Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary kontraktowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4325

    Pewnie tak, niestety.
    Pani w knajpie od razu powiedziała, że Jagiełlo, zresztą oni tego nie ukrywają, umieszczają informację na etykiecie. Swoją drogą, dziwne. Lać w butelki, żeby sprzedawać tylko w jednym lokalu w Lublinie? Może gdzieś jeszcze to upychają, ale ja nie widziałem.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19168

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Sprawdzone. Piwa są raczej zamawiane w browarze Jagiełło niż warzone. W Lublinie dla knajpy przy rynku pod trzema nazwami. "Chmielowe Miasto" to na 99 proc (degustacja) Pils z Pokrówki z inną etykietą. Co do "Ciemnego Rynku" i trzeciego, którego nazwy nie zapamiętałem, mam wątpliwości, czy są to klony znanych piw. Tak czy owak, za tą inicjatywą nie kryje się nic ciekawego.
      Pierwsze produkty to były odpowiednio: Klasyczne (Jagiełło Pils lub Lager), Nachmielone po kapsel (Jagiełło Chmielak), Lejdis (Jagiełło Ciemne). Widać pozmieniali nazwy pod sam lokal.

      Comment

      • pegie23
        Senior
        • 08-2004
        • 229

        Nowość - Browar Absztyfikant

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Zgłaszając nowego kontrakta warto oprócz jego w sumie nic nie mówiącej nazwy podawać chociaż jakieś podstawowe info np z jakiego miasta pochodzi i w jakim browarze warzy pierwsze warki. Może jakie konkretnie piwo zrobił jeśli info o nim wzieliśmy właśnie z kupionego piwa.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Chcesz i masz.
            Absztyfikant.
            Gdańsk.
            Piwowar to Łukasz Szynkiewicz, piwowar domowy, do niedawna prezes pomorskiego oddziału PSPD. Warzył od początku reaktywacji w Bytowie, a ostatnio w Czarnej Owcy.
            Pierwsze piwo - Session IPA - uwarzył właśnie w Czarnej Owcy.
            Drugie piwo - nie pamiętam jakie, piszę wszystko z głowy, chyba jakiś stout? - w toruńskim Janie Olbrachcie.
            Premiera pierwszego piwa 30 grudnia w gdyńskim multitapie Morze Piwa.
            Last edited by Pendragon; 23-12-2016, 21:59.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19168

              Kolejny kontrakter to 43brew z Warszawy warzący w Trzech Koronach ma już za sobą 3 piwa (AIPA, Pils i ESB). FB Trzy nowe ety!!!

              Drugi, również z Warszawy to Szpicbródka, ale dopiero zaczynają. FB
              Last edited by e-prezes; 19-01-2017, 18:23.

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Drugi, również z Warszawy to Szpicbródka, ale dopiero zaczynają. FB
                A jak wiadomo pierwszym krokiem do założenia browaru jest konto na FB.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Właściwie powinna powstać nowa kategoria browarów, mianowicie browary fejsbukowe, istniejące wyłącznie w tym popularnym medium społecznościowym.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4325

                    I podkategoria; browary fejsbukowe, które "już, już, lada moment" startują z własnym piwem.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19168

                      Ja pierdziu... i kolejny - Bulbulator, piwa z Bytowa. Na razie dwa piwa na koncie: Wihajster i Przyczłap. FB
                      Last edited by e-prezes; 22-01-2017, 20:48.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        A jacy ambitni twórczo, cytuję: "w dużym skrócie - jesteśmy z Gdyni (Siema!), w planach mamy stworzenie piw z naturalnymi tłoczonymi sokami z różnych zakątków świata. Bazą dla przyszłych piw są nasze: Przyczłap (Jasne Pełne) oraz Wihajster (Pszeniczne)."

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Obiecuję, że na jak nie lubię piwa z sokiem to na pszeniczne z durianem czekam niecierpliwie...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Obiecuję, że na jak nie lubię piwa z sokiem to na pszeniczne z durianem czekam niecierpliwie...
                            no pszeniczka z tym owocem byłaby interesująca

                            Zwykły jasny lager śmierdzący durianem stoi w co drugim sklepie i jest zawsze na jakiejś tam promocji :]
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12208

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wpadło mi w ręce piwo Guru IBA - Imperial Brown Ale Single Hop Chinook z browaru kontraktowego Guru Arts. Nie wiem gdzie uwarzone, ale chyba w Polsce, bo kod kreskowy zaczyna się od 59. Jako dystrybutor podana jest firma Mercus z Ząbek.
                              PS. swoje drogą piwo bardzo przyzwoite
                              To co robi ta firma z Ząbek to są jaja ...

                              Ten Imperial Brown Ale niby na Chinooku to mi smakuje jak porter. Chyba ten, bo parametry chyba te same: http://krinitsa.by/en/products/beer/porter-8-20/

                              W każdym razie z brown ejlem nie ma dużo wspólnego.

                              może coś E-prezes odgadnie więcej, bo jest zorientowany w produkcji białoruskiej.

                              Comment

                              • kaczka116
                                Senior
                                • 10-2015
                                • 1350

                                Mi sie zdaje ze to Guru Arts to jest Krynica czyli te slynne Kulty .

                                Obecnie w Carrefour mozna znalezc oprocz weissbier z serii Kult to takze jakies mocne slodowe czy jakos tak i ryzowe chyba z polskimi etykietami z bledem na kontrze (waŻone). Czyzby Mercus, ktory sprowadza te piwa (chyba Guru tez) nie potrafi napisac konkretnie? Akurat na Guru fajnie to wyglada ale Kult zjeb...ali.

                                Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                                Untappd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎