Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Korpo-Browary do zamknięcia ? ploty - [niespełnione ;) ]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #46
    tu nie chodzi, że szkoda czy nie szkoda, każdy sobie sam osądzi. Temat ma skłaniać do dyskusji, czy są realne w obecnych czasach takie zamknięcia (nie małych w końcu ) browarów z powodów czysto ekonomicznych.
    Jak w każdych.

    Zamiast ruszyć głową, patrzą w korpo ciągle na słupki.
    Niektórym za płacą, co w tym złego?

    Innowacje to lechy dizle i warki limonkowo porzeczkowe
    Lud nie chce RISa w Żabce za 25PLN, lud chce szandy za 3PLN i je dostanie.

    Nie wspomnę już o bezsensownym bezalkoholowych lechu czy warce o "smaku bóg wie jakim, byle nie przypominało smaku piwa"
    Zdziwiłbyś się, zapotrzebowanie na bezalkoholowe napoje piwo-podobne szczególnie w lecie jest dosyć duże.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • piffmania6
      Junior
      • 03-2015
      • 6

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ludzi szkoda.
      Browary będą zamykane, bo polską piwną rewolucję nie przetrwają wszystkie. Myślę, że zostaną tylko te, które utrzymają poziom (a tych może wcale nie być dużo).

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Niektórym za płacą, co w tym złego?
        nie pisałem o zwykłych szarych pracownikach czy nawet kadrze kierowniczej, ale o zarządzających/decydentach co i w jakiej formie wlatuje na rynek

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Lud nie chce RISa w Żabce za 25PLN, lud chce szandy za 3PLN i je dostanie.
        no i lud ma to "szendy" za 3zł a słupki w korpo nadal im spadają. I od razu RIS, wystarczy "PRAWDZIWY PILS za TRZY ZYLE" :]

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Zdziwiłbyś się, zapotrzebowanie na bezalkoholowe napoje piwo-podobne szczególnie w lecie jest dosyć duże.
        ja nie opisuję tutaj faktu, że takie wytwory się nie sprzedają. Zauważyłem tylko, że nie ma żadnego sensownego powodu (oprócz lansu z trzymania "piwa" w ręku, kiedy nie można napić się zwykłego) aby pić piwo bezalkoholowe z smaku limonki czy cytryny.
        Idea piwa bez % chyba wiadomo jaka jest. Nie możemy pić piwa, bo jest tam alkohol, dlatego wybieramy piwo tzw. bezalkoholowe lub niskoalkoholowe, ponieważ nie ma % a ma smak zbliżony do piwa, które chcielibyśmy się akurat się napić (nie chodzi o jakiś konkretny styl tylko o samo "piwo")
        Zatem jaki jest sens pić piwo bezalkoholowe o smaku arbuza z trawą cytrynową, jak takie "piwo" nie smakuje piwem. Lepiej kupić colę lub sok porzeczkowy. No, ale wtedy nie trzymamy "piwa" w ręku tylko jakiś "gupi sok". SZEJM ON MI
        Zresztą podobna sprawa jest z radlerami, z wyjątkiem takim, że one rzadko, bo rzadko mają jakieś tam jednak uzasadnienie

        Ogólnie w skrócie. Nie mam nic przeciwko wynalazkom typu dizloszendy, bezalkoholowe smakowe piwa, cydrom nie będącymi cydrami itp. Rynek sam sobie to zweryfikuje.
        Chodzi o to, że w koncernach mogliby by pomyśleć "dlaczego inni otwierają "nowe" browary, a my musimy kolejny zamykać"
        Oczywiście, wszystko to piszę nie znając się na rzeczy, będąc i widząc tylko z poziomu klienta (tak, czasami także klienta ich koncernowych piw)
        Last edited by dlugas; 10-06-2015, 11:08.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #49
          ja nie opisuję tutaj faktu, że takie wytwory się nie sprzedają. Zauważyłem tylko, że nie ma żadnego sensownego powodu (oprócz lansu z trzymania "piwa" w ręku, kiedy nie można napić się zwykłego) aby pić piwo bezalkoholowe z smaku limonki czy cytryny.
          Równie dobrze mogę zapytać jak jest idea w piciu piwa o smaku masła np.?

          A tak w druga stronę: jesteś prezesem GŻ i bez wnikania w jakieś typowo ekonomiczne rzeczy, co byś zrobił aby poprawić jego wyniki? Na jakie produkty byś postawił?
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • duvel88
            Senior
            • 12-2012
            • 134

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borat1979 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak patrzę jak się te biedaki w działach marketingu koncernów męczą główkując co by tu wymyślić żeby wyglądało na piwną rewolucję i kosztowało 2 zeta po czym wychodzi wychodzi im Lech Diesel czy inny podobny bełt to aż się śmieć chce
            A mi śmiać się chce jak czytam takie wypociny

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
              Równie dobrze mogę zapytać jak jest idea w piciu piwa o smaku masła np.?
              a jakież to piwo smakuje samym masłem ?
              bo piw z diacetylem jest od groma, ale one pachną i smakują tzw. "piwem", czyli słodem, czasami i chmielem, skarpetą, piwnicą itp. plus owe masełko.

              Samo masło w płynie jako piwo, chyba nie występuje w przyrodzie?
              Nie szukaj na siłę piw nie smakujących jak "piwo"(czyli lager) bo wiadomo są stouty, pszeniczne, portery i ajpy srajpy itp.
              Zwykły Kowalski (jakoś tzw. "Janusz" się u mnie nie przyjął) smak piwa kojarzy z "jasnym lagerem", to po cholerę kupuje bezalkoholowe smakowe piwo, które smakuje jak syrop porzeczkowy z gazowaną wodą? nie jak "piwo" (jasny lager czy srajpa) z nutą porzeczki (kocim moczem ) ale samą czarną porzeczką ?
              Radler od biedy ma jeszcze te 3-5% to przynajmniej robi "fazkę i wyluzowuje", choć i z tym bym polemizował

              Co do prezesury to póki co, nie mam głowy do streszczania tutaj strategii "długas rewoluszyn" :]
              zdrowia


              BTW. chłopaki nie róbcie znowu gnoju takimi zagraniami
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
              A mi śmiać się chce jak czytam takie wypociny
              Wystarczy, że jesteśmy "sektą", to nie róbmy z siebie ponownie hejterskiej sekty
              Last edited by dlugas; 10-06-2015, 11:47.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #52
                no i w ramach ciekawostki
                nazwa Leżajsk nalezy do miasta Leżajsk, a nie do Heinekena
                Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                tylko komu by się chciało ratować taką już popsutą nazwę piwa jakim obecnie jest Leżajsk
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • borat1979
                  Member
                  • 12-2014
                  • 39

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Lud nie chce RISa w Żabce za 25PLN, lud chce szandy za 3PLN i je dostanie.
                  A kto im karze kupować risa za 25. Za 3-4 zł można kupić dobre piwa litewskie czy czeskie. Zykły czeski Primator jest lepszy niż te bełty żywca czy kampanii.
                  https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borat1979 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A kto im karze kupować risa za 25. Za 3-4 zł można kupić dobre piwa litewskie czy czeskie. Zykły czeski Primator jest lepszy niż te bełty żywca czy kampanii.
                    No właśnie chodzi o to, że nikt im nie może kazać. Tych za 3-4 PLN również.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika borat1979 Wyświetlenie odpowiedzi
                      A kto im karze kupować risa za 25. Za 3-4 zł można kupić dobre piwa litewskie czy czeskie. Zykły czeski Primator jest lepszy niż te bełty żywca czy kampanii.
                      Wydaje mi się, że jest to bardzo subiektywne odczucie. Próbowałem łotewskie i białoruskie piwa koncernowe i owszem jakby smakowały lepiej, ale np. Białorusini kupują u nas piwa, uważając, że Żywiec jest lepszy niż Krynica, a to ten sam koncern. Technologia produkcji piwa w koncernach jest bardzo zbliżona, by nie rzec identyczna.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...Białorusini kupują u nas piwa, uważając, że Żywiec jest lepszy niż Krynica, a to ten sam koncern. Technologia produkcji piwa w koncernach jest bardzo zbliżona, by nie rzec identyczna.
                        Ale z ich perspektywy Żywiec jest jednak nieco bardziej... ...zachodni... .

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale z ich perspektywy Żywiec jest jednak nieco bardziej... ...zachodni... .
                          czyli to tylko sugestia, że litewskie czy czeskie koncerny są lepsze. W naszej świadomości czeskie piwo uchodzi za lepsze.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9731

                            #58
                            O, to, to. Tak myślę.
                            Jak tylko mówię, że jadę do Czech, to wszyscy krzyczą "to se dobrego piwa popijesz"... A to co najwyżej ćwierćprawda.
                            Polski "nurek przedsklepowy" też nie kupi piwa regionalnego, bo to na dzielni nie honor. Wszyscy muszą widzieć, że go stać na markę "premium", czyli... np. Żywca.
                            Koniec OT, Wasze

                            Comment

                            • borat1979
                              Member
                              • 12-2014
                              • 39

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              O, to, to. Tak myślę.
                              Jak tylko mówię, że jadę do Czech, to wszyscy krzyczą "to se dobrego piwa popijesz"... A to co najwyżej ćwierćprawda.
                              To porównaj np. Primatora Weizenbier z Książęcym pszenicznym z KP .
                              Cena podobna a różnica znaczna.
                              https://instagram.com/norbertmaksymiuk.pl/

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19165

                                #60
                                Ja miałem na myśli korpo-lagery.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎