Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

szukam nazwy piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kasiatbg
    Junior
    • 11-2013
    • 2

    szukam nazwy piwa

    Na początku chciałabym wszystkich przywitać To mój pierwszy post na forum, jeśli umieściłam go w złym dziale to bardzo proszę o przeniesienie go do właściwego.
    Od dawna szukam w internecie nazwy piwa, które piłam kilka lat temu. Być może ktoś się z nim kiedyś spotkał i po moim opisie pomoże mi ustalić jakie to było piwo. A więc do rzeczy Piwo piłam będąc w Finlandii jednak było to piwo chyba belgijskie. Udało mi się przez google street view dojść do nazwy pubu/browaru, w którym je piłam : http://www.uusiapteekki.fi/
    Napisałam do nich, jednak nie otrzymałam jak na razie odpowiedzi. W drugiej zakładce mają wyszczególnioną listę piw. Piwo, które piłam to piwo jasne, lane (więc może być na stronie pubu pod napisem HANAOLUET), tak jak wspominałam chyba belgijskie i co najważniejsze - miało boski aromat kwiatowy, dosyć intensywny, tak jakby fiołkowy.
    Do dziś pluję sobie w brodę, że nie odpisałam nazwy tego piwa ale cóż... Liczę na Waszą pomoc Pozdrawiam! Kasia
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Pamiętasz może, czy było raczej słabe/mocne i klarowne/mętne?

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kasiatbg Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo, które piłam to piwo jasne, lane (więc może być na stronie pubu pod napisem HANAOLUET), tak jak wspominałam chyba belgijskie i co najważniejsze - miało boski aromat kwiatowy, dosyć intensywny, tak jakby fiołkowy.
      Na pocieszenie Kasiu powiem Ci, że w zasadzie spora część belgijskich piw charakteryzuje się podobnymi walorami aromatycznymi i smakowymi (taki już urok Belgii), więc nawet jeśli nie znajdziesz akurat konkretnie TEGO, warto spróbować coś z całkiem bogatej oferty piw stamtąd. Dostępne są w zasadzie w większości dużych marketów (jak Leclerc, Real) czy choćby w delikatesach Piotr i Paweł. A jak nie to zajrzyj tu lub tu.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • kasiatbg
        Junior
        • 11-2013
        • 2

        #4
        Z tego co pamiętam nie było mocne i chyba delikatnie mętne ale nie dam sobie ręki uciąć. Minęło 5 lat a ja cały czas wspominam to piwko

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #5
          Wspomnienia mają do siebie to, że lepiej ich nie konfrontować z rzeczywistością.
          Możesz mieć wspaniałe wspomnienia przez najbliższe 10 lat, jeśli tylko przez przypadek nie odnajdziesz tego piwa.
          A kiedy odnajdziesz i spróbujesz to możesz się rozczarować.
          Stwierdzisz że to nie jest to samo piwo, które Ci tak smakowało przed laty.
          A po prostu nic nie jest takie jak wtedy, Ty również.

          Popróbuj jak radzi Wpadzio różnych piw belgijskich może spotkasz coś równie dobrego, albo lepszego.
          A z trzech, jakie aktualnie widnieją na wymienionej przez Ciebie stronie, żadne nie pachnie fiołkami
          Last edited by kibi; 27-11-2013, 23:07.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎