Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znane angielskie piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Per
    Junior
    • 07-2014
    • 2

    Znane angielskie piwo

    Witam!
    Jako totalny amator, chciałbym się zapytać o najpopularniejszą markę angielskiego (konkretnie, nie ogólnie brytyjskiego) piwa. Chodzi mi o odpowiednik czeskiego Pilsnera Urquella, czy niemieckiego Paulanera. Jeszcze nigdy nie piłem angielskiego piwa, dlatego chciałbym zacząć od czegoś znanego, sztandarowego. Pytając o piwo popularne, podkreślam też, że nie jest mi obojętna jego dostępność w ,,przeciętnych" sklepach. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi PS. Byłbym wdzięczny za podanie mi także nazwy gatunku piwa, które chętnie spożywa się w Anglii.
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Carling.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #3
      Takiej ikony jak Pilsner Urquell Anglicy nie mają (Carling to antyprzykład), ale trzeba celować we wszelkiego rodzaju bittery i portery. Np.:

      Fuller's London Pride
      Bishops Finger
      Fuller's London Porter

      Poza sklepami specjalistycznymi dostępne również w sieciach typu Alma, Żabka, Fresh Market i dużych hipermarketach.
      Last edited by Livres; 03-07-2014, 07:22.

      Comment

      • Per
        Junior
        • 07-2014
        • 2

        #4
        Właśnie czegoś takiego było mi trzeba Bardzo dziękuję za pomoc!

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Dane sprzedażowe mówią co innego, Carling, Stella Artois, Fosters.

          Nie daj się nabrać na propagandę sekciarzy.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • chechaouen
            Senior
            • 01-2011
            • 1180

            #6
            Nie wiem jak w innych częściach Anglii, ale w Londynie zdecydowanie najłatwiej dostępnym typowym angielskim piwem typu ale jest Fuller's London Pride. Tak samo łatwo je kupić zresztą w Polsce, bo jest w stałej ofercie Żabek. Tyle, że w UK taniej...
            Ale jeżeli nie załapałeś się na promocję w Lidlu, to chyba to będzie najlepsza opcja

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Ale on pytał o najpopularniejsze a nie "najbardziej popularne pośród real ale". Więc Carling otwiera stawkę. A , że to piwny odpad to inny temat, miało być "naj".

              PS Najchętniej w ANglii spożywa się jasnego, wypranego ze smaku euro lagera podobnie jaki w każdym innym kraju na świecie. Najchętniej odwiedzaną restauracją jest McDonalds a najlepszym show w TV "Dancing with the Stars" albo X Factor. Globalizacja panie!
              Last edited by pioterb4; 03-07-2014, 08:35.

              Comment

              • Livres
                Senior
                • 04-2012
                • 324

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale on pytał o najpopularniejsze a nie "najbardziej popularne pośród real ale". Więc Carling otwiera stawkę.
                Pytanie dotyczyło piw angielskich, co rozumiem jako piwa z angielskich browarów i w angielskich stylach. O real ale jeszcze nikt nie zahaczył.
                A ten najbardziej popularny Carling (piwo, nie browar), to o ile mnie pamięć nie myli, rodowód ma kanadyjski.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Rodowód, ale warzony jest na wyspach, tak samo jak Fosters.

                  PS Fuller's nie warzy real ale?

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Per Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam!
                    Jako totalny amator, chciałbym się zapytać o najpopularniejszą markę angielskiego (konkretnie, nie ogólnie brytyjskiego) piwa. Chodzi mi o odpowiednik czeskiego Pilsnera Urquella, czy niemieckiego Paulanera.
                    A skąd Ci ten Paulaner przyszedł do głowy? On jest może powszechnie dostępny, ale w Polsce
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pytanie dotyczyło piw angielskich, co rozumiem jako piwa z angielskich browarów i w angielskich stylach. O real ale jeszcze nikt nie zahaczył.
                      A ten najbardziej popularny Carling (piwo, nie browar), to o ile mnie pamięć nie myli, rodowód ma kanadyjski.
                      Ok, sorry nie doczytałem tych przykładów z PU i Paulanerem - moja wina.

                      Comment

                      • Livres
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 324

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        PS Fuller's nie warzy real ale?
                        W standardowej ofercie refermentowane w butelce są tylko 1845 i India Pale Ale (nie mylić z Bengal Lancer, który refermentowany nie jest), ale nie pamiętam, by na którejkolwiek widniał stempel CAMRA. Może się nie lubią.

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wiem jak w innych częściach Anglii, ale w Londynie zdecydowanie najłatwiej dostępnym typowym angielskim piwem typu ale jest Fuller's London Pride.
                          London Pride funkcjonuje jak u nas Tyskie, jest wszędzie.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Taki ładny widoczek, co na tzw. "kranach". 2gie London Pride, ostatnie Young's Bitter-też dostępne w sklepach.
                            Attached Files
                            Last edited by Petitpierre; 03-07-2014, 11:35.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              W jakiej ogólnopolskiej sieci sprzedaży mogę regularnie znaleźć Carling?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎