Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dostawcy sprzętu - i czy markowy sprzęt może być gwarantem smacznego piwa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
    co to znaczy "super sprzęt"? pełna automatyka? czy, że nie przecieka?
    jeżeli sprzęt jest sprawny to ma pomijalny wpływ na jakość piwa
    Uważam iż sprzęt ma wpływ na jakość piwa.
    Chodzi o jego konstrukcję.
    Dla przykładu mamy dwa rowery jeden rower zwykły bez przerzutek a drugi z przerzutkami i odpowiednimi oponami. Stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. Mają nawet powietrze w dętkach, oświetlenie itp. Do mety dojadą ale kiedy co powiedzą ich rowerzyści? Ile energii każdy z nich włoży?
    Myślę że różnica jest wyczuwalna...
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • tieroo
      Member
      • 05-2010
      • 46

      #17
      Na obu da sie dojechać tyle ze na jednym bedzie wygodniej i bezpieczniej. Znam browary mające warzelnie 60 L zrobioną z garnków gastronomicznych. Piwowar warzy 4-5 warek dziennie by zapełnic fermentor. Piwa mają świetne. Sprzęt sie liczy ale zawsze będzie stał za piwowarem, a nie przed.

      Comment

      • GRNDpa
        Senior
        • 02-2012
        • 197

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tieroo Wyświetlenie odpowiedzi
        Na obu da sie dojechać tyle ze na jednym bedzie wygodniej i bezpieczniej. Znam browary mające warzelnie 60 L zrobioną z garnków gastronomicznych. Piwowar warzy 4-5 warek dziennie by zapełnic fermentor. Piwa mają świetne. Sprzęt sie liczy ale zawsze będzie stał za piwowarem, a nie przed.
        A ile on się naklnie, naprosi, namodli do tej maszyny to jego A czasami wolałby kawał złomu i palnik do paelli niż sprzęt renomowanej, zachodniej firmy :P
        Lubię placki

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #19
          Palnik do paelli jest do luftu

          Comment

          • GRNDpa
            Senior
            • 02-2012
            • 197

            #20
            Ale przynajmniej nie wyłącza się znienacka podczas zacierania (chyba)
            Lubię placki

            Comment

            • oberzine
              Senior
              • 02-2012
              • 228

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
              Uważam iż sprzęt ma wpływ na jakość piwa.
              Chodzi o jego konstrukcję.
              Dla przykładu mamy dwa rowery jeden rower zwykły bez przerzutek a drugi z przerzutkami i odpowiednimi oponami. Stan techniczny nie budzi zastrzeżeń. Mają nawet powietrze w dętkach, oświetlenie itp. Do mety dojadą ale kiedy co powiedzą ich rowerzyści? Ile energii każdy z nich włoży?
              Myślę że różnica jest wyczuwalna...
              nie będę porównywał z rowerami tylko napisze do rzeczy
              mamy dwie warzelnie jedna z klasycznym gotowaniem brzeczki druga z systemem schulza schokolino za ładną kase i co? jak to ma się do jakości piwa? można żyć bez tego systemu? oczywiście że można, a oszczędność energii w minibrowarze według mnie to sprawa drugorzędna
              druga rzecz mamy chłodzenie tanku z ręcznym ustawieniem temperatury, a tanki z automatycznym sterowaniem w programie za ciężką kase, jaki to będzie miało znaczenie dla jakości piwa? podpowiem: takie jak grubość okładziny z miedzi na kadziach... albo koloru podłogi w browarze
              Last edited by oberzine; 04-05-2014, 20:55.

              Comment

              • wsaczuk
                Senior
                • 09-2009
                • 182

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                druga rzecz mamy chłodzenie tanku z ręcznym ustawieniem temperatury, a tanki z automatycznym sterowaniem w programie za ciężką kase, jaki to będzie miało znaczenie dla jakości piwa? podpowiem: takie jak grubość okładziny z miedzi na kadziach... albo koloru podłogi w browarze
                może w dużym browarze gdzie zawsze jest ktoś na zmianie to nie ma znaczenia - ale przy restauracji nie wyobrażam sobie pracy bez termostatów - albo by piwowar nie wychodził z browaru, albo byłoby to czuć potem w gotowym piwie

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                  a tanki z automatycznym sterowaniem w programie za ciężką kase, jaki to będzie miało znaczenie dla jakości piwa?
                  Kolosalne. Nie wyobrażam sobie siedzieć po nocy i pilnowac temp. fermentacji dolniaków.

                  Po za tym jaka ciężka kasa? 200zł za sterownik z czujką do ciężka kasa?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • oberzine
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 228

                    #24
                    sory nie zrozumieliście mnie
                    kto normalny będzie siedział 24h na dobę przy tanku kontrolował temperaturę...
                    nastawienie ręczne temperatury na panelu i oczywiście, że z termostatem bo jak inaczej, a sterowanie programem na komputerze gdzie można zrobić sobie sekwencję chłodzenia tanku na kilku dni tak?
                    mam nadzieje, że zrozumiałe już?

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #25
                      Załóżcie sobie osobny temat na tą dyskusję.
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #26
                        A po cholerę programować chłodzenie na kilka dni do przodu? A po drugie to co za problem taki program sobie zrobić?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • oberzine
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 228

                          #27
                          ja się na automatyce nie znam to nie wiem czy problem czy nie, może dla ciebie to bułka z masłem, za to wiem że kosztuje to niemało u schulza, domyśl się po co albo zapytaj niemca

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #28
                            U Schulza płaci się za markę, a automatyki do sterowania na tydzień do przodu temp. w tankach tam nie ma.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • oberzine
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 228

                              #29
                              to mnie rozśmieszyłeś panie wszechwiedzący skąd masz taką wiedzę, że nie mają czegoś takiego?

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
                                to mnie rozśmieszyłeś panie wszechwiedzący skąd masz taką wiedzę, że nie mają czegoś takiego?
                                Bo oglądałem ją kilkukrotnie, ze wszystkich stron, śrubka po śrubce, zawór po zaworze, łącznie z prawie wchodzeniem pod warzelnie. Oglądałem cała szafę sterowniczą i jak pracuje program na kompie od warzenia.

                                Więc nie wymyślaj niestworzonych historii, bo do niczego to nie prowadzi.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎