Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamrot z Wilkowyj - piwo, czy nie piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Mamrot z Wilkowyj - piwo, czy nie piwo?

    W miejscowości Jeruzal, gdzie kręcą serial „Ranczo” w miejscowym sklepie jako ciekawostkę nabyłem napitek o nazwie „Mamrot z Wilkowyj” – spożywany przez pijaczków w tymże serialu. Przekonany byłem, że to coś w stylu taniego wina, ale napisy wskazują, ze jest to napój alkoholowy na bazie piwa o smaku wiśniowym. Produkuje toto spółka Kolwin w Łasku. Moc 9% sugeruje dodatek spirytusu, ale w składzie go nie ma. Podany na etykiecie skład ogranicza się do piwa i napoju bezalkoholowego, więc to teoretycznie tak jakby coś w stylu wzmocnionego radlera. O smaku się nie wypowiem, bo boję się spróbować.
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Ale w butelce jakby mało. Coś ubyło?

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale w butelce jakby mało. Coś ubyło?
      Tyle było.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #4
        Dla mnie to wygląda na klasyczny jabol z nutą, posmakiem piwa. Na winka.net z tym.

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale w butelce jakby mało. Coś ubyło?
          Fermentacja wtórna
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Jak się boisz, to przywieź na Festiwal Birofilia, ja się odważę

            Comment

            • cororo
              • 04-2003
              • 766

              #7
              Wszystkie wina z Kolwinu, Omegi Skarżysko, Poldrinku Piotrków, część win z Winmaru(Sulimaru), sporo z firmy Komplet Nowy Lubiel produkowana jest na bazie piwa słodowego. Nie wiem z czym ma to związek(z podatkami?) ale ten proceder trwa już od kilku lat.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #8
                Gdyby było to piwo nie byłoby banderoli. Zatem albo w procesie produkcji dodaje się inny produkt fermentowany, albo alkohol, bo przecież radlery i smakowe piwa nie mają takowej.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem z czym ma to związek(z podatkami?) ale ten proceder trwa już od kilku lat.
                Od takich napitków jest raczej wyższy podatek, a i trzeba doliczyć cenę banderoli.
                Last edited by e-prezes; 11-06-2013, 09:04.

                Comment

                • cororo
                  • 04-2003
                  • 766

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdyby było to piwo nie byłoby banderoli. Zatem albo w procesie produkcji dodaje się inny produkt fermentowany, albo alkohol, bo przecież radlery i smakowe piwa nie mają takowej.
                  Nie jest to banderola. To zalepka z nazwą wytwórcy. Zwróć uwage że na niby banderoli jest K- Kolwin oraz napis Gwarancja jakości...
                  Last edited by cororo; 11-06-2013, 09:05.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Kiepsko widzę napisy, ale przyznaje widząc tego typu naklejkę uznałem ją zwyczajowo za akcyzę, bo i butelka typowo winna.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak się boisz, to przywieź na Festiwal Birofilia, ja się odważę
                      Lepiej na zlot (chociaż pewnie będzie odwołany ), przyda się pierwszakom na popicie majonezu...

                      Comment


                      • #12
                        Przeczytajcie skład, to jest piwo.

                        Comment

                        • cororo
                          • 04-2003
                          • 766

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przeczytajcie skład, to jest piwo.
                          Już było to przerabiane przy okazji napitków z Sulimaru-Winmaru(Pendragon miał problem czy dodawać czy nie do bazy jako piwa). To nie jest piwo. Nie można tego tak nazwać. Nie smakuje jak piwo. To zwykła kombinacja w celu niepłacenia akcyzy. Myślę że e-prezes sięgnie do przepisów i opisze szczegółowo zagadnienie
                          Last edited by cororo; 11-06-2013, 11:55.

                          Comment


                          • #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie smakuje jak piwo.
                            A radlery smakują jak piwo?
                            A nawet są tu oceniane

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Już było to przerabiane przy okazji napitków z Sulimaru-Winmaru(Pendragon miał problem czy dodawać czy nie do bazy jako piwa). To nie jest piwo. Nie można tego tak nazwać. Nie smakuje jak piwo. To zwykła kombinacja w celu niepłacenia akcyzy. Myślę że e-prezes sięgnie do przepisów i opisze szczegółowo zagadnienie
                              Piwa smakują dość różnie... Jeśli nie jest to banderola akcyzowa to rozliczany jest jako napój typu piwo (smakowe). Wina, napoje pośrednie, takie jak miód czy cydr mają wyższą stawkę akcyzy i to mijałoby się z celem (ekonomicznym).

                              Metodą HGB warzy się zapewne brzeczkę o wysokim ekstrakcie i doprawia się, podobnie jak piwa smakowe esencjami smakowymi. Pytanie, czy to jest gazowane, bo korek wygląda jak napitek "spokojny".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎