Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego kaucja za butelke z piwa jest dalej problemem.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seler_32
    Senior
    • 04-2003
    • 444

    #61
    BROWARIEC napisał(a)
    Czemu "niestety"? Po prostu masz farta Seler !
    Faktycznie, od razu powinien dostrzec, że mam szczęście. W sumie to tylko 0.20 zeta w plecy.
    Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

    Nie wierzę abstynentom.

    Comment

    • Seler_32
      Senior
      • 04-2003
      • 444

      #62
      Kaucja kałcji nie równa, a polska to trudna jenzyk.
      Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

      Nie wierzę abstynentom.

      Comment

      • BROWARIEC
        • 10-2002
        • 429

        #63
        Seler_32 napisał(a)
        Faktycznie, od razu powinien dostrzec, że mam szczęście. W sumie to tylko 0.20 zeta w plecy.
        Czemu w plecy? Chyba do przodu. Wszak 0,20 zł piechotą nie chodzi... A tak na poważnie - takie cuda też się zdarzają .
        Żadna płaca nie hańbi...
        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Kudłaty
          Senior
          • 09-2001
          • 1972

          #64
          Odp: Odp: Odp: Kaucja za butelki w Auchan

          jerzy napisał(a)
          W Tesco pod Wrocławiem ...
          ..pani w skupie może przyjąć butelki "wypłacając" za nie kupon do zrealizowania przy kasie zamiast gotówki. I wszystko gra!
          A dalej trzeba mieć w Tesco paragony??

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #65
            robox napisał(a)
            kupowałem Harnasia Okocimia a zdawałem butelki z Okocimia Jasnego Pełnego. Jest problem, bo tego drugiego nie ma w ofercie sklepu i odbiorca ich nie przyjmie. Po dłuższej wymianie zdań pani za kasą przyjęła wielce obrażona (nawet porównywała butelki hehe).
            Aż strach pomyśleć jakbym zabrał butelki po Piaście.
            No to miałeś i tak fart. Ja ostatnio kupując w małym sklepie w Pruszkowie Okocimia, wśród innych butelek dałem jedną od Okocimia OK, którego nie ma na Mazowszu. Babka tylko zerknąwszy na etykietę od razu ją odrzuciła. Ja na to że to przeca też Okocim, na co ona że mie mają go u siebie, ja, że do diabła przecież to ten sam browar, a butelka identyczna. Pani zaczęła się tłumaczyć, że nie dobrze o tym wie, ale nie może jej przyjąć, bo s-o-r-t-u-j-ą i-m b-u-t-e-l-k-i. (w domyśle - dostawca). Już widzę dostawcę, który przywozi piwo i przegrzebuje wszystkie skrzynki (sklep ma całkiem dobre zejście) ze zwrotnymi butelkami. Szczerze mówiąc trochę mi szczęka opadła, zrozumiałem że chyba żadne niefizyczne argumenty do baby nie dotrą. Zabrałem piwo, powiedziałem że wciska mi kit i wyszedłem. Butelka została na ladzie.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #66
              Mnie by chyba w takim sklepie trafił szlag i zrezygnowałbym całkowicie z zakupu. Choćbym miał po piwo iść do innego sklepu pół miasta!
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #67
                W sklepach firmowych Br. Łódzkich nie ma problemu z oddawaniem butelek (nie chcą paragonów i biorą bez gadania), można nawet oddawa butle z innych browarów tyle tylko że bez etykiet i w tradycyjnym kształcie. Zdrowie Br.Ł.
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • alstro
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 166

                  #68
                  butelkowy młyn

                  rzeczywiście z butelkami jest wielki problem. zawsze sie wzdrygam przed jej wyrzuceniem do kosza.

                  co robić np z tzw. bączkami, ktorych nie przyjma w byle jakim sklepie... ustawa o zwrotach kaucji powinna chyba byc rozlepiona nad kazda kasa... ale i tak przechodze gehenne przed kazdym zwrotem, zwlaszcza supermarketach.

                  na wschodzie, zwlaszcza na Ukrainie, kaucji nie ma! w duzych miastach takich jak Kijow dzialaja dobrze zoorganizowane grupy żuli, które czatuja po ogrodkach i ławkach na klientele pijaca piwo i pytaj sie czy moga zabrac flaszke. dziennie mogo uzbierac w tne spsosob kilkaste butelek. sprawdzalem cene w skupie od 5 do 30 kopiejek (2-20 groszy)... biznes jak na Ukraine zatem przedni...

                  Comment

                  • pulas
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 965

                    #69
                    Odp: butelkowy młyn

                    alstro napisał(a)

                    na wschodzie, zwlaszcza na Ukrainie, kaucji nie ma! w duzych miastach takich jak Kijow dzialaja dobrze zoorganizowane grupy żuli, które czatuja po ogrodkach i ławkach na klientele pijaca piwo i pytaj sie czy moga zabrac flaszke. dziennie mogo uzbierac w tne spsosob kilkaste butelek. sprawdzalem cene w skupie od 5 do 30 kopiejek (2-20 groszy)... biznes jak na Ukraine zatem przedni...
                    Podobne działania można było obserwować kilka lat temu na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.
                    pułaś
                    ---------------------------------
                    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                    Lśni jak porzeczka krwawa
                    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                    I między bajki wkładam"

                    Comment

                    • arzy
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 2814

                      #70
                      Odp: Kaucja za butelki w Auchan

                      arzy napisał(a)
                      Na pragonie kaucja za butelki wyonsi 0,40 zł. Ostanio jak oddawałem butelki do maszyny zwrot wynosił 0,35 zł. Może ktoś sie orientuje jak to jest teraz?
                      Sprawa wyjaśniona
                      Wczoraj byłem w Auchan oddać flaszeczki. Automat odróżnia butelki, tzn. na wydruku jest podział na te po 0,35 i po 0,40 zł.
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #71
                        Odp: butelkowy młyn

                        alstro napisał(a)
                        na wschodzie, zwlaszcza na Ukrainie, kaucji nie ma! w duzych miastach takich jak Kijow dzialaja dobrze zoorganizowane grupy żuli, które czatuja po ogrodkach i ławkach na klientele pijaca piwo i pytaj sie czy moga zabrac flaszke. dziennie mogo uzbierac w tne spsosob kilkaste butelek. sprawdzalem cene w skupie od 5 do 30 kopiejek (2-20 groszy)... biznes jak na Ukraine zatem przedni...

                        Święta racja Alstro. Widzę że mamy podobny bagaż doświadczeń. Popijając browara w centrum Kijowa na placu Niezawidimosti(zero kar za picie w miejscu publicznym - byle nie dymić) zaobserwowałem zjawisko szybkiego przechwytu butli przez wyspecjalizowane emerytki. Z Sikorem zdudniliśmy po kilka brovców a dosłownie góra minuta po odstawieniu pustej flaszki zabierała ją w/w baba i wrzucała do wielkich worków w których mogła być ponad setka flaszek . W sumie nową flaszkę do "kolekcji" przechwytywała co 3-4 minuty , więc po calodniowej sesji mogła nazbierać ich... . Była tolerowana przez mundurowych chyba dlatego iż dosłownie biegała ze ścierą i wycierała do połysku wszystko w pobliżu (np. kamienny murek-ławę na której drinkowaliśmy).Nie zwróciłem uwagę na kaucję ale chyba była śmiesznie niska (w przeliczeniu chyba mniej niż 10 gr)
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • celt_birofil
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 09-2001
                          • 4469

                          #72
                          Niemcy mają inny problem :-D
                          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                          Comment

                          • witkowskiartur
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 561

                            #73
                            zaobserwowałem zjawisko szybkiego przechwytu butli przez wyspecjalizowane emerytki.
                            To samo można zaobserwować na Polach Mokotowskich, niestety dotyczy to wyłącznie puszek. Puste butelki zalegaja po smietnikach i okolicy, antomiast pustej puszki nie uświadczysz.

                            KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                            Comment

                            • arzy
                              Senior
                              • 06-2002
                              • 2814

                              #74
                              Odp: Kaucja za butelki w Auchan

                              arzy napisał(a)
                              Na pragonie kaucja za butelki wyonsi 0,40 zł. Ostanio jak oddawałem butelki do maszyny zwrot wynosił 0,35 zł. Może ktoś sie orientuje jak to jest teraz?
                              Wczoraj byłem w Auchan oddać flaszeczki. Automat odróżnia butelki, tzn. na wydruku jest podział na te po 0,35 i po 0,40 zł.
                              Dalej zwrot za butelki jest mniejszy niż pobierana kaucja.
                              Kaucja za Branik Premier jest 45 groszy, a maszyna zwraca 40 groszy. Nie chodzi mi o te 5 groszy, ale o sam fakt.
                              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              Bractwo Piwne
                              Skład Piwa
                              Piszę poprawnie po polsku!

                              Comment

                              • Doodeck
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 1612

                                #75
                                W Auchanach jest "system" identyfikacji butelek (po kodzie kreskowym).
                                Jakież było moje zdumienie, gdu przyniosłem kiedyś ze 20 sztuk z odklejonymi etykietami (takie to już moje zboczenie ) oraz zestaw paragonów, a przemiła znudzona przyjmowaczka butelek odmówiła przyjęcia. !@#$%^&*().
                                Dalekosiężny
                                Obserwator
                                Obiektów
                                Dynamicznie
                                Epatujących
                                Ciekawymi
                                Koncepcjami

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎