Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY Wyświetlenie odpowiedzi
    wziąłem spod filmiku Kopyra, który napisał:
    "Jeżeli, podobnie jak ja, nie akceptujecie tego w jaki sposób Ciechan potraktował piwowara domowego, napiszcie do browaru na adres ciechan@ciechan.com.pl"
    .
    A jak Kopyr na na swoim blogu napisze "odgryź sobie palec" to go odgryziesz?

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja natomiast uważałem, że należy się ta informacja ludziom przy takiej aferze, tym bardziej, że nie odpowiadał na to:
    "Ale przecież to było jawne wprowadzanie klientów w błąd, każdy klient był pewien, że kupuje piwo pochodzące z receptury Pana Dziełaka, a nie receptury Ciechana. To było jawne oszustwo. Jak Pan się ustosunkuje do tego?"
    A jak Pan Jakubiak już się tu odezwał, to proszę do końca wyjaśnić a nie się obrażać. Bo takie zagrania i wprowadzanie klientów w błąd mogą spowodować pozwy sądowe lub zgłoszenie do UOKiK jeśli ktoś się porządnie wkurzy (nie to, że niby ja).
    Nikt nikogo w błąd nie wprowadził, na pierwszych etykietach była informacja, że jest to piwo wg receptury Dziełaka, a potem to mnie to g... obchodziło jak i zdecydowaną większość pozostałych konsumentów (poza wyznawcami Kopyra).
    Pamiętaj, jeśli Ty komuś zarzucasz oszustwo to jest to już podciągnięte pod paragraf.

    Publikowanie prywatnej korespondencji bez względu na jej treści jest najzwyczajnieszym chamstwem i nic Cię tu nie rozgrzesza. Publikowanie takowej bez zgody drugiej strony jest też karane, i podlega karze grzywny lub więzienia do lat 2 (art. 267) wiesz o tym?

    Najlepszy dowód na to, że wchodzenie w jakiekolwiek komitywy browarów z piwowarami domowymi może być strzałem w stopę.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • RomeY
      Member
      • 01-2014
      • 56

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      A jak Kopyr na na swoim blogu napisze "odgryź sobie palec" to go odgryziesz?
      Oczywiście, że nie, bo szanuję moje palce i dzięki nim mogę pisać takie maile i wyrażać moje oburzenie.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Nikt nikogo w błąd nie wprowadził, na pierwszych etykietach była informacja, że jest to piwo wg receptury Dziełaka, a potem to mnie to g... obchodziło jak i zdecydowaną większość pozostałych konsumentów (poza wyznawcami Kopyra).
      Pamiętaj, jeśli Ty komuś zarzucasz oszustwo to jest to już podciągnięte pod paragraf.
      To przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisał Pan Jakubiak. To piwo nie było wg receptury Dziełaka. Rozumiesz, co czytasz?

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Publikowanie prywatnej korespondencji bez względu na jej treści jest najzwyczajnieszym chamstwem i nic Cię tu nie rozgrzesza. Publikowanie takowej bez zgody drugiej strony jest też karane, i podlega karze grzywny lub więzienia do lat 2 (art. 267) wiesz o tym?
      A wiesz może o tym co dokładnie mówi ten art. 267 i w jaki sposób były uzyskane te informacje? Przeczytaj jeszcze raz. Nie moja wina, że Pan jakubiak byle osobie, która pisze na ogólnego maila przekazuje poufne informacje. Mam biznesmena uczyć prowadzenia biznesu? Przekazał te informacje z własnej niewymuszonej woli a ja uzyskałem do nich dostęp bez złamania jakiegokolwiek prawa.
      O moralności mojego postępowania w tym przypadku będzie decydował bóg a nie Ty.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Najlepszy dowód na to, że wchodzenie w jakiekolwiek komitywy browarów z piwowarami domowymi może być strzałem w stopę.
      Żaden dowód. Jeśli obie strony postępują uczciwie i według zasad i odpowiednich umów, które zapewniają bezpieczeństwo obu stronom, to może wyjść z tego coś dobrego.

      Jako klient oczekuję szacunku producenta do klientów i podawanie uczciwych informacji na produktach, gdyż wydaję sporo ciężko zarobionych pieniędzy na nie. W tym przypadku tego zabrakło i czuje się oburzony.
      Last edited by RomeY; 30-05-2014, 09:45.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY Wyświetlenie odpowiedzi
        Żaden dowód. Jeśli obie strony postępują uczciwie i według zasad i odpowiednich umów, które zapewniają bezpieczeństwo obu stronom, to może wyjść z tego coś dobrego
        Bez względu na wszystko prywatnej korespondencji bez zgody drugiej strony się nie upublicznia.

        Dostał Dziełak kasę? Dostał,czego jeszcze chce? Dożywotniej wzmianki na etykiecie? A może jeszcze ze zdjęciem? Może Ciechan ma mu teraz wystawić pomnik wielkości Chrystusa Króla na dziedzińcu browaru czy pod zamkiem? To była transakcja, biznes, z której browar się wywiązał. No chyba, że były inne ustalenia, o których nie wiem.

        Dla mnie cała sprawa jest zakończona i uważam, że uczciwie ze strony Ciechana.
        Rozdmuchanie i zrobienie z tego afery przez Kopyra spowodowało tylko smród wokół tego.
        I bez względu na wszystko, Grand Prix jest moim ulubionym piwem z gatunku na rynku.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Becik daj już spokój, jesteś już ważniejszy niż bóg chyba Ci wystarczy

          decydował bóg a nie Ty.
          Last edited by dlugas; 30-05-2014, 10:11.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RomeY Wyświetlenie odpowiedzi
            To przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisał Pan Jakubiak. To piwo nie było wg receptury Dziełaka.
            W takim razie za co Czesław Dziełak wziął pieniądze i dlaczego ktokolwiek uważa, że jego nazwisko powinno być na etykiecie?

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              W takim razie za co Czesław Dziełak wziął pieniądze i dlaczego ktokolwiek uważa, że jego nazwisko powinno być na etykiecie?
              To dlaczego w takim razie w ogóle te nazwisko było od początku? Jeżeli tak było faktycznie to jeszcze gorsze oszustwo Jakubiaka. Śmieszny temat

              Comment

              • Cez
                Senior
                • 01-2003
                • 1789

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                W takim razie za co Czesław Dziełak wziął pieniądze i dlaczego ktokolwiek uważa, że jego nazwisko powinno być na etykiecie?
                Może chodziło o chłyt małketingowy. Ciechan wypuszcza nowe piwo - nie jakąś kolejną Ipę - tylko piwo nagrodzone, z nazwiskiem piwowara domowego.
                Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  W takim razie za co Czesław Dziełak wziął pieniądze i dlaczego ktokolwiek uważa, że jego nazwisko powinno być na etykiecie?
                  Może wziął pieniądze za to by tylko być na etykiecie, wtedy rozumiem protest
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    W takim razie Grand Prix 2013 nie jest tak naprawdę Grand Prix 2013

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      Sięgając do archiwum etykiet, mamy jak byk:

                      "Polecam piwo, które uwarzyłem w browarze Ciechan ściśle według swojej receptury" Laureat itd i podpis Czesława.

                      To, co najważniejsze dałem kursywą. Nawet największy menel jakby natrafił na to piwo, zrozumie jaka jest jedyna możliwa interpretacja tych słów.
                      Attached Files
                      Last edited by Petitpierre; 30-05-2014, 10:58.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • leeroy
                        Member
                        • 03-2013
                        • 32

                        Ale pieprzycie głupoty. 5000 zł i uwarzenie piwa według zwycięskiej receptury było nagrodą ufundowaną przez Ciechana w Warszawskim KPD. I o czym tu dyskutować czy wziął Czesław kasę czy nie. Dostał nagrodę i tyle. A to co teraz próbuje wmówić wszystkim pan Jakubiak to jakaś paranoja. Zrobił piwo według zwycięskiej receptury, poczuł interes że może zarobić odcinając się zupełnie od PSPD i konkursu i zmienił etykietę, jednocześnie dając znak że wprowadza piwo do stałego "repertuaru". Jeśli chciałby być w porządku wobec autora receptury usiadłby z nim przy stole i powiedział "Chcielibyśmy dalej warzyć piwo według Pańskiej receptury. Czy wyraża Pan na to zgodę?". A tak jest to po prostu jawne zrobienie piwowara domowego w bambuko. Dostałeś kasę, byłeś kilka miesięcy na etykiecie, teraz spadaj. Bez odrobiny szacunku do autora, jak i PSPD.

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          Hahaha, zrobiony w bambuko uczciwy piwowar domowy, na którego piwnej recepturze Jakubiak zrobił interes i teraz stać go na kolejne zakupy upadłych browarów A w tle brak szacunku dla PSPD.
                          Zaraz, zaraz... już gdzieś słyszałem ten schemat... Pazerny kapitalista wykorzystuje biednego robotnika, za nic mając jego prawa, o które walczy rodzący się w bólach związek zawodowy.

                          Tak mi się skojarzyło:
                          Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Wychodzi na to, że kolega Dziełak poświadczył nieprawdę, autoryzując piwo, wyprodukowane według zmienionej receptury.

                            Comment

                            • leeroy
                              Member
                              • 03-2013
                              • 32

                              "Miejscowość: Wrocław/Lwówek Śląski" i wszystko jasne Jedyny obrońca prawdy.

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Niom... niestety Lubin już się nie zmieścił
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎