Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bud hejtuje crafty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    Bud hejtuje crafty

    Przez przypadek natknąłem się na reklamę amerykańskiego Budweisera wyemitowanej z okazji tegorocznego Superbowl: www.youtube.com/watch?v=siHU_9ec94c

    Rednecki były wniebowzięte? Bo nie wiem do kogo jeszcze tak idiotyczny przekaz mógł być kierowany.
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    70% w USA to rednecki tak na marginesie poza tematem. A w temacie to skoro hejtuje to znaczy, że sie obawia. Wydaje mi się to dziwne ale może mają swoje analizy.
    Last edited by VanPurRz; 02-02-2015, 09:19.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Jak patrzę tu czasem na paskudne zdjęcia piw, na których musi być teku "bo mam i muszę wrzucić fotę, że degustowałem w super szkle", to obraz "piwnych freaków" z tej reklamy nie wydaje mi się taki mocno przerysowany...
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak patrzę tu czasem na paskudne zdjęcia piw, na których musi być teku "bo mam i muszę wrzucić fotę, że degustowałem w super szkle", to obraz "piwnych freaków" z tej reklamy nie wydaje mi się taki mocno przerysowany...
        Ale tu chodzi o przekaz - krótki, prosty i zrozuniały dla ostatniego imbecyla: piwo nie jest do delektowania się, degustacji, smakowania, jeno do wlewania w siebie litrami. A tych, którzy sądzą inaczej należy ośmieszyć. Podstawy propagandy.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Przez długi czas nerdzi wygadywali propagandowe głupoty na temat piw masowych. Teraz producent piw masowych palnął trochę propagandowych głupot. Po tych komplementach może się teraz dogadają.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            A w temacie to skoro hejtuje to znaczy, że sie obawia.
            Dokładnie to samo pomyślałem w zasadzie od razu po zobaczeniu tytułu wątku, nawet jeszcze przed jego otworzeniem.
            Coś jest na rzeczy. Inaczej (przynajmniej oficjalnie) traktowałby je jak powietrze albo jak coś czego w ogóle nie ma a już na pewno nie jest dla niego żadną konkurencją.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Juby_piwosz
              Senior
              • 02-2006
              • 254

              #7
              "Bud hejtuje crafty. Rednecki były wniebowzięte?" - Boże, co za bełkot, nowomowa to był jednak szczyt wykwintności językowej!

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                70% w USA to rednecki
                Twierdzisz to na podstawie dlugoletnich badan, ktore przeprowadziles osobiscie w USA

                P.S.
                Kawalek tortu odkrawany przez krafty w Stanach jest z roku na rok wiekszy.
                Wartosciowo to juz prawie 15% rynku, a to juz sa zauwazalne w koncernach kwoty.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • gwzd
                  Senior
                  • 01-2012
                  • 622

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
                  "Bud hejtuje crafty. Rednecki były wniebowzięte?" - Boże, co za bełkot, nowomowa to był jednak szczyt wykwintności językowej!
                  Dzięki Juby.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Juby_piwosz Wyświetlenie odpowiedzi
                    "Bud hejtuje crafty. Rednecki były wniebowzięte?" - Boże, co za bełkot, nowomowa to był jednak szczyt wykwintności językowej!
                    Po prostu nie nadążasz Juby
                    Ja z kolei nie za bardzo jeszcze łapie termin rednecki. Bud kojarzy mi się raczej z longneckami ale nie jestem w USA i pewnie sporo ucieka mi z tamtejszego folkloru piwnego
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      redneck to kiedyś było pogardliwie o rolnikach z południa, którzy mieli czerwone od słońca karki. Dziś ten termin nie ma złego skojarzenia, bo oznacza dumnych, prostych ludzi, zdrową tkankę narodu.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9735

                        #12
                        ...zwłaszcza, że ta zdrowa tkanka narodu coraz częściej miewa karki smagłe, oliwkowe albo po prostu brązowe w różnych odcieniach...

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Twierdzisz to na podstawie dlugoletnich badan, ktore przeprowadziles osobiscie w USA

                          P.S.
                          Kawalek tortu odkrawany przez krafty w Stanach jest z roku na rok wiekszy.
                          Wartosciowo to juz prawie 15% rynku, a to juz sa zauwazalne w koncernach kwoty.
                          Aż tak dokładnie statystycznie nie mam tego ogarniętego, ale latem byłem kilka tygodni w NY - dokładnie po roku przerwy. Zatem łatwo mi było zauważyć, jak to się zmieniło przez 12 mies., tym bardziej, że bywałem w tych samych marketach, hipermarketach, pubach itd. I zmiany dostrzegłem wyraźne - dużo większa dostępność przeróżnych pale ale/brown ale/pumpkin ale/wheat ale, nawet w supermarketach czy spożywczakach na Manhattanie. Masa promocji na ejle. I ludzie brali te 6-paki. W pubach też lepiej niż jeszcze rok temu - dużo łatwiej dostępne popularne AIPy z Goose'a, Redhooka czy Boston Beera. Mniejsze crafty też można było dostać w tych bardziej ambitnych pubach, łatwiej niż rok temu, choć też miałem to już lepiej ogarnięte.
                          Podgryzanie rynku opanowanego przez wielkie molochy coraz bardziej widoczne. I ta reklama jest tylko tego potwierdzeniem. Dobrze, że się boją i hejtują, znaczy, że jest czego

                          Comment

                          • Janko72
                            Member
                            • 02-2014
                            • 51

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przez przypadek natknąłem się na reklamę amerykańskiego Budweisera wyemitowanej z okazji tegorocznego Superbowl: www.youtube.com/watch?v=siHU_9ec94c

                            Rednecki były wniebowzięte? Bo nie wiem do kogo jeszcze tak idiotyczny przekaz mógł być kierowany.
                            Bud nie hejtuje tylko Bud przejaskrawia fakt, z niektórymi nie idzie się napić po prostu piwa bo konieczne jest teku i wywąchanie dimetylu siarczku w ramach pochwalenia się znajomością ciężkich do wymówienia wyrazów . Pomijając to, że w ogóle nie piję piw robionych na masową skalę i nie przepadam za dużymi browarami to trzeba przyznać, że w ramach obrony droga marketingowa którą obrał Budweiser to celny strzał... Przejaskrawić i stworzyć wizerunek piwnego nerda który jest jak by to określić - dziwakiem siedzącym w kącie i wąchającym piwo. Ciekawe w którą stronę dalej to pójdzie, bo jak na razie filmiki typu Simon myje okno Budem to żenada - z całym szacunkiem do Simona, przyrównałbym to do wrzasku rozjuszonego dziecka któremu coś się nie spodobało.

                            Comment

                            • amal
                              Member
                              • 06-2003
                              • 52

                              #15
                              Przecież nikt tu nic nie przejaskrawia. Prawie całe życie piłem normalnie piwo a tu od jak jakiegoś czasu wącham, zerkam pod światło i macham kielichem. ;-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎