Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wynagrodzenie piwowara

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marcinpoplawski
    Junior
    • 03-2014
    • 3

    Wynagrodzenie piwowara

    Jestem na etapie zatrudnienia piwowara. Jak kształtują się wynagrodzenia netto dla piwowara (czyli ile powinien otrzymać na 'rękę')? Praca w minibrowarze restauracyjnym, wybicie ok 350 . Jakie są formy współpracy w tego typu usługach? Koleżankom i kolegom będę wdzięczny za pomoc i informacje. Pozdrawiam serdecznie.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcinpoplawski Wyświetlenie odpowiedzi
    ... ile powinien otrzymać na 'rękę'...
    Na tyle dużo, aby chciał w nim pracować i na tyle mało, by Tobie się to kalkulowało. Pensja rzemieślnika to zawsze wypadkowa różnych czynników.

    Comment

    • marcinpoplawski
      Junior
      • 03-2014
      • 3

      #3
      Oczywiście, że wypadkowa. Chodzi mi o coś innego. W pewnych branżach są ustalone stawki. Od tego zawsze znajda się odstępstwa w górę i dół. Dla przykładu powiem tak: wizyta u lekarza specjalisty kosztuje 120-160 zł, u dentysty podobnie. Usługi budowlane mają swoją cenę. Przyjęcie weselne to ok 200 zł od osoby itp. Pytając o wynagrodzenie piwowara mam na myśli ogólny trend. Jestem w stanie sporządzić kalkulację: koszty surowców, koszty produkcji, budynku, wartość ze sprzedaży. W tym założę wynagrodzenie osobowe ale wolałbym wiedzieć jaki jet zdroworozsądkowy przedział.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        To 350 to jest 350 hl czy litrów? Jest to browarek sterowany komputerowo czy "ręczny". Co należy do obowiązków piwowara? Zależy też gdzie ów browarek stoi (warzyć będzie) - Warszawa czy mała miejscowość. To będzie działalność uzupełniająca do istniejącej, czy osobno działająca, etc. Sądzę, że w małej miejscowości wielkości np. Szczyrzyca byłoby to nie mniej niż 1500 zł a w większym mieście lub w kompleksie SPA może być to 2500 zł, nie więcej niż 3000. Nie sądzę, by takie wskaźniki istniały, bo to nie jest usługa dla ludności jak wymieniasz.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #5
          Nie wiem ile powinien zarabiać piwowar, ale chciałbym zwrócić uwagę, że powierza mu się produkcję dość kosztowną w stosunku do jego pensji. Jak się chce przyoszczędzić np 1000 zł na tańszym piwowarze, to trzeba mieć świadomość, że jak będzie robił kiepskie piwo, albo nadające się do wylania, to straty tylko jednej złej warki, nie tylko finansowe, to ten tysiąc czy cała pensja to drobnostka.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Te 1500 to chyba trochę zbyt niska granica nawet jak na Szczyrzyc...

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Sądzę, że w małej miejscowości wielkości np. Szczyrzyca byłoby to nie mniej niż 1500 zł a w większym mieście lub w kompleksie SPA może być to 2500 zł, nie więcej niż 3000.
              Netto czy brutto?

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                bez kozery powiem pińset.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9
                  @prezes, dobre, dobre
                  Za 1,5 tysia to lepiej w "biedronce" na kasie siedzieć niż worki ze słodem targać i kegi bo taki zakres obowiązków ma piwowar w małym browarze.
                  Kupa śmiechu ta kasa od "prezesa"
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Kupa śmiechu, kupa śmiechu ale jak gadałem z zaprzeszłym piwowarem w Szczyrzycu to... się gryzę w język. W końcu to niemożliwe, żeby mądry i rozsądny inwestor oczekiwał, że za tysiącpińcet ktoś mu będzie robił dobre piwo. Zupełnie na marginesie odsyłam jednak do ocen szczyrzyckiego z ostatnich 2 lat

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Chyba z 6 lat temu we Wrocku na Jesiennych Spotkaniach Browarników, tak to się chyba nazywało, Ziemek przy analizie kosztów browaru restauracyjnego rzucił kwotą 10 tyś zł dla piwowara. Fakt, to było trochę na zaczepkę, do dyskusji.
                      Po czym wstał Bogdan Spiż i z oburzeniem powiedział, że piwowara można zrobić każdego z ulicy i dać mu 1200zł.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        W końcu to niemożliwe, żeby mądry i rozsądny inwestor oczekiwał, że za tysiącpińcet ktoś mu będzie robił dobre piwo.
                        tysiącpińcet ale dolarów, funtów czy euro
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Pytanie było o netto, więc te 1500 w małej miejscowości jest całkiem zwyczajnym zarobkiem. Wiem sam za ile chcą człowieka zatrudnić... Powyżej 3 klocków to może ja nie zasłużyłem...

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Poza tym pytanie czy szuka się człowieka od przerzucania worków słodu i klikania na panelu sterowania, czy managera. Jak to drugie to inna bajka.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              1500 w małej miejscowości to zwyczajny zarobek? Prezes, gdzie ty żyjesz? Nasi pracownicy palcem by nie kiwneli.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎