Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    A może w końcu porter bałtycki jasny 11 Blg? To byłoby naprawdę coś!

    Comment

    • Cyel
      Junior
      • 03-2015
      • 2

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie 2000 hl, tylko 2000 l, czyli 20hl.
      Fakt, pomyliłem hekto z litrami.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
        Mnie śmieszy ale jakby z drugiej strony. Na dniach żona przywiozła mi z Norymbergi skrzynkę piw z małych browarów i trafiły się tam m.in. bardzo smaczne pilsy w cenach około 0,6-0,8 euro za sztukę.
        W Czechach można, w Niemczech można, proszę tylko w Polsce - nie można. Pozostanę przy swoim zdaniu, że nie o koszty produkcji tu chodzi ale o nadmierną chciwość.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
          Mnie śmieszy ale jakby z drugiej strony. Na dniach żona przywiozła mi z Norymbergi skrzynkę piw z małych browarów i trafiły się tam m.in. bardzo smaczne pilsy w cenach około 0,6-0,8 euro za sztukę.
          Kobieta - skarb moja ostatnio kupiła mi "klasztornego" Połczyna, ale i tak ją kocham
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            W Czechach można, w Niemczech można, proszę tylko w Polsce - nie można. Pozostanę przy swoim zdaniu, że nie o koszty produkcji tu chodzi ale o nadmierną chciwość.
            O, jesteś! Martwiłem się już... Tęskniłem nawet

            Dlaczego w Polsce nie można? Nie da się kupić piwa z małego browaru w okolicach 3 zł?
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Sprzęt się musi zwrócić (nawet nie swój ), poniesione koszty inwestycji itp. Dlatego piwa kraftowe są "takie drogie". Niemcy i czesi już dawno "zamartyzowali" wszystko co mieli, dlatego teraz mają "tanio"+ wielka konkurencja ilościowo-cenowa- tak chyba twierdził kiedyś ktoś na K.
              Nie tak dawno, stwierdził, że nawet za kilka lat nie będzie u nas taniej, bo się nie da, no i rewolucja
              Odnosiło się to zarówno do regionalnych jak i craft. Piszę z odległych zakątków pamięci, więc jeśli coś poprzestawiałem, to przepraszam

              Wiadomo, jak przyzwyczaisz klienta do 8-10zł to po 10-15 latach nie zejdziesz do 4-6zł bo i po co ?
              No chyba, że te 50 nowych browarów dożyje tego wieku, a każdy dorobi się swojego i zacznie się prawdziwa konkurencja.


              BTW. zaznaczam, że ja mogę dać 7-9zł za piwo, ale żeby to był "powtarzalny i szeroko dostępny pewniak".
              Last edited by dlugas; 25-03-2015, 11:51.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                A może w końcu porter bałtycki jasny 11 Blg? To byłoby naprawdę coś!
                W Czechach potrafią zrobić polotmave 11,5 ekstraktu, sypnąć ledwie wyczuwalną dawkę angielskiego chmielu i nazwać to IPA. Gdzie? Vranik Trnava.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czesi już dawno "zamartyzowali" wszystko co mieli, dlatego teraz mają "tanio"+ wielka konkurencja ilościowo-cenowa- tak chyba twierdził kiedyś ktoś na K.
                  Jakoś te nowo powstające browarki ceny mają normalne. Ich amortyzacja nie obowiązuje?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    Tradycyjna dyskusja o cenach odbywa się obecnie tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=112191
                    Zapraszam
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pozostanę przy swoim zdaniu, że nie o koszty produkcji tu chodzi ale o nadmierną chciwość.
                      Od wielu lat czytam Twoje uwagi o chciwości producentów, kontraktowców, sprzedawców itp.
                      Ostatnio ten pogląd znajduje zaskakująco dużo nowych zwolenników.
                      Chciałbym więc spytać (poważnie!), czy negocjując swoje warunki pracy, zdarzyło się któremuś z Was poprosić pracodawcę o zmniejszenie proponowanej przez niego pensji, motywując to wstrętem do nadmiernej chciwości.
                      Gdyby ktoś opisał taki przypadek znany z autopsji, może było by mi łatwiej zrozumieć Wasze stanowisko.

                      Comment

                      • Livres
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 324

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heman Wyświetlenie odpowiedzi
                        To jest szerszy projekt, który być może ma szansę stać się kultowym.
                        Masonowi "polski kraft" nie przeszedł przez klawiaturę.

                        Comment

                        • mareks
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1939

                          Nie wiem, czy było ale nie mogłem się powstrzymać.

                          Skrócona degustacja, bez zbędnego gadania. ;-)Pełna wersja: http://youtu.be/kF-qdgsEAksZ dedykacją dla Tomasza Kopyry od wiernego fana.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jakoś te nowo powstające browarki ceny mają normalne. Ich amortyzacja nie obowiązuje?
                            przepraszam za to c, najpierw było C, ale brak czytania książek zmusił moje palce do zmiany na c

                            A o amortyzacji pisałem z lekką ironią, że niby się musi zamortyzować, ale jednak jak pokazują przykłady nie zawsze
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ach, co to się będzie działo na tym BGM, entuzjazm kraftowy tryskający na lewo i prawo, byle nie dosłownie
                              Oj będzie się działo . Będziemy się świetnie bawić w znakomitym towarzystwie przy zacnym piwie. Pierwsza edycja była znakomita, a wszelkie znaki na ziemi i pod ziemią wskazują na to, że tym razem będzie jeszcze lepiej . I bardzo się cieszę, że będę miał w tym swój udział.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Shedao
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 900

                                Wiesz, ja nie wątpię że sama impreza będzie fajna - byłem na pierwszej edycji i na tą też się wybieram. Odnoszę się raczej do tej nawiedzonej otoczki jaką budują dookoła BGM na swoim profilu facebookowym.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎