Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polskie multitapy - spis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #91
    A czy na prawdę potrzebna jest nam sformalizowana definicja tego, czym jest multitap?
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Wtedy to będzie intuicja, a nie definicja Ewentualnie powiedzmy 10 i więcej nalewaków z których przynajmniej 70% to piwa regionalne/rzemieślnicze i przynajmniej 50% to nie jasny lager dolnej fermentacji. Może w takim kierunku?
      ...a 10 % to nordyccy kontraktowi rzemieślnicy?

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #93
        Zytuś, nie brnij z tymi liczbami... Knajpa z 9 nalewakami już się nie będzie kwalifikować? Procentowe definicje zostawmy urzędnikom, może kiedyś będą ulgi podatkowe dla wielokranów - albo wręcz przeciwnie.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #94
          Żą przyjmując Twoją opcję to nawet z jednym kranem tez może być multitap Mnie tam definicja nie jest potrzebna ale skoro powstała próba jej zrobienia to trzeba to zrobić poważnie i porządnie bo "kilka kranów z dobrym piwem" nie jest żadną definicją.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #95
            Spokojnie, na zlocie opracujemy taką definicję, że się wszyscy ze szczęścia posikają.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              Żą przyjmując Twoją opcję to nawet z jednym kranem tez może być multitap Mnie tam definicja nie jest potrzebna ale skoro powstała próba jej zrobienia to trzeba to zrobić poważnie i porządnie bo "kilka kranów z dobrym piwem" nie jest żadną definicją.
              Nie kilka a wiele i nie dobrym a różnorodnym i rotującym.

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #97
                Różnorodnym - czyli Magnusy, Corneliusy i Koreby mogą być? Wiele - to ile? Dla mnie więcej niż 10, dla Żą jak wynika z jego wypowiedzi niekoniecznie.
                Jedynie rotującym spełnia wymogi bycia definicją bo tu rzeczywiście mniej więcej wszyscy będą tak samo rozumieli.
                Definicja musi być taka, że zdecydowana większość rozumie ją w ten sam sposób. Inaczej nie ma sensu.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #98
                  Różnorodnym - czyli Magnusy, Corneliusy i Koreby mogą być?
                  Chyba nie zadałeś sobie trudu by przeczytać moje poprzednie posty.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #99
                    Ja jednak przyłączę się do zwolenników liczbowego odcięcia - 10 to dobra liczba - plus jakiś karniak za np. stały kran z tyskaczem. To ma być lista, podrobności można samemu zweryfikować. Złoty Ryż- ma 10 nalewaków, ale czy należy się karniak za puste?
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      10 kranów wydaje się sensowne, ale jest jedno spore 'ale' - nieczynne krany. Jeśli lokal ma 10 kranów i na starcie wszystkie działają, to spełnia wymogi i jest multitapem. Ale piwo nie schodzi jak powinno i cztery stoją puste, wtedy traci prawo do nazywania go multitapem. Czyli trzeba by weryfikować na bieżąco i na bieżąco zmieniać status lokalu. Czy to ma sens w praktyce?
                      Czy lokal, który ma >10 kranów, ale z tymi samymi piwami też się załapuje? Myślę, że nie powinien.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        Niestety innej drogi niż weryfikacja ja nie widzę. Z drugiej strony ani tych lokali nigdy nie będzie masowo dużo więc weryfikacja nie jest czymś strasznym.
                        Co do drugiego zastrzeżenia to raczej nierealna sytuacja, że knajpa będzie miała 10 nalewaków i na każdym to samo piwo.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • grew
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 766

                          Samo słowo multi-tap odnosi się do wielu kranów. Więc nie ma co wchodzić w to, czy mają piwo rzemieślnicze, przemysłowe, czy z browaru lokalnego. Dla mnie jak jest 6 różnych piw to już jest multi.

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                            Samo słowo multi-tap odnosi się do wielu kranów. Więc nie ma co wchodzić w to, czy mają piwo rzemieślnicze, przemysłowe, czy z browaru lokalnego. Dla mnie jak jest 6 różnych piw to już jest multi.
                            Czyli jak GŻ, albo KP wymyśli sobie pubik z pełną wyłacznie własną ofertą (pewnie wyszłoby powyżej 10) to też byłby multi tap?

                            Comment

                            • grew
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 766

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czyli jak GŻ, albo KP wymyśli sobie pubik z pełną wyłacznie własną ofertą (pewnie wyszłoby powyżej 10) to też byłby multi tap?
                              Dla mnie tak. Przecież na słowo 'multi-tap' nogi same się nie uginają... Czytasz forum, czytasz inne źródła, wiesz co tam leją - jak Ci nie odpowiada, nie idziesz.

                              Comment

                              • Makaron
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 2107

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czyli jak GŻ, albo KP wymyśli sobie pubik z pełną wyłacznie własną ofertą (pewnie wyszłoby powyżej 10) to też byłby multi tap?
                                A czemu nie?
                                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎