Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Czterej z Portierni i Pils - Pszeniczne zamkowe IV

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jkocurek
    Senior
    • 12-2006
    • 1030

    Browar Czterej z Portierni i Pils - Pszeniczne zamkowe IV

    Dostałem od Marusi za krakanie. Nagazowanie mocne acz nie maksymalne dla pszenicy. Piana wysoka, na początku drobnoziarnista, potem pojawiają sie duże bąble. Trwałość piany średnia. Cienki kożuszek a właściwie obrączka, pozostaje do końca. Co do chmielenia to niestety wykrakałem. Jak na pszenicę zbyt gorzkie i zbyt czuć aromat chmielu. Ledwo sie przebijają goździki. Czuć porządne drożdże (3068?) od razu pożałowałem, że znów kupiłem WB-06. Piwo mimo przechmielenia smaczne (żonka moja też tak twierdzi).
    Pozdrawiam,
    Jacek
    Świentechlywiki
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Zaotrzymane na zimowej giełdzie w W-wie również od Marusi - wielkie dzięki! Mój egzemplarz poczekało sobie nieco dłużej, ale od ponad 5 miesięcy stał sobie w lodówce i teraz nadszedł jego czas

    W smaku mało "bananów" , a nieco za dużo goryczki, ale spoko nie jest to jakiś wielki mankament konsumpcyjny. Nagazowanie w normie. Co do piany - piwo nalane z wysoką pianą i podczas konsumpcji cały czas można było zrobić śmietanowo/pieniste wąsy . Kolorek jak dla pszenicy - zacny i odpowiedni.

    W tym upale ta zimna pszeniczka weszła mi bardzo głaciutko w gardziołko .

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎