Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa można leżakować

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • expel
    Member
    • 01-2013
    • 63

    Jakie piwa można leżakować

    Witam

    Wiem ze podobnych tematów już kilka było, no ale nigdzie nie zlazłem zadowalającej mnie odpowiedzi. Planuję w najbliższych dniach do piwnicy zanieść nową porcję porterów. Zastanawiam się jeszcze czy jest sens dokupywać portery o ekstrakcie 18, nie wiem czy dobrze zniosą leżakowanie.

    Drugą sprawą jest to że może nie powinienem się ograniczać tylko do porterów. Jakie piwa polecacie jeszcze? Myślałem nad serią Komesów, no ale coś jeszcze?
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #2
    Każde imperial stouty, barley wine. Ostatnio Olimp wypuścił RISa, sam wziąłem sztukę do trzymania.

    Comment

    • expel
      Member
      • 01-2013
      • 63

      #3
      Hadesy 2 już przygotowane do leżakowania, co do barleywine to raczej sie nie zdecyduję, z RIS'ów mam piwo z Camba. Teraz szukam czegoś ogólnie dostępnego do 7-8zł
      Last edited by expel; 05-04-2014, 15:12.

      Comment

      • baroN1
        Senior
        • 08-2011
        • 181

        #4
        quadruple, triple, lambiki, sour ale, generalnie to prawie wszystko, tylko nie każde piwo zyska

        Comment

        • ozzy69
          Junior
          • 07-2010
          • 22

          #5
          Czemu lambiki się nadają skoro są tak mało % ?

          Comment

          • Chmielo
            Senior
            • 01-2007
            • 128

            #6
            Ja - jako że zostałem pół roku temu abstynentem - leżakuję Grand Championa.

            Comment

            • baroN1
              Senior
              • 08-2011
              • 181

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy69 Wyświetlenie odpowiedzi
              Czemu lambiki się nadają skoro są tak mało % ?
              też mnie to ciekawi, ale w necie da sie znaleźć filmik i kilka opinii o 30letnich lambikach

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                Witam

                Wiem ze podobnych tematów już kilka było, no ale nigdzie nie zlazłem zadowalającej mnie odpowiedzi.
                Nie znalazłeś, bo nie przeczytałeś podobnych tematów. Wpisz w wyszukiwarkę temat swojego wątku i wyskoczy Ci artykuł, gdzie są wszystkie odpowiedzi.

                Comment

                • ozzy69
                  Junior
                  • 07-2010
                  • 22

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielo Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja - jako że zostałem pół roku temu abstynentem - leżakuję Grand Championa.
                  To chyba nie jest dobry pomysł, bo słyszałem, że aromat chmielu nie będzie już tak dobry.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy69 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czemu lambiki się nadają skoro są tak mało % ?
                    Pewnie to specyfika zasypu i fermentacji. Faktem jest, że wydający się ordynarnym kwasem lambik, po kilku latach może nas uraczyć zaskakująco szeroką paletą smaków.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja - jako że zostałem pół roku temu abstynentem - leżakuję Grand Championa.
                    No to chyba po ptokach? Czempiona lepiej oddać w inne ręce

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Oczywiście, że nie jest to dobry pomysł, ale to co napisał jeden z forumowiczów jest kuriozalne

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja - jako że zostałem pół roku temu abstynentem - leżakuję Grand Championa.
                      Ja też nazywam się abstynentem, ale tylko wtedy kiedy mam jeden dzień przerwy w piciu piwa.
                      Leżakowanie Grand Championa i wiara, że to piwo będzie lepsze po roku ma taki sens jak wiara w krasnoludki i Smerfetkę.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Przecie to ironia była. Może rozważ nieco śmielsze interwały abstynenctwa.

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przecie to ironia była. Może rozważ nieco śmielsze interwały abstynenctwa.
                          Mi się wydaje, że nie była to ironia, niestety...
                          Lepiej dmuchać na zimne.
                          Co do śmielszych interwałów abstynenctwa...
                          Dzień bez piwa jakoś przeżyję.
                          Jednak dzień bez piwa i muzyki Rush już jest dla mnie śmiercią.
                          Te dwa zamienne czynniki podtrzymują mnie przy życiu.
                          Co do meritum... abstynencja to dla mnie jest: nie picie piwa i nie słuchanie Rush.
                          W takim stanie mogę dociągnąć tylko do trzech dni życia.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Niektóre portery 18 mogą być wyraźniejsze i lepsze do leżakowania niż niektóre mniej dosadne 22

                            Kwestia danego porteru.

                            Ja bym z ciekawości poleżakował jakiegoś konkretnego mocnego koźlaka.

                            Kup wszystkie portery bałtyckie jakie znajdziesz, co Ci szkodzi. Chcesz wydać 7-8zł/szt to kupisz 2xporter 18 za 4-4,5zł/szt i masz problem z głowy :]
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • darekd
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 12210

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do meritum... abstynencja to dla mnie jest: nie picie piwa i nie słuchanie Rush.
                              W takim stanie mogę dociągnąć tylko do trzech dni życia.
                              i to jest MERITUM?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎