara I

    Na stole: Piwo Piwowara I

    hmm, pisząc temat tak sobie pomyślałem, że zapomniałem się spytać o nazwę piwa warzonego w domowym browarze kolegi Piwowara.

    ------
    całkiem nieświadomych odsyłam pod ten wątek: http://www.browar.biz/ubb/Forum1/HTML/000114.html
    ------
    dostarczone transportem własnym Piwowara na miejsce degustacji
    "zwrotna" butelka patentowa pojemności 1l.
    na dnie butelki odrobina drożdży.
    ------

    zapach: super miodowy!
    bąbelki i piana: po otwarciu butelki nie widać poruszenia, dopiero po nalaniu bąbelki budzą się jakby z letargu (pewnie trochę za niska temperatura) najpierw duże pęcherzyki na ściankach, później drobne. piana malutka.
    odczucia smakowa: to jest wersja silnie chmielona, Piwowar nieświadomie trafił w mój gust wykorzystując trochę więcej chmielu niż zwykle to robi. Goryczka silna i długo pozostająca. Piwo raczej wodnistej konsystencji, nie bardzo wiem ile zawiera alkoholu, stawiam na 4,5-5%, alkohol szybko się aktywuje, po pierwszych łykach.

    ocena:
    hmm, trudna jest ta ocena. nie wiem czy powinienm stosować kategorię "piw domowych", chyba niekoniecznie, myślę że mogę spokojnie dać 4.0
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎