Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Korpo-Browary do zamknięcia ? ploty - [niespełnione ;) ]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #76
    Wg tego, co potwierdzają samorządowcy z miasta i gminy Grupa Żywiec rozważa zamknięcie browaru Leżajsk. Na czwartek jest zaplanowane spotkanie z prezesem w tej sprawie, bo browar zatrudnia 158 osób, a 400 z nim kooperuje. Co ciekawe, zamknięcie nie ma uzasadnienia ekonomicznego, bo produkcja wzrasta. Jak na razie włodarze Leżajska mobilizują wszelkie siły, żeby zapobiec tej katastrofie dla gminy. Próbowano się skontaktować z GŻ, ale bezskutecznie. Czwartek pokaże co dalej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      Co ciekawe, zamknięcie nie ma uzasadnienia ekonomicznego,
      Czyli wg Ciebie dlaczego to robią? Dla własnego widzimisię?
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        #78
        Od paru lat nic w PL nie zamknęli, więc to pewno tak, aby nie wyjść z wprawy
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #79
          Ile razy tak było, zamknąć bo tak, bez uzasadnienia. Ja podaję tylko informacje ze źródła, co zrobi (lub czym się kieruje GŻ), to na razie nikt nie wie.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #80
            To podaj jakiś przykład zamykania ot tak.

            Ja o zamknięciu Leżajska to słyszałem pierwszy raz około 2002 r.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #81
              Browar Łańcut, dla mnie najbliższy przykład. Piwa były, nikomu nie przeszkadzał, taka polityka. Sednem jest fakt braku uzasadnienia, no chyba że prezesunio jednak przyjeżdża po to, żeby mieć jakąś mądrą propozycję. Ja też słyszałem wówczas i wcześniej i coraz poraz, w tym przypadku jest to już fakt, że tego się obawiają i nie jest to plotka.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #82
                Tobie nie szkodził, mnie również. Szkodził zapewne właścicielowi: dublowanie stołków, całego łańcucha dostaw, inwestycja w sprzęt itd. Zamiast "bawić się" w tak mały browar woleli dostawić jeden tank w Żywcu. To wszystko.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zamiast "bawić się" w tak mały browar woleli dostawić jeden tank w Żywcu. To wszystko.
                  Może bezwiednie, ale to zabrzmiało, jak poparcie tezy o zamknięciu bez uzasadnienia ekonomicznego.
                  Moim zdaniem nie woleli dostawić jeden tank, tylko wyszło im, że tak będzie taniej.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #84
                    Nie chcę siać fermentu ale chyba na tym forum czytałem kilka lat temu, że Leżajsk był najdłużej nieremontowanym browarem w zestawie GŻ, nie wiem czy ta sytuacja się zmieniła. Jeśli nie to przeszkodą mogą być również koszty które GŻ musiałaby ponieść na jego renowację.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #85
                      mam wrażenie, że używając magicznego słowa "ekonomia" tylko zaciemniamy obraz. W przypadku korporacji jest ro raczej "maksymalizacja" zysku. Dla korpo nieważne jest czy dany browar pojedynczo przynosi zysk czy nie.
                      jeżeli mówilibyśmy o "ekonomii" rozumianej po prostu jako przynoszenie zysku to wiele zamkniętych browarów (także Łańcut czy np.: Warszawskie) z pewnością przynosiły zysk - tyle, że "za mały" z punktu widzenia a) tabelek prezentowanych w korpo, b) możliwości maksymalizacji tego zysku zamykając browar i przenosząc jego produkcję do zakładu który miał wolne moce.
                      Bardzo często w Polsce myli się samą w sobie zyskowność (ekonomiczne uzasadnienie istnienia) z działaniem korpo (strategia całej grupy i maksymalizacja zysków całej grupy, bez patrzenie na rachunek zysków i strat pojedynczego zakładu).
                      Już nie wspomnę o pojęciach typu - poziom ceny akcji, dywidendy czy EBIDTY które są podstawą korpo. Warto zamknąć ekonomicznie uzasadniony browar jeżeli w krótkim okresie przyniesie to wzrost ceny akcji (i jeżeli akurat taka jest stratregia i cel działania zarządu).
                      Last edited by VanPurRz; 23-06-2015, 14:46.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyli wg Ciebie dlaczego to robią? Dla własnego widzimisię?
                        Wyrwałeś z kontekstu. Patrz tekst dalej - sprzedaż wzrasta (pewnie i zysk). tak więc patrząc tylko z punktu widzenia Leżajska - zamknięcie nie ma sensu ekonomicznego. reszta patrz mój post wyżej
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          #87
                          Nie wyrwałem. Właściciel zawsze będzie patrzył z poziomu centrali, a nie Leżajska.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            na potwierdzenie słów Bogusia vel. Petitp...
                            Zlikwidują legendarny polski browar?

                            Browar Leżajsk to kultowy producent piwa Leżajsk popularnego na Podkarpaciu, a w ostatnich latach również w całej Polsce dzięki stałej obecności w ofercie dyskontu Biedronka. Właściciel przedsiębiorstwa – Grupa Żywiec – jak informuje lokalny portal nowiny24.pl, rozważa jego likwidację. Plany zaniepokoiły pracowników, ale i samorządowców – browar jest jednym z największych podatników w powiecie
                            co prawda źródło wybitnie wybitne, ale zawsze coś


                            oraz

                            Koniec browaru w Leżajsku? Wójt: likwidacja byłaby masakrą dla naszych finansów
                            W mieście rozeszła się zatrważająca wieść, że właściciel Browaru Leżajsk - Grupa Żywiec - rozważa jego likwidację. Informację o czarnych chmurach wiszących nad browarem potwierdzają samorządowcy.
                            troszkę lepsze źródło http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...AJSK/150629922
                            Last edited by dlugas; 23-06-2015, 22:16.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie chcę siać fermentu ale chyba na tym forum czytałem kilka lat temu, że Leżajsk był najdłużej nieremontowanym browarem w zestawie GŻ, nie wiem czy ta sytuacja się zmieniła. Jeśli nie to przeszkodą mogą być również koszty które GŻ musiałaby ponieść na jego renowację.
                              "Po przejęciu Browaru przez Heinekena produkcja zaczęła wzrastać, osiągając w 2002 roku 1,13 mln hl. Stało się tak właśnie dzięki zdynamizowaniu procesów inwestycyjnych. W latach 1999 - 2004 browar wydawał na inwestycje corocznie ok. 20 mln zł."

                              Podkarpacie Rzeszów Stalowa Wola Mielec Dębica Przemyśl Jarosław Krosno Jasło Sanok Łańcut Leżajsk Nisko Ropczyce Tarnobrzeg Bieszczady Głogów Praca S19 Biznes


                              pominę fakt o pierdzieleniu głupot odnośnie L.Niepastera i Pszenicznego.
                              Jest to tak skonstruowane w tym "wywiadzie", że niby były warzone w Leżajsku :]

                              Wracając do tematu remontów

                              2005
                              Modernizacji ciąg dalszy
                              Nowa nazwa zobowiązuje − w browarze trwa czas remontów i inwestycji (m.in. zakupiono linię do rozlewu piwa puszkowego o wydajności 22 tysiące puszek na godzinę, uruchomiono 10 tankofermentatorów i całkowicie zmodernizowano warzelnię).
                              plus laurki

                              2007
                              Rok certyfikatów
                              Browar w Leżajsku uzyskał certyfikaty: Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ochroną Środowiska zgodny z wymogami normy ISO 14001 oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zgodny z wymogami OHSAS 18001. To potwierdzenie, że w Leżajsku dbają o to, by produkować wyroby najlepszej jakości, w warunkach przyjaznych środowisku naturalnemu oraz pamiętają o zdrowiu i bezpieczeństwie konsumentów oraz pracowników.

                              2008
                              Wyróżnienie dla prymusa
                              Browar w Leżajsku otrzymał, jako jedyny browar w Grupie Żywiec, certyfikat „Excellent Quality Organization”, specjalne wyróżnienie Bureau Veritas Certification dla najlepiej zarządzanej firmy.

                              2010
                              Nagroda za wydajność i zarządzanie produkcją
                              Do listy certyfikatów, nagród, wyróżnień leżajski browar może dopisać Brązową Nagrodę TPM (Total Productive Managment), najwyższe wyróżnienie w koncernie Heineken. Uzyskują je browary, którym udaje się osiągnąć wymagany poziom kluczowych wskaźników wydajności oraz pozytywnie przejść przez audyt systemu zarządzania TPM. Takich browarów − a co za tym idzie − i nagród jest w Heinekenie niewiele.


                              tak niewiele, że trzeba zrobić, aby było jeszcze mniej :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #90
                                Krótko jest do odstrzału. Pogódź się z tym.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎