Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kopyra, #56B, Milk Stout "Bryg"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Browar Kopyra, #56B, Milk Stout "Bryg"

    Piwo otrzymane osobiście od Kopyra. Dziękuję!
    Do degustacji podchodzę ze sporą ciekawością, bo po pierwsze, nigdy nie piłem milk stouta, a po drugie, to piwo zdobyło w tym roku 2 miejsce w Żywcu.

    14,5 Blg, w tym 2,5 z laktozy.

    Kolor: Smoła Nie działa nie tylko test żarówki, ale i lampki diodowej.
    Piana: Wysoka, ładna, w przecudnym kolorze czekoladowego ptasiego mleczka. Niestety opada dość szybko.
    Zapach: Bardzo silny, orzechowo-czekoladowo-"kawozbożowy", z wyczuwalną lekką palonością.
    Smak: Bardzo fajny. Świetne połączenie solidnie (choć nieprzesadnie) palonego stouta z wrażeniem treściwości pochodzącym z laktozy. Po lekkim odgazowaniu piwo nabrało przyjemnej, misiowatej konsystencji. Swoje zadanie spełniły też płatki dębowe, nadając minimalną wędzoną nutę.
    Nagazowanie: Niestety tutaj też za duże. Wykorzystałem jednak stary patent i energicznie kręciłem piwem w szklance, żeby się odgazowało, zanim zanadto się ociepli.
    Opakowanie: Goła butelka NRW z numerem warki na kapslu.
    Uwagi: Bardzo przyjemne, treściwe piwo. Sam chciałbym takie uwarzyć
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
    Nagazowanie: Niestety tutaj też za duże. Wykorzystałem jednak stary patent i energicznie kręciłem piwem w szklance, żeby się odgazowało, zanim zanadto się ociepli.
    A tu mnie zaskoczyłeś. Piłem niedawno to piwo i moim zdaniem była bardzo słabo nasycone. Aż przeszło mi przez myśl, czy nie za bardzo.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      A tu mnie zaskoczyłeś. Piłem niedawno to piwo i moim zdaniem była bardzo słabo nasycone. Aż przeszło mi przez myśl, czy nie za bardzo.
      Nie wiem w takim razie co było z moim egzemplarzem, ale na początku gazu było za wiele. Potem, po energicznym pomerdaniu szklankę, już było świetnie. Tak czy inaczej, bardzo dobre piwo!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎