Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec Biały

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    A w którym roku nastąpiło przejęcie przez GŻ ?

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      Schyłek lat 90-tych.

      Comment

      • HokusProkus
        Member
        • 09-2013
        • 70

        Jak dla mnie, to dzięki tym 3 piwom GŻ dostaje plusa. A głównie za sporawą etykiet i informacji na nich zawartych.
        Podany ekstrakt i zawartość alkoholu, proponowana temperatura podania dobrana do każdego ze stylu i nie są to arktyczne wartości.
        A gały mi z orbit prawie wyleciały gdy zobaczyłem skład. Zamiast spodziewanego "zawiera słód jęczmienny", szczegółowy skład!!! Podają nawet gatunki słodów. Wydaje mi się że te aspekty powinny być docenione.

        Zastanawiam się tylko czy wit jest robiony na drożdżach górnej fermentacji czy tak jak Książęce pszeniczne na lagerowych. Ma ktoś takie informacje??

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
          A w którym roku nastąpiło przejęcie przez GŻ ?
          W 1998.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • velkio
            Member
            • 08-2012
            • 36

            Z nowych piw:
            Białe - u mnie piana wysoka i długo się trzymająca jestem za.
            Marcowe- nie za bardzo mi odpowiada - czegoś w nim brakuje.
            Bock - bardzo mi odpowiada.

            A z innej beczki:
            Spotkał już ktoś się ze szkłem do tych piw?

            Comment

            • Sigur
              Junior
              • 07-2013
              • 1

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HokusProkus Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak dla mnie, to dzięki tym 3 piwom GŻ dostaje plusa. A głównie za sporawą etykiet i informacji na nich zawartych.
              Podany ekstrakt i zawartość alkoholu, proponowana temperatura podania dobrana do każdego ze stylu i nie są to arktyczne wartości.
              A gały mi z orbit prawie wyleciały gdy zobaczyłem skład. Zamiast spodziewanego "zawiera słód jęczmienny", szczegółowy skład!!! Podają nawet gatunki słodów. Wydaje mi się że te aspekty powinny być docenione.

              Zastanawiam się tylko czy wit jest robiony na drożdżach górnej fermentacji czy tak jak Książęce pszeniczne na lagerowych. Ma ktoś takie informacje??

              Na górniakach. Tak słyszałem od znajomego z browaru.

              Comment

              • jacekan
                Senior
                • 05-2011
                • 388

                Białe..hm, jak to ocenić. Gdybym był laikiem, to powiedziałbym, że fajne piwo, inne. Laikiem jednak nie jestem. W związku z tym nie mogę powiedzieć niczego dobrego, ot chcą pokazać, że istnieją inne piwa. W sumie to i dobrze, skąd zwykły piwosz ma znać te smaki. A że robią to bardzo zachowawczo? Że wszystkie ich nowe piwa w 10% oddają charaktery stylów tylko? No cóż, nie wymagajmy żeby nagle politykę całą zmienili. Szkoda, bo w dobrą stronę poszli. Więcej odwagi i sukces w zasięgu ręki. Jak wszystkie piwa z Żywca, nie są odrzucające, jednak niczym nie zachęcają do ponownego po nie sięgania.
                Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎