Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cembaluk
    Member
    • 10-2013
    • 39

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    (...) W Białej np. jest to butelka bezzwrotna, mimo, że gdzie indziej jest zwrotna. (...)
    o proszę! a tu mnie zaskoczyłeś - nie wiedziałem, że tak się da i , że są takie rozwiązania stosowane. Człowiek się uczy cały czas
    piotr

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      I widzisz - jak brykniesz z Wrocławia po piwo do Białej (jak mawia mój szwagier ) "Podlaski" - nakupisz sporo Ciechanów w szkle bezzwrotnym, to Ci się podróż zwróci... .
      Poważniej - ja nie ogarniam tej kuwety "zwrotne/bezzwrotna", aż strach pomyśleć, ile kasy wyrzuciłem... .

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        Jest i dzisiejszy artykuł:

        Właściciel Ciechana żąda przeprosin i 100 tys. zł za wylanie piwa - onet.pl

        Właściciel Ciechana idzie na wojnę z prowadzącą kawiarnię Wrzenie Świata Fundacją Instytut Reportażu. Domaga się 100 tys. zł na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego oraz przeprosin na Facebooku za publiczne wylanie piwa Ciechan.

        We wrześniu kawiarnia Wrzenie Świata (należąca do Fundacji Instytut Reportażu, założonej przez dziennikarzy Pawła Goźlińskiego, Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana) urządziła happening wylewania piwa Ciechan. Akcja miała związek z niewybrednym komentarzem, jaki właściciel Ciechana zamieścił po apelu Dariusza Michalczewskiego o tolerancję wobec osób homoseksualnych.

        Jak się okazało, właściciel Ciechana uznał wylewanie piwa i nakłanianie do bojkotu tej marki za "nieuczciwą konkurencję". W piśmie, które firma Browary Regionalne Jakubiak wysłała do Fundacji Instytut Reportażu przyszło "wezwanie do zapłaty". Znalazło się w nim także ostrzeżenie, że jeśli Fundacja nie zastosuje się do jego żądań, właściciel Ciechana wystąpi na drogę sądową.


        Sprawę skomentował Wojciech Tochman. "Zabolało Pana Ciechana. [...] Spadłem z krzesła" - napisał na Facebooku. A w kolejnym wpisie dodał ironicznie: "Człowiek, który stworzył takie przedsiębiorstwo, rozum ma i na pewno nie popełniłby drugiego wizerunkowego samobójstwa. Na pewno ktoś się podszył".

        Sprawa wylewania piwa i bojkotu marki dzieli ekspertów. Część z nich uważała, że zaszkodzi to marce, inni twierdzili, że przeciwnie – szum medialny tylko ją wypromuje.

        Artykuł:

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Z notki biją w oczy dwie rzeczy: manipulacja oraz lekceważenie jako reakcja obronna (Tochman).
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            To dziennikarz mainstremowy. Dotychczas byli bezkarni.

            Comment

            • sztetke
              Senior
              • 12-2009
              • 355

              Haha, co za kolo, Jakubiak powinien pozywać zlewów rzygających ciechanem...

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                O pracownikach i ich rodzinach trzeba było myśleć przed zamieszczeniem wypowiedzi
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Puknij się w głowę. Mamy podobno wolność słowa i tolerancję, która w wykonaniu pedalskiego lewacta wygląda tak właśnie, że jakby mogli, to Jakubiak już by nie żył. Obraził kogoś konkretnego tekstem o mamusi z fujarką? Moim zdaniem był bardzo delikatny i niepotrzebnie się z tego wycofał. A pedalstwo będzie teraz próbowało zniszczyć firmę w ramach tolerancji, postępu i lepszego świata.

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    Jeszcze się wtrące. Używanie obraźliwych słów jak "pedał" nie łamie regulaminu forum?
                    Poza tym widząc mocno hejterski ton(pewnie aż się piąstki zaciskały przy pisaniu) sądzę że to nie mityczne "lewactwo" byłoby chętne aby pierwsze zabijać inaczej myślących.
                    Last edited by tristan_tzara; 28-10-2014, 23:47.

                    Comment

                    • rivendel
                      Senior
                      • 06-2010
                      • 262

                      We wrześniu kawiarnia Wrzenie Świata (należąca do Fundacji Instytut Reportażu, założonej przez dziennikarzy Pawła Goźlińskiego, Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana) urządziła happening wylewania piwa Ciechan.


                      A nie nominowali kolejnych do wylewania? Może powstanie nowa akcja Youtubowa - Ciechan FlowBlow Chalange? Kto wyleje piwo to wpłaca na gejów.
                      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Może by tak zamknąć temat, aż interlokutorzy nieco się ostudzą...
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          Jakby tristan miał honor i zamknął dziób jak już dwa dni temu obiecywał to by był spokój ale jedno się mówi a drugie robi. No cóż, wiarygodność to zapomniane słowo.

                          A może tristan na prezydenta? Byłby spokój na forumie...

                          Edyta: a od spokojnej dyskusji do dyskusji o zabijaniu to koleżka też zawsze pierwszy wyskoczy
                          Last edited by fidoangel; 29-10-2014, 07:48.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jeszcze się wtrące. Używanie obraźliwych słów jak "pedał" nie łamie regulaminu forum?
                            Poza tym widząc mocno hejterski ton(pewnie aż się piąstki zaciskały przy pisaniu) sądzę że to nie mityczne "lewactwo" byłoby chętne aby pierwsze zabijać inaczej myślących.
                            Ja tam jestem lewactwo ale pedął to pedał i nie ma tu co szukać usprawiedliwień i eufemizmów.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              A ja jestem "radykalnym centrystą/centrowcem, państwowcem, zdroworozsądkowcem" (podstawcie sobie pod to co, chcecie), i też uważam, że pedał to po prostu pedał i już.

                              Dwa dni temu wpiłem sobie trzy piwa z Bojanowa, z prostej przyczyny: na wielkopolskiej prowincji nie było w sklepach nic ciekawszego. Ale wypiłem bez bólu, zaspokoiłem pragnienie i nie myślałem w tym momencie ani o pedałach ani o "faszystach".

                              Comment

                              • Neptune
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 184

                                Odchodząc (pewnie na chwilę) od tematu pedałów i "faszystów" - nie rozumiem całej akcji. Wylewali przecież swoje piwo, kupione za swoje pieniądze, w swoim lokalu. A że zachęcali do bojkotu... w Polsce mamy (podobno) wolność słowa. Jeśli odradzę znajomemu, albo publicznie, tu na forum, na przykład produkty browaru Ninkasi, który to dał do sprzedaży zepsute piwo, to też mam spodziewać się pozwu? Różnica jest taka, że ja to robię ze względów smakowych, a oni ze względów ideologicznych.

                                Uważam, że Jakubiak przesadził, albo chce jeszcze bardziej nakręcić całą akcję. Może ma nadzieję, że po kilku kolejnych bojkotach sprzedaż jeszcze wzrośnie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎