Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PTC: Portery lista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pepe28
    Junior
    • 12-2014
    • 4

    Ciekawe.. za dwie puszki "Łódzkiego" z wysyłką zapłaciłem ok 30 zł, za dwa Lwówki i dwa Krajany z wysyłką ok 50 zł.. naprawdę delektuję się każdym Porterem Bałtyckim.. Ale oczywiście lepiej pojechać po koledze niż odpowiedzieć w sumie na proste pytanie

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1036

      50% tej sumy to koszt przesyłki...
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pepe28 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ciekawe.. za dwie puszki "Łódzkiego" z wysyłką zapłaciłem ok 30 zł, za dwa Lwówki i dwa Krajany z wysyłką ok 50 zł..
        A nie lepiej kupić od razu 10 sztuk i jedną przesyłkę?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pepe28 Wyświetlenie odpowiedzi
        Witam wszystkich smakoszy Porterów Bałtyckich..
        Czy jest gdzieś na forum miejsce, w którym można dowiedzieć się, gdzie można kupić Portery Bałtyckie?
        Ja większość kupiłem w supermarketach i dyskontach, ale np Lwówek, Łódzki, Krajan czy Black Boss musiałem kupić w sklepach specjalistycznych pewnie przepłacając. Perły i Raciborskiego też nigdzie jeszcze nie widziałem.. może przydałaby się informacja gdzie dany porter można kupić.
        Jak mam Ci powiedzieć gdzie jak nawet nie wiemy skąd jesteś :] jest na forum mapka z piwnymi sklepami, poszukaj, popytaj, podzwoń


        Co do taniości sklepów specjalistycznych to też bym był ostrożny.
        Na pewno takie sklepy mają o wiele większy asortyment niż zwykłe blaszaki

        Kwestia poszukać. Są markety gdzie można kupić o wiele taniej i są gdzie jest dość drogo. Jest też tak że niektóre tzw. regionalne piwa np .w Tesco są pozycjonowane bardzo wysoko, ale Żywczyk Porter jest tam chyba najtańszy na rynku 3,99 zł (0,5l)

        Czasami w almie jest taniej niż w PiP a nieraz lepiej podjechać do leclerca po GIP za 3,74zł

        Po prostu dobre buty, chwilkę czasu, lista w telefonie lub na kartce i po takim marketowym rajdzie będziesz wszystko wiedział.

        Ogólnie najdroższy polski porter będący w ciągłej sprzedaży to ten z Kormorana.
        Last edited by dlugas; 14-12-2014, 10:26.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • behegrzmot
          Senior
          • 01-2009
          • 276

          Ogólnie najdroższy polski porter będący w ciągłej sprzedaży to ten z Kormorana.
          Który swoją drogą kupowany detalicznie (minimum pół skrzynki) w hurtowni Zofmar-bis w Łodzi kosztuje ok 5,6zł (przynajmniej tyle kosztował rok temu, teraz pewnie ciut więcej) więc jeśli w zwykłym sklepie spotkasz go za 6,50-7 zł to bierz bez zastanowienia bo w niższej cenie raczej na niego nie trafisz.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            W PiP kosztuje coś ok. 7,50zł
            W moim specjalistycznym ok 6,5zł

            Słabo dostępny, smaczny i drogi porter.
            Raz na jakiś czas warto wsadzić do koszyka, choć w sezonie wole kupić półtorej innego
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • pepe28
              Junior
              • 12-2014
              • 4

              Dzięki za odpowiedzi. Też uważam Kormorana za jeden z najlepszych porterów, ale z nim nie ma biedy.. często zlecam znajomym zakup w Selgrosie, są np pięciopaki za ok 35 zł.. oj warto. Natomiast "łódzkiego" nie mogę nigdzie namierzyć, a też chciałbym większe ilości zakupić. Może orientujecie się czy na śląsku jest jakiś sklep czy hurtownia sprzedająca to piwo?

              Comment

              • Kones
                Senior
                • 07-2014
                • 160

                drugi pod względem ceny - Ciechan. Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika. Polecam Carrefoura jeśli chodzi o "Warmińskie Rewolucje", u mnie poza specjalistycznymi sklepami nie widziałem, a tam w cenie 3,93PLN. Oczywiście, jak ktoś posiada licencję na zakup alkoholu z racji prowadzonej działalności (lub ma kolegę który taką ma , jak ja....) wtedy np. rewolucje zakupione w Makro po wszystkich upustach to 2,5PLN netto, czyli niecałe 3,00PLN brutto.
                Co ciekawe u mnie (Toruń, Skarpa) piwo w Piotrze i Pawle jest tańsze niż np. w Carrefour, tam też kupuję Grand Imperiala (ok. 4,3PLN), jest też Żywiec i Okocim Porter, Warmiński i Ciechan, czyli to co potrzebne. Zatem polecam zajrzeć do pobliskiego PiP.
                W Toruniu łódzkiego nie widziałem, Perła i Racibórz też jeszcze nie dotarł, czekam...
                "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                Comment

                • Biniauer
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2013
                  • 123

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pepe28 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzięki za odpowiedzi. Też uważam Kormorana za jeden z najlepszych porterów, ale z nim nie ma biedy.. często zlecam znajomym zakup w Selgrosie, są np pięciopaki za ok 35 zł.. oj warto. Natomiast "łódzkiego" nie mogę nigdzie namierzyć, a też chciałbym większe ilości zakupić. Może orientujecie się czy na śląsku jest jakiś sklep czy hurtownia sprzedająca to piwo?

                  Ta hurtownia. Detal też obsługują:

                  Prowadzisz restaurację lub pub i poszukujesz ciekawych piw do swojej oferty? Mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję! Zobacz jakie piwa możesz u nas kupić?

                  Comment

                  • behegrzmot
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 276

                    Zofmar i owszem, sprzedaje w detalu ale nie detaliczne ilości sensu stricto, chyba że dla kogoś normą jest kupowanie konkretnych piw minimum w ilości jednej skrzynki (niektóre droższe polskie po pół skrzynki, jakieś drogie zagraniczne wynalazki na sztuki).

                    Comment

                    • slababateria
                      Junior
                      • 11-2014
                      • 12

                      Porteromaniacy - mam pytanie o Portera Grudniowego z Ciechana. Warto w to inwestować (pokaźną kwotę, 45zł/1l to jednak dużo)? Porter Bałtycki to mój ulubiony gatunek piwa, przetestowałem chyba wszystkich głównych przedstawicieli w kraju, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że produkt z Ciechanowa jest od nich kilka razy lepszy. Czy poza ładną butelką i limitowaną ilością ma on coś wyjątkowego do zaoferowania?

                      Comment

                      • pepe28
                        Junior
                        • 12-2014
                        • 4

                        Będziesz się chwalił, że piłeś.. co będzie dane nielicznym

                        Comment

                        • slababateria
                          Junior
                          • 11-2014
                          • 12

                          Ale czy smak jest tego wart? Z tego, co rozumiem, w tej chwili każdy może go zamówić. Co prawda jest to spora kwota, ale wciąż nie porównywalna do cen na przykład whisky (a tym bardziej single malta), ale czy nie będzie się bardziej opłacało za te pieniądze kupić sześć Komesów i wrzucić je do piwnicy?
                          Last edited by slababateria; 15-12-2014, 21:52.

                          Comment

                          • brugge216
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 15

                            Ja wszystko leżakuję we własnym zakresie

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slababateria Wyświetlenie odpowiedzi
                              Porteromaniacy - mam pytanie o Portera Grudniowego z Ciechana. Warto w to inwestować (pokaźną kwotę, 45zł/1l to jednak dużo)? Porter Bałtycki to mój ulubiony gatunek piwa, przetestowałem chyba wszystkich głównych przedstawicieli w kraju, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że produkt z Ciechanowa jest od nich kilka razy lepszy. Czy poza ładną butelką i limitowaną ilością ma on coś wyjątkowego do zaoferowania?
                              Smak żadnego portera, dostępnego w sprzedaży w tej chwili w Polsce, nie jest wart 45 zł...
                              Jeżeli myślisz, że kupisz wyjątkowe walory smakowe, no cóż, rozczarujesz się...
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                JA wolę kupić 8-10 innych porterów z różnymi datami, wsadzić w lochy i pić

                                Jakbym miał dużo kapsiorki, to bym tego Ciechana kupił w ilościach 2-3szt
                                Jednego wypił, a dwa wrzucił do piwnicy i czekał
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎