Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pogoda dla bogaczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    Ten link nie wnosi nic do tematu, wiec nie wiem po co ta dyskusja generalnie.

    Wracają co tematu o hurtownicy to krwiopijcy tak jak banki, o! Kto się za mną zgodzi ?

    Comment

    • bzium1986
      Member
      • 06-2009
      • 86

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      dalej będziecie pomawiać sklep przy Zodiaku że zajumał piwa i sprzedawał poniżej kosztów?
      Ano. Informacja z pierwszej ręki - to była samowolka właściciela. Ponoć jest taka tradycja, że jeden karton każdego piwa zrobionego w Zodiaku idzie na sprzedaż do piekarni.
      Kolejna informacja [też z pierwszej ręki] - piwo było sprzedawane poniżej kosztów.
      Last edited by bzium1986; 24-03-2015, 21:36.

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ano. Informacja z pierwszej ręki - to była samowolka właściciela. Ponoć jest taka tradycja, że jeden karton każdego piwa zrobionego w Zodiaku idzie na sprzedaż do piekarni.
        Kolejna informacja [też z pierwszej ręki] - piwo było sprzedawane poniżej kosztów.
        To ja poproszę jeszcze o trzecią informacje z pierwszej ręki jakie były orientacyjne koszty (+/- 15%) uwarzenia tych piw?
        Last edited by Klatak; 24-03-2015, 21:38.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi
          Ano. Informacja z pierwszej ręki - to była samowolka właściciela. Ponoć jest taka tradycja, że jeden karton każdego piwa zrobionego w Zodiaku idzie na sprzedaż do piekarni.
          Kolejna informacja [też z pierwszej ręki] - piwo było sprzedawane poniżej kosztów.
          Coś jak prawo pierwszej nocy?
          blog.kopyra.com

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Ten link nie wnosi nic do tematu, wiec nie wiem po co ta dyskusja generalnie.

            Wracają co tematu o hurtownicy to krwiopijcy tak jak banki, o! Kto się za mną zgodzi ?
            Ale żeby wiedzieć, ze nie wnosi najpierw go trzeba zobaczyć prawda? Już tłumaczę o co chodzi, o elementarny szacunek dla dyskutanta. Skoro nie zgadzasz się z oponentem (kopyr) do czego masz pełne prawo a i według mnie i obowiązek w niektórych kwestiach, to dyskutujmy merytorycznie, nie traktujmy dyskutanta na zasadzie: "spieprzaj ze swoim linkiem i tak nie wejdę!" by zaraz pisać dalej swoje argumenty. Zauważ że wielu watków tej dyskusji możnaby uniknąć gdyby poszczcególni dyskutanci czytali przedstawione punkty widzenia w tym i kilkunastu poprzednich o cenach. Przecież te kawałki o różnej cenie najmu, o wyższej cenie jednostkowej przy mniejszych zamówieniach to już było ze sto razy a i tak Becik się budzi, ze nwyżśzy koszt za ten sam chmiel u kontraktowca to łgarstwo! Skoro wtedy nie dał się przrekonać to po co znów wałkować to samo? Lepiej chyba zaakceptować że jesteśmy na różnych stanowiskach i nauczyć się z tym żyć.
            Last edited by pioterb4; 24-03-2015, 21:42.

            Comment

            • bzium1986
              Member
              • 06-2009
              • 86

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Coś jak prawo pierwszej nocy?
              Taka "promocja" właściciela. Ale niechybnie każda tamtejsza warka może być rozdziewiczana w tej piekarni
              Last edited by bzium1986; 24-03-2015, 21:42.

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale żeby wiedzieć, ze nie wnosi najpierw go trzeba zobaczyć prawda? Już tłumaczę o co chodzi, o elementarny szacunek dla dyskutanta. Skoro nie zgadzasz się z oponentem (kopyr) do czego masz pełne prawo a i według mnie i obowiązek w niektórych kwestiach, to dyskutujmy merytorycznie, nie traktujmy dyskutanta na zasadzie: "spieprzaj ze swoim linkiem i tak nie wejdę!" by zaraz pisać dalej swoje argumenty. Zauważ że wielu watków tej dyskusji możnaby uniknąć gdyby poszczcególni dyskutanci czytali przedstawione punkty widzenia w tym i kilkunastu poprzednich o cenach. Przecież te kawałki o różnej cenie najmu, o wyższej cenie jednostkowej przy mniejszych zamówieniach to już było ze sto razy a i tak Becik się budzi, ze nwyżśzy koszt za ten sam chmiel u kontraktowca to łgarstwo! Skoro wtedy nie dał się przrekonać to po co znów wałkować to samo? Lepiej chyba zaakceptować że jesteśmy na różnych stanowiskach i nauczyć się z tym żyć.
                Zgoda, wiele dyskusji w tym wątku było bezcelowych i niemerytorycznych, ale mi to nie przeszkadza popcorn i można czytać . Stanowiska wielu ludzi najpewniej się nie zmienią, a dyskusja będzie trwać i będzie burzliwa jak zawsze kiedy chodzi o $$$.

                Comment

                • bzium1986
                  Member
                  • 06-2009
                  • 86

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                  To ja poproszę jeszcze o trzecią informacje z pierwszej ręki jakie były orientacyjne koszty (+/- 15%) uwarzenia tych piw?
                  Z pierwszej ręki nie znam. Ale mam cały pakiet danych (koszt wynajmu, ceny surowców i ich ilości, koszty "technologiczne"), żeby samemu to dość dokładnie określić .

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    No, ok znaczy to, że my tutaj na wschodzi jak zwykle mamy przeje...ane. Ceny 2-3 zł wyższe.
                    No niestety, zdarza mi się w tamtych okolicach bywać, piwo to lepiej ze sobą przywieźć, zawsze na jakiegoś belga w niemcu się zaoszczędzi

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      Historia dobrze się kończy, piwo, które kupił Becik jednak nie okazało się kradzione, tylko było darmowym giftem kontraktowca na rzecz sklepu

                      Comment

                      • Klatak
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 431

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Historia dobrze się kończy, piwo, które kupił Becik jednak nie okazało się kradzione, tylko było darmowym giftem kontraktowca na rzecz sklepu
                        Ja myślę że ta historia tak szybko się nie skończy i będzie mieć jeszcze dużo wątków pobocznych.

                        Comment

                        • kkemot
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 119

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czyli za 4 zł można odwalać lipę a za 8 już nie? Ja nie wiem co producenci mówią o swoich piwach, no nie czytam ich wszystkich wypowiedzi przed zakupem poszczególnych piw. Prawie każdy na kontretykiecie swoje piwo zachwala, jak nie o krystalcznej wodzie pisze to o bogatym smaku. Ciekawe podejście, lepsze jest piwo stabilnie słabe (ale tanie!!!Można 6 kupić do grilla!!) niż bardzo dobre, które co jakiś czas ma spadki.

                          I proszę użytkownika kkemot o zaprzestanie wysyłania mi obraźliwych PW.
                          Popłacz się mamie.
                          Tak można robić takie piwo. Piłem kiedyś, wad nie było, ale piwo nie zachwycało. Skoro sprzedają to ktoś kupuje i pewnie wielu ludziom smakuje, tak samo jak tyskie czy żywiec- tych też shejcisz?

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dziś w Le Clerku na Bielanach (W-wa), Atak Chmielu Pinty w cenie 5,49 PLN (cena normalna, bez żadnych promocji)

                          Można? Można, dalej będziecie pomawiać sklep przy Zodiaku że zajumał piwa i sprzedawał poniżej kosztów?
                          Zaraz odezwie się jakiś kontraktowiec i ... zabraknie mu argumentów ;D

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak inni to złodzieje, już to ustaliliśmy i chyba nie ma co więcej debatował. Wszyscy kontraktowcy mają swoje hurtownie, mają jednakowe umowy najmu, tylko Pinta jest uczciwa a reszta nabija kabzę. Pod ścianę ich.
                          Ceny innych piw w Leclercu są takie jak wszędzie, b day 2.0 kupiłem drożej tam niż na osiedlowym. Po prostu Pinta próbuje się wkupić w łaski i daje normalne ceny.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie, a Kormoran IPA itp. wspomniany Maorys? Mieliby jeszcze te swoje zakamuflowane eurolagery za taką kasę sprzedawać?

                          Belg wcale nie trzyma jakości zresztą, na początku (jak i w wielu innych wypadkach) było to zresztą całkiem niezłe piwo.

                          Jakubiak pisze inne rzeczy czym zapewnił sobie grono wyznawców niezgorsze niż Kopyr... Piszę może co innego ale zapachy i smaki często podobne.

                          A jaki wg. Ciebie powinien być roczny % zwrotu inwestycji? W ile lat powinien się zwrócic browar?



                          Podawanie cen z hipermarketów naprawdę nie ma sensu, to tak jakby zacząć podpalać sklepy specjalistyczne po lekturze słynnej gazetki Lidla...
                          1. Przy szybkim zwrocie- 10 lat, choć to wtedy, gdy naprawdę interes dobrze idzie, inaczej koło 20-40. Browar to nie flota aut, żeby w 3 lata była cała do remontu...
                          2. Ale Lecrerc na inne piwa ma normalne ceny, po prostu Pintę taniej kupują i ich sztampowe piwa są w dobrych cenach. Tam zazwyczaj Pinta kosztuje 5-6 zł, ale często bliżej 5.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dlaczego??? DLACZEGO???
                          https://youtu.be/xYjV2NggBCs
                          Gimbo alert...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na potwierdzenie dodam, że ostatnio w małym monopoliku w Płocku, gdzie piwo jest raczej drogawe z Pinty były:
                          Atak Chmielu za 5,20
                          Hopus Pokus za 5,40 i
                          Pierwsza Pomoc za 4,80.
                          Można?
                          Można!
                          Zaraz i tak ktoś powie, że ukradli.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dlatego, że taki hiper może sobie pozwolić na ceny "od czapy" na niektóre produkty, tak jak Lidl z belgami. Przy takiej skali sprzedaży elastyczność cenowa jest znacznie większa. Widziałeś gdzieś jeszcze takie różnice miedzy cenami tych piw?

                          Oczywiście możliwe też jest, że Pinta rzeczywiście ma niższe ceny na swoje piwa. Nawet zakładam, że tak jest ale tutaj też moim zdaniem działa efekt skali produkcji no i znacznie dłuższego stażu na rynku. Nie sądzę jednak żeby różnica była aż tak duża jak wskazywałby to ceny w Leclercu. W innych sklepach są znacznie mniejsze.
                          Ceny mogą mieć niższe, ale nie słyszałem, aby jakikolwiek sklep nie sprzedał czegoś z zyskiem.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pod link podany przez Ciebie nie zaglądam, bo nie ufam osobom, którzy nawołują do spożywania nieudanych, trefnych, zepsutych piw.

                          Może tak zrobić akcję ogólnopolską: wyślij zepsute piwo, flandresa, który miał dubblem etc do Kopyra na jego koszt? Mało, że uratuje browary warzące takie piwa to jeszcze będzie mieć materiał do nagrywania filmów?
                          Można spróbować, w sumie Kopyr ma firmę zarejestrowaną na adres rodziców, może odbiorą jak nie będę wiedzieć, że kochany syncio tego nie chce
                          Za chwilę posypią się komenty- skąd Ty to wiesz ;D

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zaraz, zaraz Pierwsza Pomoc powinna być za 3 zł , chociaż w tej cenie to chyba wolę ŻABĘ. A jak już jesteśmy przy ŻAPA i cenach, to na tym przykładzie pięknie, widać rozstrzały cenowe między sklepami wynoszące nieraz ponad 100% .
                          Ciechan chyba jest bardziej wymowny, niektóre sklepy sprzedają ichniejsze piwa z nawet nie wiem jakim narzutem. A szkoda, bo niektóre piwa Jakubiaka są niezłe.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          To po co dyskutować i zakładać wątki skoro nie chcesz rozmawiać? Nie lepiej było wyrzucić z siebie wszystkie frustracje i na tym poprzestać?
                          Całkiem obiektywnie, ale to ty mącisz wodę. Sprowadzasz rozmowę do parteru...

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Człowiek nauczony doświadczeniem zainwestowałby w lepszą ochronę komputera, ale może to dopiero kolejny etap. Każdy uczy się w swoim tempie.
                          Specjalista od marketingu, działania browarów, życia i jeszcze informatyk
                          Nie wiem tylko dlaczego całymi dniami na gg i na forum siedzisz, jesteś tak zaj**sty, że nie będziesz się zniżać do tego poziomu, aby do pracy pójść
                          I już przestań spamować i na każdego nachodzić kto ma inne zdanie. Zachowujesz się jak takie upośledzone dziecko (bez urazy dla rodziców takich dzieci). Jak tak ci nie pasuje to przestań pisać tutaj i załóż własne forum. Wchodzisz tu z butami, mącisz wodę i nie dajesz NIGDY żadnych argumentów merytorycznych, tylko ad personam.


                          Nie wiem czy chce mi się dalej pisać w tym temacie.
                          To wygląda tak jak Polska debata w TV- ktoś wychodzi poza szereg, mówi x, ma na to merytoryczne argumenty, stara się ważyć słowa, po czym zaraz przychodzi fala lemnigów (Kopyrników) głodna hejtu, bo przecież ktoś ma inne zdanie niż ich guru (Kopyr) i zaczyna używać argumentów z gleby albo w ogóle neguje zdanie niczym nie argumentując.
                          I oczywiście najlepiej przytoczyć wyciągnięty fragment (2 słowa dosłownie) z debaty i zinterpretować po swojemu i wmawiać, że druga osoba sieje nienawiść. Bo jak wiadomo, wszyscy zazdrościmy kraftowcom tego, że się dorobili i to hańba, że sprzedają piwo z zyskiem...
                          Last edited by kkemot; 25-03-2015, 00:13.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            No to skoro masz lepiej zabezpieczony to czego się dziś boisz w linku od Kopyra?
                            Nie tracę czasu na bzdury, a nic mądrego Kopyr nie wniesie pod tym linkiem, zrozumiano wreszcie?
                            Gadka o zabezpieczeniach była była jedynie metaforą, której nie byłeś w stanie pojąć i się do niej doczepiasz w następnych postach bo nie masz innych argumentów

                            Zarzucanie mi kłamstwa publicznie... zastanów się co piszesz, bo jak widzę z logiką jesteś na bakier
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • bzium1986
                              Member
                              • 06-2009
                              • 86

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kkemot Wyświetlenie odpowiedzi
                              1. Przy szybkim zwrocie- 10 lat, choć to wtedy, gdy naprawdę interes dobrze idzie, inaczej koło 20-40. Browar to nie flota aut, żeby w 3 lata była cała do remontu...
                              To jest myślenie życzeniowe. Kwestie inwestycji i zwrotów z nich wyglądają nieco inaczej...

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kkemot Wyświetlenie odpowiedzi
                              2. Ale Lecrerc na inne piwa ma normalne ceny, po prostu Pintę taniej kupują i ich sztampowe piwa są w dobrych cenach. Tam zazwyczaj Pinta kosztuje 5-6 zł, ale często bliżej 5.
                              Hm, a nie zastanawiało Cię dlaczego Pinta jest kupowana troszkę taniej?
                              Może dlatego, że Pinta jest kupowana bezpośrednio z pominięciem hurtowni? A reszta piw jest kupowana od hurtownika? A może zwyczajnie sklep chce zwabić bogatszego konsumenta, który kupi piwo i przy okazji inne produkty.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kkemot Wyświetlenie odpowiedzi
                              To wygląda tak jak Polska debata w TV- ktoś wychodzi poza szereg, mówi x, ma na to merytoryczne argumenty, stara się ważyć słowa, po czym zaraz przychodzi fala lemnigów (Kopyrników) głodna hejtu, bo przecież ktoś ma inne zdanie niż ich guru (Kopyr) i zaczyna używać argumentów z gleby albo w ogóle neguje zdanie niczym nie argumentując
                              Dziwne, bo na pierwszej stronie odpowiedziałem merytorycznie i zgodnie z rzeczywistą sytuacją, skąd się biorą sklepowe ceny rzemieślniczego piwa oraz dlaczego w Bierzwiennej piwo było za 4pln. Jakoś nie wzbudziło to zainteresowania i sensownej dyskusji - mam nieodparte wrażenie, że każdy wie lepiej i nie da się tu nikogo przekonać
                              Last edited by bzium1986; 25-03-2015, 09:36.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dziwne, bo na pierwszej stronie odpowiedziałem merytorycznie i zgodnie z rzeczywistą sytuacją, skąd się biorą sklepowe ceny rzemieślniczego piwa oraz dlaczego w Bierzwiennej piwo było za 4pln. Jakoś nie wzbudziło to zainteresowania i sensownej dyskusji - mam nieodparte wrażenie, że każdy wie lepiej i nie da się tu nikogo przekonać
                                Może dlatego, że nie napomknąłeś w pierwszym poście że jako główny zainteresowany po prostu masz informacje z pierwszej ręki.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎