Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zgłoszenie nowego piwa wyprodukowanego w Polsce

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    Krakowiak pils

    browar Grybów

    ekstrakt 12% wag.

    5.7% alkoholu

    Nie wiem czy to ja mam coś z głową, ale wygląda identycznie jak Krakowiak z browaru Południe. Czegoś tu nie rozumiem...
    Last edited by Mario_Lopez; 12-03-2013, 16:15.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
      Krakowiak pils

      Nie wiem czy to ja mam coś z głową, ale wygląda identycznie jak Krakowiak z browaru Południe. Czegoś tu nie rozumiem...
      Teraz marka Krakowiak należeć będzie do Grybowa. Browar Południe musiał "ze względów prawno-formalnych" zrezygnować z jego produkcji. W miejsce Krakowiaków wypuszczą serię "Krakauer". Niefiltr, Miodowe i miód-malina. Nie wiem o co tam tak do końca poszło.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        Dzięki, wyjaśniłeś mi co nieco. Swoją drogą wielka szkoda, że teraz pod tą nazwą będzie warzył browar Grybów.
        Last edited by Mario_Lopez; 12-03-2013, 16:35.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
          Teraz marka Krakowiak należeć będzie do Grybowa. Browar Południe musiał "ze względów prawno-formalnych" zrezygnować z jego produkcji. W miejsce Krakowiaków wypuszczą serię "Krakauer". Niefiltr, Miodowe i miód-malina. Nie wiem o co tam tak do końca poszło.
          Ja słyszałem, że Południe dogorywa. Może postanowił komuś odstąpić prawa do tego piwa.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja słyszałem, że Południe dogorywa. Może postanowił komuś odstąpić prawa do tego piwa.
            Widocznie nie dogorywa, skoro wypuszczają nową markę.

            Mario, jeśli lubiłeś Krakowiaki, to teraz po prostu pij Krakauery, to będą te same piwa, tylko z inną etą. Tam coś poszło o nazwę chyba.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              browar: Połczyn
              nazwa piwa: Thor Strong
              ekstrakt (jeśli jest podany): bd
              alkohol: 6,5%
              gatunek: lager - jasne mocne

              Foto butelki

              Dostępne na dniach w sieci Aldi. Jak widać, każda sieć marketów w PL musi mieć mocne w litrowym plastiku
              ♪♫

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                Teraz marka Krakowiak należeć będzie do Grybowa. Browar Południe musiał "ze względów prawno-formalnych" zrezygnować z jego produkcji. W miejsce Krakowiaków wypuszczą serię "Krakauer". Niefiltr, Miodowe i miód-malina. Nie wiem o co tam tak do końca poszło.
                Niekoniecznie będzie należeć do Grybowa. Wychodzi na to, że Krakowiaki pochodzą z browaru kontraktowego:

                Za Facebookiem:

                Witamy,aby rozwiać wszelkie wątpliwości pragniemy Wam nakreślić jak sytuacja wygląda.Autorem projektu Piwo Krakowiak oraz właścicielem marki jest grono zapaleńców i miłośników złotego trunku z Krakowa.Projekt powstał w 2011 i został zarejestrowany na jednego z Nas.W załączniku link do urzędu patentowego:http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx
                Piwo Krakowiak powstało w oparciu o Nasze sugestie,wskazówki,profil smakowy,parametry fizykochemiczne i uwarzone przez technologa z browaru Południe. Cała idea produktu od początku do końca jest Naszym pomysłem, nigdy nie byliśmy wspólnikami Browaru Południe.Browar w Wąsoczu był dla Nas tylko zakładem gdzie realizowaliśmy Swoje projekty.W styczniu 2013 browar Południe podziękował Nam za dalszą współpracę i bazując na Naszej koncepcji wprowadza obecnie własną markę lejąc oczywiście do środka Krakowiaka....Od początku lutego we współpracy z Naszym technologiem Wojtkiem któremu jak i Nam nie brakuje pomysłów na dobre piwo uwarzyliśmy w Grybowie Pilsiaka w ilosci 100 hkt. Piwo dzięki górskiej wodzie, chmielowi Hallertau i reszcie "tajemnych" składników ma bardzo sympatyczny charakter.W najbliższych tygodniach pokaże się Miód,Miód Malina. Pod koniec miesiąca robimy nastaw Lagera Niefiltrowanego.W maju planujemy nastaw nowych gatunków ale o tym później bo historia lubi się powtarzać Pozdrawiamy z Krakowa Piotr,Renata i Wojtek.P.S.Kontakt do Nas znajduje się na Naszym profilu.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  Chodziło mi, że będzie warzone w Grybowie, źle się wyraziłem. Teraz przynajmniej już wszystko jest jasne.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                    W styczniu 2013 browar Południe podziękował Nam za dalszą współpracę i bazując na Naszej koncepcji wprowadza obecnie własną markę lejąc oczywiście do środka Krakowiaka

                    Jeżeli rzeczywiście do tego doszło, to mamy powtórkę z Relakspola i Starego Krakowa.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Jaki jest powód nie dopisywania nowych piw do bazy?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                        Krakowiak pils
                        browar Grybów
                        ekstrakt 12% wag.
                        5.7% alkoholu
                        I oczywiście jest to całkiem inne piwo niż Exclusive Export = Grybów Premium = Niepasteryzowane (do wyboru).

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          I oczywiście jest to całkiem inne piwo niż Exclusive Export = Grybów Premium = Niepasteryzowane (do wyboru).
                          Podobno to nowa receptura tych co to ich wyrzucili z Południa.
                          Z naciskiem na podobno.
                          Last edited by wrednyhawran; 18-03-2013, 23:24.
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Nowa receptura ze starymi parametrami dotychczasowych piw grybowskich?
                            Last edited by Pendragon; 18-03-2013, 23:39.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nowa receptura ze starymi parametrami dotychczasowych piw grybowskich?
                              Parametry jak standardowa polska 12
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Ja tam nigdy nie wierzę, żeby z browaru wychodziły 2 piwa tego samego typu i tych samych parametrach robione wg różnych receptur. Takie myki to co najwyżej w restauracyjnych, gdzie raz sypnie się więcej chmielu albo doda więcej monachijskiego.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎