Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JanuszJG
    Member
    • 04-2013
    • 73

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    Zależy jaki typ butelek. W Netto kupowałem Gniewosze w bezzwrotnej butelce, w Auchanie czy Realu są w zwrotnej. To są dwa różne kształty bączków.
    Sam nie wiem, co jest grane z tymi butelkami, że w jednym markecie nabijają kaucję, a w drugim jej nie nabijają. W Netto i Lidlu nie nabijają kaucji, w Realu i Auchanie kaucje za butelkę są automatycznie naliczane przez system w paragonie.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika giudice Wyświetlenie odpowiedzi
    Tyle, że ja kupiłem Noteckie w Realu w bączku z napisem "butelka bezzwrotna" a kaucję mi doliczono na paragonie.
    Nie pozostaje nic innego, jak udać się z tą butelką do Punktu Obsługi Klienta i zwrócić im uwagę, że została nabita kaucja za butelkę bezzwrotną. Powinni zwrócić pieniądze za kaucję, która nie powinna zostać policzona.

    P.S. Wiem, że marudzę, ale niech forumowicze pomyślą, ile w ten sposób może taki Real lub (i) Auchan zarobić na Klientach...

    Comment

    • sklep_banino
      PiwBiz
      • 05-2013
      • 81

      U mnie butelka z napisem ,,butelka bezzwrotna'' różni sie najczęściej tylko i wyłącznie opakowaniem zbiorczym. Tak było np. z Pilsnerem z KP. Kiedyś piwo dostarczano w skrzynkach i butelki były oznaczone jako zwrotne i hurtownie doliczały kaucje, dzisiaj Pilsner od tego samego dostawcy przyjeżdża w kartonach po 15szt i butelki są bezzwrotne. Nawet gdybym chciał butelki wrzucić później do jakiejś innej skrzynki z grupy zielonych z KP to hurtownia odmawia przyjmowania. Zielone butelki od lecha mogą być wymieszane jedynie z tymi po Redds'ach itd.
      Niestety są coraz większe problemy z wymiennością szkła w sklepach ale to naprawdę nie wymysł i wygoda sklepów tylko warunki jakie nam stawiają dostawcy.
      Banino ul.Lotnicza 102
      Czynne pon.-sob: 6 - 22
      niedz: 8- 22

      Comment

      • sklep_banino
        PiwBiz
        • 05-2013
        • 81

        I potwierdzam że wszystkie pozycje z Browaru Kormoran sa aktualnie w opcji bezzwrotnej, przynajmniej w mojej okolicy.
        Banino ul.Lotnicza 102
        Czynne pon.-sob: 6 - 22
        niedz: 8- 22

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sklep_banino Wyświetlenie odpowiedzi
          I potwierdzam że wszystkie pozycje z Browaru Kormoran sa aktualnie w opcji bezzwrotnej, przynajmniej w mojej okolicy.
          Na Dolnym Śląsku też Kormoran zmienił reguły gry.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • belialek
            PiwBiz
            • 02-2008
            • 399

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
            W sklepie gdzie kupuję, Kormoran dalej jest zwrotny pomimo że np. na Weizenbocku jest napis o butelce bezzwrotnej.
            W Tychach od pewnego czasu butelki z Kormorana również są bezzwrotne...

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Do piachu z nimi, jest tyle innego dobrego piwa.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                Na Dolnym Śląsku też Kormoran zmienił reguły gry.
                W Polkowicach, Kormoran dotarł również w bezzwrotnych.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                Tu mi dałeś do myślenia bo nigdy nie kupowałem Kocoura w butelkach innych niż PET i nie za bardzo wiem jaki to typ. Wiem, że Permon nalewa w takie jak u nas Sulimar Trójsłodowe czyli typ "České pivo" (używane np. przez browary z Přerova czy Rakovnika) czyli spokojnie można je w Czechach zwrócić.

                Okazało się, że Rebele są nalewane także w butelki typu Kocoura
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  U mnie w Katowicach zawsze byly i sa zwrotne.
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • dzemek
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 450

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belialek Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Tychach od pewnego czasu butelki z Kormorana również są bezzwrotne...
                    Potwierdzam, butelki Kormorana zrobiły się bezzwrotne. Nie jest to wina sprzedawców a hurtowni które narzucają taką politykę. Ale hurtowni też nie ma co winić, bo to Kormoran zrobił taką sztuczkę.
                    Swego czasu tata kupował Lech Pils, butelki były zwrotne (brązowe). Później zrobiły się zielone i nagle cena podskoczyła z 2,35 zł do 2,69 czyli cena butelki została przerzucona na klienta. Wolę kupować tańsze piwo ze zwrotną butelką, czemu u nas to jeszcze raczkuje i jak widać, jeden browar odchodzi od zwrotnych butelek. Perła w swoich rejonach (Lubelszczyzna) jest wymienna a w pozostałych już nie. Ile to szkła się marnuje...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Nie ma co roztrząsać od nowa tematu. Minęło już kilka miesięcy, odkąd wiadomo, że Kormoran zrobił nam takie kuku. Koniec tematu.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) Kormoran zrobił nam takie kuku. Koniec tematu.
                        Jakie "kuku"? Jakim "wam"? Teoria spiskowa? Jednym z szeregu działań przedsiębiorstwa jest minimalizowanie kosztów produkcji i to zapewne stoi za decyzją o butelkach bezzwrotnych. Ale co tam logika, co tam racjonalne myślenie - Kormoran się uparł, żeby "komuś" zrobić "kuku". Z jednym się zgodzę: temat zakończony, czas na bojkot. Wtedy "kuku" was ominie...
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • Pitt35
                          Junior
                          • 08-2005
                          • 13

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jednym z szeregu działań przedsiębiorstwa jest minimalizowanie kosztów produkcji i to zapewne stoi za decyzją o butelkach bezzwrotnych.
                          Niestety ale tak obecnie jest. Liczy się zysk i kasa więc na wszystkmi się tnie i minimalizuje koszty. Zresztą mam czasami wrażenie, że to księgowi robią piwo, a nie browarnicy.

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            Dlaczego "niestety"? Zarządzając domowym budżetem staram się zyskać jak najwięcej przy przy jak najmniejszych wydatkach. Dlaczego kierowanie się tą zasadą w przypadku budżetu przedsiębiorstwa miałoby być czymś złym? Zresztą, przejście na butelki bezzwrotne zostało pewnie spowodowane przez bardziej złożony zestaw powodów.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Pitt35
                              Junior
                              • 08-2005
                              • 13

                              Dlatego niestety, że to właśnie producenci wraz z ustawodawcą przerzucają opłaty za opakowania na konsumenta.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zresztą, przejście na butelki bezzwrotne zostało pewnie spowodowane przez bardziej złożony zestaw powodów.
                                W Kormoranowym wątku przedstawiciele browaru pisali o chęci utrzymania jakości. Skoro większość browarów w Polsce leje jednak sporą, jeśli nie przeważającą część swoich piw w zwrotne, coś nie tak musi być z Kormoranową linią do czyszczenia butelek.

                                To oczywiście złośliwość. Mam sympatię do Kormorana, ale nie robią aż tak dobrych piw, żebym był skłonny wyrzucać gotówkę w postaci butelek po nich do śmietnika.
                                Last edited by żąleną; 10-06-2013, 01:10. Powód: ą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎