Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uwagi do ocen piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marekj
    Senior
    • 03-2010
    • 508

    #16
    "Tak szczerze, nie było mi dane spróbować jankesa...u mnie mam go prawie za 7 zł i myślę, że w tej klasie cenowej są lepsze piwa"[/COLOR] Cytuję Pańską wypowiedź. Szybka analiza Nie kupiłem - bo za drogie ,ale myśli Pan ,że w tej klasie cenowej są lepsze. Nie będę z Panem polemizował jedynie dodam, że Jankes jest jednym z najtańszych tego typu piw na rynku.

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Prawdę mówiąc nie wiem co ci nie smakuje w "Strażackim"? Długo czekałem na takie piwo. Piwo idealne na codzień i od święta. Genialna odskocznia od "witów/sritów"!
      Ciesze się, że Ci smakuje...nie twierdzę iż każde piwo BRJ jest fatalne, chodzi mi bardziej o nie równe wypusty.
      Strażackie jest akurat całkiem przyzwoite, ale też nie za taką cenę. Ot zwyczajne piwo.
      Chyba każdy na tym forum zgodzi się, z tym że te piwa BRJ co warka różnią się od siebie diametralnie a nie raz są bardzo kiepskie.Oczywiście smaczne wypusty także są, ale ja w loterię bawić się nie mam zamiaru. Kiedyś kupowałem, teraz już otrząsnąłem się i nie biorę wszystkiego z półki a stawiam na pewne produkty.

      Comment

      • marekj
        Senior
        • 03-2010
        • 508

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Prawdę mówiąc nie wiem co ci nie smakuje w "Strażackim"? Długo czekałem na takie piwo. Piwo idealne na codzień i od święta. Genialna odskocznia od "witów/sritów"!
        Wydaje się ,że nie o piwa chodzi raczej o całokształt wszystkiego.

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
          "Tak szczerze, nie było mi dane spróbować jankesa...u mnie mam go prawie za 7 zł i myślę, że w tej klasie cenowej są lepsze piwa"[/COLOR] Cytuję Pańską wypowiedź. Szybka analiza Nie kupiłem - bo za drogie ,ale myśli Pan ,że w tej klasie cenowej są lepsze. Nie będę z Panem polemizował jedynie dodam, że Jankes jest jednym z najtańszych tego typu piw na rynku.
          Po co taka duża czcionka? Ślepy nie jestem jak na razie.
          W ogóle co to ma do tematu czy kupiłem jankesa czy nie? Nie piłem nie krytykowałem, a w cenie 7 zł mam piwa pinty na których się nie zawiodłem jeszcze. A jankes jest na pewno dobrym piwem patrząc na wypowiedzi forumowych kolegów.

          Jeszcze raz powtarzam...prawda w oczy kole i ucieka Pan od tematu...tak jest najprościej.

          Comment

          • marekj
            Senior
            • 03-2010
            • 508

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
            Po co taka duża czcionka? Ślepy nie jestem jak na razie.
            W ogóle co to ma do tematu czy kupiłem jankesa czy nie? Nie piłem nie krytykowałem, a w cenie 7 zł mam piwa pinty na których się nie zawiodłem jeszcze. A jankes jest na pewno dobrym piwem patrząc na wypowiedzi forumowych kolegów.

            Jeszcze raz powtarzam...prawda w oczy kole i ucieka Pan od tematu...tak jest najprościej.
            Temat dotyczy oceniania piw - zapomniał Pan

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciesze się, że Ci smakuje...nie twierdzę iż każde piwo BRJ jest fatalne, chodzi mi bardziej o nie równe wypusty.
              Strażackie jest akurat całkiem przyzwoite, ale też nie za taką cenę. Ot zwyczajne piwo.
              Chyba każdy na tym forum zgodzi się, z tym że te piwa BRJ co warka różnią się od siebie diametralnie a nie raz są bardzo kiepskie.Oczywiście smaczne wypusty także są, ale ja w loterię bawić się nie mam zamiaru. Kiedyś kupowałem, teraz już otrząsnąłem się i nie biorę wszystkiego z półki a stawiam na pewne produkty.
              Nie przesadzaj z tymi nierównymi wypustami; w tej dziedzinie palmę pierwszeństwa dzierżą nowi gracze na rynku - rzemieślnicy i kontraktowcy.
              Jako regularny konsument marek lwóweckich i bojanowskich zdecydowanie zaprzeczam nieregularnościom pomiędzy warkami. A każdą warkę tych marek piję co najmniej parę razy.
              Przejrzałem Szakali twoje ostatnie wypowiedzi i wychodzi mi, że twoja frustracja wynika z zafiksowania się na Brackim za 2,50 zł, a każde piwo odbiegające od tego wzorca powinno być darmowe

              Co do ceny Jankesa, to "przy kominie" (market we Lwówku Śl.) kupuję go za 5,35 zł, a pod domem we Wrocławiu za 6,90 zł. Zatem sam widzisz, że cena końcowa to w dużej mierze również narzut sprzedawcy.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                #22
                Szkoda bić pianę dobrej nocy

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  #23
                  chemmobile wybacz, ale ja uważam całkowicie inaczej...i wyroby BRJ nie są równe.
                  Nie mieszajmy do tego brackiego, bo to zwykły euro lager który jest najlepszą opcją w swojej klasie cenowej a piwa BRJ to przecież piwa aspirujące co najmniej o kilka lig wyżej.
                  Brackie nie jest moim żadnym wzorcem a co do cen to fakt sprzedawcy mocno zawyżają w wielu przypadkach.
                  Ja już wszystko w tym temacie napisałem, mam swoje zdanie i go nie zmienię.
                  Zresztą wystarczy poczytać forum, wszystkie wątki dotyczące piw BRJ i myślę, że to tylko potwierdza wszystkie moje teorie.
                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    Nie mieszajmy do tego brackiego, bo to zwykły euro lager
                    O PAnie, jakby każdy eurolager tak smakował... Szakali przestań zwracać tak dużą uwagę na cenę, bo piwa nie segreguje się ze względu na to ile dukatów kosztowały a na to jaki styl reprezentują i przede wszystkim - co sobą reprezentują. Jakie ma znaczenie ile kosztuje Brackie, skoro to dokładnie ten sam segment co Ciechan lagerowy, KSiążęce z Lwówka czy Bojan Wielkopolski? Te piwa grają jak najbardziej w tej samej drużynie.
                    Last edited by pioterb4; 27-04-2014, 22:46.

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      O PAnie, jakby każdy eurolager tak smakował... Szakali przestań zwracać tak dużą uwagę na cenę, bo piwa nie segreguje się ze względu na to ile dukatów kosztowały a na to jaki styl reprezentują i przede wszystkim - co sobą reprezentują. Jakie ma znaczenie ile kosztuje Brackie, skoro to dokładnie ten sam segment co Ciechan lagerowy, KSiążęce z Lwówka czy Bojan Wielkopolski? Te piwa grają jak najbardziej w tej samej drużynie.
                      Masz rację, może zbyt wielką wagę przywiązuję do cen...ale niestety już nie jestem taki głupi jak kiedyś i nie biorę wszystkiego co popadnie do testów. No tak patrząc na lagerowe, książęce czy bojana to tak...ale u mnie latają za około 4 zł, więc wole kupić brackie za 2.50....pal licho nawet nie chodzi o cenę...ale wolę kupić piwo na pewniaka niż brać udział w piwnych loteriach. Pozatym BRJ powinien reprezentować lepszą jakość niż GŻ prawda?
                      W całej tej dyskusji najbardziej rozchodzi mi się o to, że BRJ idzie w złym kierunku i ich piwa są coraz gorsze zamiast lepsze....pomijając GP czy zachwalanego na forum jankesa,

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie przesadzaj z tymi nierównymi wypustami (...)

                        Co do ceny Jankesa, to "przy kominie" (market we Lwówku Śl.) kupuję go za 5,35 zł, a pod domem we Wrocławiu za 6,90 zł. Zatem sam widzisz, że cena końcowa to w dużej mierze również narzut sprzedawcy.
                        Te nierówne wypusty, to chodzi o kształt? Bo smak piwa jest przewidywalny. Cena....jest dla mnie niwiadomą.... W Krakowie to ponad 6 zł., a w Warszawie np. Na Okopowej to poniżej 5 zł...a to nie jest wokół komina.....
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • Jacek220v
                          Member
                          • 01-2004
                          • 36

                          #27
                          Słabo się znacie, lepiej posłuchajcie pokornie co ma do powiedzenia kolega Szakali. W końcu ma pełne dwa lata stażu w piciu wyrobów alkoholowych. No chyba, że wcześniej podpijał na nielegalu

                          Comment

                          • Szakali
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 572

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacek220v Wyświetlenie odpowiedzi
                            Słabo się znacie, lepiej posłuchajcie pokornie co ma do powiedzenia kolega Szakali. W końcu ma pełne dwa lata stażu w piciu wyrobów alkoholowych. No chyba, że wcześniej podpijał na nielegalu
                            Niczego nie wnosisz tym do tematu, oprócz ataku na mnie.
                            Piwo piję tak na prawdę regularnie od 7 lat i swoje wiem.

                            PS: Ja niczego sobie z palca nie wyssałem..wszystko co pisze jest oparte o moje obserwacje i litry wypitego piwa.
                            Last edited by Szakali; 27-04-2014, 23:21.

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                              Niczego nie wnosisz tym do tematu, oprócz ataku na mnie.
                              Piwo piję tak na prawdę regularnie od 7 lat i swoje wiem.

                              PS: Ja niczego sobie z palca nie wyssałem..wszystko co pisze jest oparte o moje obserwacje i litry wypitego piwa.
                              Od 7 lat pijesz coś więcej niż eurolager i pils, ewentualnie jaka pszenicę lub piwo smakowe typu reds?
                              Coś późno zacząłes pisać na forum.... 7 lat, to kawał życia...
                              Last edited by Cez; 27-04-2014, 23:26.
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                #30
                                Cez, po co ta szydera? Kolega Szakali może się nieco nadmiernie uniósł w swoich pierwszych wypowiedziach w tym wątku, ale zastrzeżenia do piw z grupy BRJ nie są chyba z sufitu wzięte. Bardzo cenię pana Marka i jego wkład w polską scenę piwną, ale osiągnięcia BRJ w dziedzinie lagerów są od jakiegoś czasu niezbyt imponujące, ujmując rzecz dyplomatycznie.

                                PS Szakali, niepotrzebnie...
                                Last edited by żąleną; 27-04-2014, 23:40. Powód: boznówmisięktośwcion

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎