Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

własny pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19178

    własny pub

    "Do uzyskania koncesji jest wymagane posiadanie magazynu o powierzchni 200 m, który musi uzyskać pozytywną opinię Sanepidu. Reszta to inicjatywa i pomysłowość prowadzącego działalność."

    taką informację uzyskałem od jednego z małych browarów. na ich stronie można znaleźć info o tym, ze pomagają w urządzeniu lokalu, ale o kosztach nic mi nie wiadomo, nie chcieli nic rzec.
    ktoś wie co trzeba zrobić, gdzie się udać i ile będzie to kosztowało zanim zarobię na pierwszym nalanym piwie?
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Koski jest już na finiszu w tym temacie. Może podzieli się doświadczeniami...
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • koski
      Gość
      • 02-2002
      • 57

      #3
      Re: własny pub

      e-prezes napisał(a)
      "Do uzyskania koncesji jest wymagane posiadanie magazynu o powierzchni 200 m, który musi uzyskać pozytywną opinię Sanepidu. Reszta to inicjatywa i pomysłowość prowadzącego działalność."

      taką informację uzyskałem od jednego z małych browarów. na ich stronie można znaleźć info o tym, ze pomagają w urządzeniu lokalu, ale o kosztach nic mi nie wiadomo, nie chcieli nic rzec.
      ktoś wie co trzeba zrobić, gdzie się udać i ile będzie to kosztowało zanim zarobię na pierwszym nalanym piwie?
      hehehe magazyn 200 m ( to ma byc magazyn dla pubu czy jak?) stary moj wuj jest w pewnym wojewodztwie dyrektorem sanepidu byl w te wakacje u mnie i mi z grubsza naswietlil co i jak
      jak juz masz lokal i spelniasz pewne warunki ( masz ubikacje, srodki czytosci, kuchnia spelnia wymogi itd wzywasz ekipe z sanepidu i oni albo zaakceptuja albo niezaakceptuja ale jak wiemy zyjemy w kraju gdzie wszystko da sie zalatwic pytanie tylko ile to kosztuje
      musisz wykupic koncesje na piwo, oddzielnie na trunki wysokoprocentowe, zaplacic za puszczanie muzy firmom fonograficznym, telewizji (np cyfrze+), musisz dogadac sie z browarem np knajpa moze zaplacic browarowi za wylacznosc sprzedazy danego piwa np na danej ulicy i ni chu.. nie zalatwisz umowy chyba ze ...
      musisz zaplacic ochrone, ubezpieczenie ,zus , oplacic kucharza. kelnerki, wywoz smieci itd itd lista jest bardzo bardzo dluga
      o zakladaniu knajp mozna napisac duzo dluzszy artykul
      podsumowaujac jak ktos ma kase to zalozenie knajpy nie jest rudne ale jak ktos przeznacza jakas srednia kwote i chce zalozyc pub to niech sobie przeznaczy z 50 000 na oplaty drugie 50 000 na urzadzenie pubu i moze jako tako bedzie to funkcjonowac

      Comment

      • koski
        Gość
        • 02-2002
        • 57

        #4
        Re: własny pub

        e-prezes napisał(a)
        "Do uzyskania koncesji jest wymagane posiadanie magazynu o powierzchni 200 m, który musi uzyskać pozytywną opinię Sanepidu. Reszta to inicjatywa i pomysłowość prowadzącego działalność."

        taką informację uzyskałem od jednego z małych browarów. na ich stronie można znaleźć info o tym, ze pomagają w urządzeniu lokalu, ale o kosztach nic mi nie wiadomo, nie chcieli nic rzec.
        ktoś wie co trzeba zrobić, gdzie się udać i ile będzie to kosztowało zanim zarobię na pierwszym nalanym piwie?
        jesli chodzi o 200 m magazynu dla pubu to zastanawiam sie jaki pub ma taki magazyn? i na co te 200 m? wiekszosc pubow w Lublinie ma ze 100-150m2 powierzchni dla gosci z 30-50 m2 zaplecze i moze z 50m2 zajmuje piwniczka )))))))

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Koski, a napisz no Ty, gdzie ten Twój pub ma się mieścić? choć w przybliżeniu - miasto
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • maryhh
            Senior
            • 02-2001
            • 1895

            #6
            Koski! Nie pisz!!
            Oni* tam przyjadą i wypiją piwo wszelkiego rodzaju, a potem połamią Ci stoły!!

            * czyt. ...........
            Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
            "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
            do lekkiej pracy jestem za ciężki"

            Comment

            • koski
              Gość
              • 02-2002
              • 57

              #7
              wlasnie nie pisze bo przyjdziecie i ...
              kto czytal uwaznie liste to wie gdzie bedzie ale to dopiero na jesieni trwa zalatwianie lokalu

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #8
                Wy nie wiecie a ja wiem Nawet był stosowny temat na ten temat hihihi.
                A nic Wam nie powiem, bo obiecałem koskiemu, że będę milczał jak grób - bo jak wspominał, w dniu otwarcia piwo gratis !!! (tak to było???)
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • koski
                  Gość
                  • 02-2002
                  • 57

                  #9
                  yop tak bylo
                  daj mi swoj adres na gg bo bede jutro paczki wysylal pojdzie do Ciebie nowa makulatura

                  Comment

                  • maryhh
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 1895

                    #10
                    celt_birofil napisal/a
                    w dniu otwarcia piwo gratis !!! (tak to było???)
                    niestety to bardzo daleko jest
                    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                    Comment

                    • celt_birofil
                      † 2017 Piwosz w Raju
                      • 09-2001
                      • 4469

                      #11
                      A Ty skąd wiesz, dokąd jest daleko???
                      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19178

                        #12
                        własny pub?

                        jestem ciekaw jak to się ma do programów ministra Hausnera??? moj alternatywany pomysl - calzoneria też nie jest tani. idzie sobie palnąć w łeb nawet ambasada zwleka z wydaniem wizy, więc ucieczka z tego głupiego kraju nie jest możliwa buuuuuuuu

                        Comment

                        • celt_birofil
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 09-2001
                          • 4469

                          #13
                          A gdzie Ci wiza potrzebna???
                          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19178

                            #14
                            wiza

                            czekam na imigracyjną do Canady...

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              #15
                              Znalazłem w sieci adres firmy oferującej prawie wszystko do wyposażenia pubu, nawet drewnianą witrynę zewnętrzną
                              Attached Files
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎