Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polskie multitapy - spis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nonFelix
    Senior
    • 12-2009
    • 109

    #61
    Raczej to słowo nie wyjdzie z użycia. Niektóre knajpy mają je w nazwie. A na Zachodzie się tego stwierdzenia raczej nie używa (Michael Jackson jest tu wyjątkiem!)

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #62
      Według tej definicji multitapem jest najdroższy w mieście chińczyk, w którym jest 10 nalewaków ale często większość nieczynna. Natomiast nie jest pub "Spiskowcy Rozkoszy" gdzie czynnych nalewaków jest zawsze 8, a klimat zdecydowanie bardziej przypomina piwiarnię. Druga kwestia - kto ma decydować czy dany pub oferuje "najciekawsze piwa" i może nazywać się multitapem?
      Last edited by Komar_Pafnucy; 03-09-2013, 17:14.

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • nonFelix
        Senior
        • 12-2009
        • 109

        #63
        Komar - Łączysz ze sobą różne kwestie. Nie wiadomo, kto ma decydować, czy coś jest multitapem, czy nie. Definicja jest nieostra. Aby uniknąć dyskusji po opisaniu tej kwestii przedstawiłem wyniki zastosowania definicji ostrej. Tak samo jak zrobił to Pendragon na podstawie tego wątku. Jestem pewien, że definicja multitapu będzie ewoluować w miarę, jak będą się pojawiać nowe miejsca (multitapem nazywaliśmy w dyskusjach już Po Drugiej Stronie Lustra, kiedy miał jakieś 6 nalewaków, ale nic innego nie było). Tak samo pewnie zmieni jego użycie PiwPaw. Ja bym proponował określenie puby rzemieślnicze, bo przecież w tym kierunku idziemy. Ale nie podejmuję się stworzyć tu ostrej definicji.

        BTW, jestem ciekaw, czy przyjmie się moje określenie PiwPaw jako wchujtapu :-)

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Senior
          • 08-2005
          • 1114

          #64
          A po co komu definicja, która nic nie definiuje?

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          • nonFelix
            Senior
            • 12-2009
            • 109

            #65


            To, że definicja jest nieostra albo niezupełna, nie znaczy, że nic nie definiuje. Nie wiemy ile włosów powinien mieć na głowie ktoś, o kim zaczynamy mówić, że jest łysy, ale nie zmienia to faktu, że słowo to istnieje i ma swój desygnat.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #66
              Ale "pub rzemieślniczy" jest pozbawiony sensu. Co ma rzemieślniczość do liczby nalewaków?

              Wrócę jeszcze do tych 10 nalewaków: podałeś tę liczbę, jakby to był aksjomat, a nie pomysł jednego gościa w sieci (pozdro, Pendi ). Definicje rzeczy tak niełatwych do jednoznacznego ujęcia powinny być ostrożniejsze. Spójrz zresztą na własny przykład - przecież łysego też nie definiuje się po liczbie włosów.
              Last edited by żąleną; 03-09-2013, 17:52.

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #67
                Pytałem raczej o to, jaki jest sens tworzenia definicji, do której pasować będą miejsca zupełnie od czapy, nie mające ze sobą większego związku.

                Jeśli już, to definicja powinna brzmieć: piwiarnia oferująca wiele gatunków (stylów) piwa z beczki. I tyle.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #68
                  A co z lokalami, które mają kilka barów? Na każdym piętrze jeden, w sumie powiedzmy że trzy zestawy po cztery krany, a każda czwórka z tym samym. Według definicji "od dychy w górę" to multitap.
                  A w ogóle po co tworzyć na siłę takie definicje, jaki jest tego sens? Podobnie jak w przypadku "piw rzemieślniczych" hasło zaraz zostanie zawłaszczona przez siły zła

                  A "pub rzemieślniczy" to już totalna abominacja
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • nonFelix
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 109

                    #69
                    żąleną - pub rzemieślniczy - nieporadne tłumaczenie craft beer pub. Nie ma nic do liczby nalewaków, ma wiele do opisu knajp, które lubimy. Masz rację z liczbą kranów, zmieniłem sformułowanie w artykule.

                    pafnucy - ale mają ze sobą związek - mają ponad 10 kranów (tak, powinny być czynne). W ryżu nie byłem i nie wiem, jak tam z funkcjonalnością... Wikipedia nie ryle podaje ścisłą definicję, co też może podawać różne definicje i zmianę ich sensu w czasie. Dlatego jest encyklopedią, a nie słownikiem.

                    BTW, wikipedię można edytować. Wiecie, jak można napisać coś lepiej, poprawić, zróbcie to.

                    Comment

                    • nonFelix
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 109

                      #70
                      Mason - nie wiem, nie jestem w stanie arbitralnie rozstrzygnąć, czy coś jest multitapem, czy nie. Nie tworzę definicji (w sensie ex nihilo), staram się opisać, w jakim sensie słowo to jest używane i jaka jest jego etymologia. Używamy słowa, którego sami nie jesteśmy w stanie zdefiniować. Warto więc spisać możliwe definicje i znaczenia. Hasło jest już zawłaszczane przez siły zła, na szczęście jeszcze niedosłownie (vide multipub w Warszawie :-)

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nonFelix Wyświetlenie odpowiedzi
                        vide multipub w Warszawie :-)
                        Ale ten przybytek wieśniaczej rozpusty istnieje od dwóch lat. Pionierzy znaczy.

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • nonFelix
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 109

                          #72
                          Sorry, byłem nieświadomy. Ostatnio zobaczyłem plakat (chyba z okazji Tyskiego z tanka), więc myślałem, że to coś nowego. Nawet wszedłem na ich stronę, maja jedno lane piwo :-[)

                          Comment

                          • SetkaPub
                            PiwBiz
                            • 04-2011
                            • 122

                            #73
                            @nonFelix - skoro już trafiliśmy do wikipedii, to prosimy o zamieszczenie informacji zgodnej ze stanem faktycznym z ostatnich spisów, tj. 14 nalewaków, w tym jedna pompa.
                            przy okazji, zasadnym wydawałoby się podanie daty definiującej "chwilę obecną", ze względu na fakt, że ilości te zmieniają się dość szybko.
                            Ponad 300 piw butelkowych, 10 piw lanych, chłodnia na kegi!
                            Zapraszamy! Poznań, św. Marcin 8
                            http://www.setkapub.pl
                            http://www.facebook.com/setkapub

                            Comment

                            • nonFelix
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 109

                              #74
                              To jest wikipedia. Każdy może ją edytować. Każdy może wprowadzić poprawki. Ten artykuł jeszcze nie jest oficjalny. Mam nadzieję, że za jakieś 2 tygodnie uda mi się do Was przyjechać :-)

                              Comment

                              • Piecia
                                Senior
                                • 02-2002
                                • 3307

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Według tej definicji multitapem jest najdroższy w mieście chińczyk, w którym jest 10 nalewaków ale często większość nieczynna.
                                Że przepraszam - o którym chińczyku mowa? Jeśli myślimy o tym samym - znam tylko jednego chińczyka z taką ilością nalewaków - to:

                                a) znam droższe
                                b) z reguły większość jest czynna (nie mówię, że 10, i że z każdego z nich jest podawane wypijalne piwo, ale zawsze 4-5 piw do wypicia jest)
                                Koniec i bomba,
                                Kto nie pije ten trąba !!!
                                __________________________
                                piję bo lubię!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎